Futsal

Legia Warszawa 2-1 Rekord Bielsko-Biała

W meczu 20. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z aktualnym mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała 2-1. Sobotni rywale Wojskowych w tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie. Tymczasem zespół ze stolicy od początku grał bardzo uważnie w obronie, a między słupkami świetnie spisywał się Tomasz Warszawski.

Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Woytka

Konsekwentna gra spowodowała, że do przerwy na tablicy wyników było 0-0. W drugiej części Rekord bardzo mocno naciskał, ale to legioniści zdobyli bramkę, a konkretnie uczynił to Michał Knajdrowski. Na ostatnie 5 minut rywale wycofali bramkarza i to się zemściło w 39. minucie gdy strzałem z własnej połowy na 2-0 podwyższył Mariusz Milewski. Chwilę później kontaktowe trafienie zanotował Mikołaj Zastawnik, ale mimo nerwowej końcówki Legia nie dała sobie wydrzeć trzech punktów. Po końcowej syrenie na trybunach i na boisku wybuchła ogromna radość.

26 marca przeciwnikiem legionistów będzie Clearex Chorzów. Spotkanie odbędzie się również w hali OSiR Włochy w Warszawie, początek o godzinie 18.

Legia Warszawa 2-1 (0-0) Rekord Bielsko-Biała
1-0 28:34 Michał Knajdrowski
2-0 38:09 Mariusz Milewski
2-1 38:37 Mikołaj Zastawnik

Legia: 13. Juan Casillas, 16. Tomasz Warszawski, 19. Adam Grzyb, 2. Araujo Da Silva, 6. Duarte Araujo, 21. Grzegorz Och, 7. Łukasz Krupnik, 81. Mariusz Milewski, 10. Mateusz Gliński, 23. Mateusz Olczak, 20. Michał Knajdrowski, 9. Paweł Tarnowski

Rekord: 84. Bartłomiej Nawrat, 19. Krzysztof Iwanek, 9. Artur Popławski, 5. Kamil Surmiak, 7. Łukasz Biel, 8. Matheus Ferreira, 23. Michał Kubik, 21. Michał Marek, 6. Mikołaj Zastawnik, 10. Paweł Budniak, 20. Sebastian Leszczak, 11. Stefan Rakic