Mateusz Gliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Futsal

W sobotę mecz futsalistów z Rekordem

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Przed drużyną futsalistów Legii bardzo trudne zadanie - rywalem w najbliższą sobotę będzie najlepszy zespół obecnych rozgrywek i zarazem faworyt do kolejnego mistrzostwa Polski, Rekord Bielsko-Biała. Bielszczanie w tym sezonie punkty tracili tylko dwukrotnie.

W październiku zeszłego roku przegrali w Opolu z Dremanem Komprachcice 2-3, a trzy tygodnie później zremisowali 3-3 na własnym parkiecie z Futsalem Leszno. Pozostałych 16 spotkań pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Rekord to najskuteczniejszy zespół w całej lidze, ze średnią strzelanych bramek 5,7 na mecz. Jednocześnie są drużyną, która traci najmniej bramek (34 w 18 meczach) - 1,9 na mecz.

Rekord dotarł do półfinału Pucharu Polski, w ostatnią środę w ćwierćfinale pokonując Futsal Leszno 7-3 (1-2). Najlepszym strzelcami zespołu z Bielska-Białej są Michał Marek oraz Artur Popławski, którzy zdobyli po 16 bramek. Najlepszy strzelec Legii, Mariusz Milewski ma 14 trafień na swoim koncie.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu będą goście. Legia w meczu z Constractem Lubawa, a przynajmniej w pierwszej części tego spotkania, pokazała, że potrafi przeciwstawić się drużynom z najwyższej półki. Czy uda się jednak zagrać na takiej intensywności przez pełnych 40 minut? O ile porażka z zespołem z Lubawy nie była wielką niespodzianką, choć szkoda niewykorzystanej szansy (legioniści prowadzili 3-1, a przegrali 3-6), żałować można przede wszystkim straty punktów w wyjazdowym meczu z AZS-em UG Gdańsk (porażka 3-5), gdzie również warszawiacy pewnie prowadzili, a w ostatnich kilku minutach roztrwonili wypracowaną w pierwszej połowie przewagę.

Początek sobotniego meczu z Rekordem o godzinie 18:00 w hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej 18. Zapraszamy kibiców do wspierania naszej drużyny. Bilety w cenie 10 zł (ulgowe) i 15 zł (normalne) do kupienia na Legiafutsal.abilet.pl oraz w dniu meczu przy wejściu do hali.

Termin meczu: sobota, 18 marca 2022 roku, g. 18:00
Adres hali: ul. Gładka 18 [OSiR Włochy]
Ceny biletów: 10 złotych (ulgowe) i 15 złotych (normalne)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.