Reprezentacja Polski jedzie na Mundial! - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Jedziemy na MŚ!

Polska 2-0 Szwecja

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski wygrała baraż o mistrzostwa świata ze Szwecją i może już bukować bilety do Kataru! Zwycięskie gole padły po przerwie. Najpierw do siatki z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski, a potem wynik ustalił Piotr Zieliński, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem przeciwników. Brawo! Na to spotkanie powołany był Mateusz Wieteska, który cały czas siedział na ławce rezerwowych.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż groźniej bywało pod polem karnym Polaków. Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia gry o krok od wyprowadzenia Szwedów na prowadzenie był Emil Forsberg. Pomocnik gości dostał podanie ze środka pola, wpadł w szesnastkę gospodarzy, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Już chwilę wcześniej golkiper "biało-czerwonych" stanął na wysokości zadania, kiedy pewnie wyłapał próbę z dystansu Alexandra Isaka. Były to pierwsze poważne ostrzeżenia dla naszych reprezentantów tego wieczoru. Gracze Czesława Michniewicza wreszcie odgryźli się w 26. minucie. Wówczas Sebastian Szymański dograł futbolówkę wzdłuż bramki, dobrze odnalazł się Matty Cash, ale niestety zabrakło mu precyzji. Trzy minuty potem sprawdzona została wreszcie czujność na linii Robina Olsena. Bramkarz reprezentacji Szwecji pewnie interweniował po uderzeniu zza pola karnego Jana Bednarka. Był to zdecydowanie najlepszy okres gry Polaków w pierwszej połowie, ponieważ potem z biegiem czasu ponownie do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Ostatecznie do końca pierwszych 45 minut utrzymał się co prawda wynik remisowy, jednak trzeba uczciwie przyznać, że lepszą drużyną byli Szwedzi.



Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Polaków! Faulowany w polu karnym Szwedów był Grzegorz Krychowiak, który dopiero co pojawił się na boisku i sędzia słusznie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł niezawodny Robert Lewandowski i spokojnym strzałem po ziemi pokonał Olsena. Szwedzi od razu rzucili się do odrabiania strat, jednak na szczęście bardzo dobrze grali polscy defensorzy. Po godzinie gry zza pola karnego mocno strzelił jeden z rywali, jednak piłka po odbiciu się od jednego z Polaków wylądowała w rękach Szczęsnego. Za moment było już bardzo blisko wyrównania. Forsberg doszedł do podania ze skrzydła i znakomitą paradą popisał się Szczęsny, wygrywając ze Szwedem pojedynek sam na sam i ratując tym samym polską reprezentację.

W 63. minucie na odważną próbę z dystansu zdecydował się Jakub Moder. Dobrze ustawiony przed bramką był jednak Olsen, który pewnie interweniował. Pięć minut potem sprawdzona została czujność Szczęsnego. Technicznie z ok. 18 metra piłkę kopnął Mattias Svanberg, ale w żaden sposób nie mogło to zaskoczyć podstawowego golkipera Juventusu. W 72. minucie drugi gol dla Polaków! Piotr Zieliński przechytrzył defensorów, ruszył sam na bramkarza, którego pokonał precyzyjnym strzałem w krótki róg! Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił chwilę wcześniej ogromny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Marcus Danielson. Gospodarze ruszyli do ataków i kwadrans przed końcem byli o włos od rozstrzygnięcia losów awansu - dwukrotnie cudownie interweniował jednak Olsen. Bramkarz Szwedów najpierw odbił poza linię główkę Jana Bednarka, a za kilkadziesiąt sekund Roberta Lewandowskiego. W ostatniej minucie podstawowego czasu raz raz jeszcze nieprawdopodobny tego wieczoru Olsen. Tym razem Szwed instynktownie odbił strzał Lewandowskiego z najbliższej odległości...

Polska 2-0 (0-0) Szwecja
1-0 Lewandowski 49'
2-0 Zieliński 72'

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 2. Matty Cash, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 20. Piotr Zieliński (89, 7. Adam Buksa), 16. Krystian Bielik, 6. Jacek Góralski (46, 10. Grzegorz Krychowiak), 8. Jakub Moder, 17. Sebastian Szymański - 9. Robert Lewandowski.

Szwecja: 1. Robin Olsen - 2. Emil Krafth, 3. Victor Lindelöf, 4. Marcus Danielson (79, 11. Zlatan Ibrahimović), 6. Ludwig Augustinsson - 21. Dejan Kulusevski, 20. Kristoffer Olsson (80, 16. Jesper Karlsson), 13. Jesper Karlström (67, 19. Mattias Svanberg), 22. Robin Quaison (66, 17. Anthony Elanga), 10. Emil Forsberg - 9. Alexander Isak.

żółte kartki: Góralski, Moder, Lewandowski, Bielik - Isak, Kulusevski.

sędziował: Daniele Orsato (Włochy).
widzów: 54 078.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Coachbiedronka - 01.04.2022 / 10:41, *.play-internet.pl

To był dziwny mecz bo niezawiedli ci co zwykle zawodzą,Szwed przewrócił się na krychowiaku ,Szczęsny nie puścił farfocla,a Zieliński strzelił jak zwykle nie strzela,wszystko na odwrot,ale awans jest awans,szczerze to myślałem że nie mamy szans,ale życie jest przewrotne,Czesio jest zadaniowcem i zadanie wykonał.

odpowiedz
Patiszon - 30.03.2022 / 20:16, *.vultrusercontent.com

No i w końcu stało się, po dwóch latach covidu mamy w końcu Katar :)

odpowiedz
bronek49 - 30.03.2022 / 18:32, *.chello.pl

czego tak się napalacie po tym meczu oglądałęm mecz Czechy-Szwecja i był na bardzo słabym poziomie to samo Szwedzi potwierdzili w meczu z Polakami że są słabiuccy oni w eliminacjach wygrali tylko jeden mecz wyjazdowy reszta to porażki wygrywali tylko u siebie to nie jest ta Szwecja co kilka lat temu a po drugie FIFA uchyliła drzwi Polakom do mistrzostw ponieważ nie grali meczu eliminacyjnego tylko towaszyski a to jest kolosalna różnica zresztą Polacy poziomem dostosowali się do Szwedów ale karygodne błędy przeciwników pozwolili Polsce wygrać ten mecz

odpowiedz
M@c - 30.03.2022 / 11:23, *.chello.pl

Pompowanie balonika, które miejsce zajmie Polska na MŚ.
CZAS START!.

odpowiedz
Autor - 30.03.2022 / 22:01, *.vectranet.pl

@M@c : No takie jak zawsze! Conajmniej ćwierćfinał :-)

odpowiedz
Wukashi - 30.03.2022 / 10:56, *.supermedia.pl

Zajefajowski mecz. Właśnie mi dali wolne w pracy, bo jestem bezproduktywny, ale warto było. Michniewicz krul opur.

odpowiedz
Fan - 30.03.2022 / 10:21, *.t-mobile.pl

Michniewicz na takie mecze jest dobry, ustawić się na mecz-dwa pod konkretnego rywala i taktycznie go rozpracować.
Tylko z tym jego wychwalaniem to spokojnie, to był jeden mecz. nikt nie pamięta już jak kilka dni temu ze szkocją oczy bolały od oglądania jak graliśmy?

odpowiedz
Gienek - 30.03.2022 / 10:06, *.netfala.pl

Mieliśmy w Legii dobrego trenera, z którym mogliśmy się rozwijać, ale kudłaty nie umiał się z nim dogadać. Gwiazdorom też przeszkadzał. Teraz trenuje nas Vuko, czyli trener przeciętny. Wystarczy do obrony przed spadkiem, ale czy o to w Legii chodzi?

odpowiedz
Olomanolo - 30.03.2022 / 09:17, *.play-internet.pl

Widać teraz komu przeszkadzał CM w Legii kilku przepłaconym gwiazdorom którym nie chciało się grać albo bolały ich plecy albo się obrażali na wszystko i na wszystkich

odpowiedz
Szpic - 30.03.2022 / 08:57, *.chello.pl

Michniewicz wczoraj potwierdził że potrafi grać z dobrymi rywalami. Mity o złym przygotowaniu Legii przez niego można opowiadać w przedszkolu. Za fatalną jesień odpowiadają w 90 proc. dwaj nieudacznicy nie mający pojęcia o piłce Radosław K. i Dariusz M. Szymański zagrał wczoraj dobry mecz w przeciwieństwie do Zielińskiego, którego gdyby nie bramka nikt by nie zauważył ma boisku.

odpowiedz
Korwinista - 30.03.2022 / 08:45, *.t-mobile.pl

A Zieliński sobie klęknął?

odpowiedz
MS - 30.03.2022 / 08:27, *.tpnet.pl

Wygrac wygrali ale mecz byl sredni zachwytu nie bylo !!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.03.2022 / 08:02, *.aster.pl

Gdzie są ci je....ni "legioniści", którzy lżyli "szkieletora"? Co miał się do niczego nie nadawać? Chłopak wczoraj był najlepszy na boisku!!!

odpowiedz
matus007 - 30.03.2022 / 07:56, *.centertel.pl

Brawoooo

odpowiedz
AAA - 30.03.2022 / 06:03, *.chello.pl

"Najlepszy" ten pseudo redaktorzyna Laskowski.
Cyt."wzmaga się doping" a tam cały stadion ruska k....ajeja ejao ajeja ejao.
Brawo bardzo dobry mecz.

odpowiedz
Jimmy L - 30.03.2022 / 08:00, *.centertel.pl

@AAA: To czas na radość a nie pieprzenie.

odpowiedz
kibic - 30.03.2022 / 09:46, *.vectranet.pl

@Jimmy L: Ależ ruska k... na tyyyyle gardeł to przecież wielka radość.

odpowiedz
Legionista-Portowiec - 31.03.2022 / 08:40, *.centertel.pl

@AAA: A co miał powiedzieć? Cytować trybuny? Zastanów się zanim coś wypocisz.

odpowiedz
Alan - 30.03.2022 / 06:01, *.t-mobile.pl

I gdzie są Ci którzy pluli na CM gdy był Trenerem Legii ? Wyzywając go gdy nawet szlo Legii od Grubasów, Fryzjerów itp itp..... To jest kolejny dowód na to by mieć własny rozum nie słuchać tego co niektórzy zarzucaja z trybun np.o naszym Prezesie nie dając w zamian żadnej innej alternatywy bo na taki właśnie wzor działa tak zwana V kolumna....

odpowiedz
grzesiek - 30.03.2022 / 07:35, *.centertel.pl

@Alan: przeciez gra nie byla powalajaca. Gdyby nie karny to pewnie byloby meczenie buły typowe dla druzyn czesława. Najlepsza gra była za trenera nawałki podczas ME we francji. Wtedy nawwt portugalia sie nas bała

odpowiedz
bum - 30.03.2022 / 08:54, *.233.200

@Alan: jesteś skończonym debilem.
Nikt tu nie zmieni zdania o grubym Czesiu konfidencie. Jego gra to bieda i minimalizm. Żaden z niego trener ani wizjoner. Zwykły sprzedawczyk który nie wiadomo jak wspiął się tak wysoko.... Jak trafił do Legii??? To są pytania na które nie liczni znają odpowiedź.
Zajechał Legię, zniszczy i reprezentacje.
Chyba wybrałeś złą stronę żeby go propagować bo sam dostaniesz pojazd od wielu hahaha

odpowiedz
p10 - 30.03.2022 / 09:05, *.orange.pl

@grzesiek: Zagraliśmy jak nie my. Szczęsny dobry mecz o coś, Zieliński również. Obrona nie robiła głupich gaf, Szwedzi mieli dwa głupie błędy i z nich padły 2 gole. Rzuty rożne nasze sprawiały zagrożenie a rywali nie. Michniewicz taktycznie przygotował zespół. I miał trochę farta. Pomysł z Góralskim do kartki też bardzo dobry. Ale jakby Szwedzi pierwsi strzelili gola to pewnie byśmy ten mecz przegrali.

Jak Wieteska, Jędza, Rose robią babole jeden w obronie to nikt z nas nie chwali, że wygralibyśmy gdyby nie to. Szwedzi zagrali głupio - my wykorzystaliśmy. I to my mamy awans. A na mundialu dobrze by było chociaż raz wyjść z grupy. A nie mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor.

odpowiedz
bum - 30.03.2022 / 09:09, *.233.200

Chyba wybrałeś złą stronę żeby go propsować**

odpowiedz
Alan - 30.03.2022 / 09:27, *.t-mobile.pl

@bum:
Mistrzostwo Polski z Legia i awans do LE po wielu latach przerwy ,dobry by nie powiedzieć bardzo dobry mecz dający awans do MŚ i tu i tu mega zastrzyki gotówki czy do Legii czy do reprezentacji.... I Ty negujesz umjejetnosci trenera a jedyne co masz do zaoferowania to obelgi pod jego adresem co świadczy o twoim poziomie..... Sory ale dyskusja z takimi jak Ty raczej nie ma sensu dalej żyj w swoim świecie z hasłami przewodnimi typu HWDP, BSNT, Legia albo śmierć etc.etc. Może kiedyś wydoroślejesz czego Ci życzę.

odpowiedz
bum - 30.03.2022 / 10:22, *.233.200

@Alan: dosyć pochopnie mnie oceniłeś chłopcze. Mało albo nic wspólnego mam z huliganami ale w sumie wolę krzyczeć CHWDP niż jak LGBT jak ty. Jedyny argent twój to właśnie HULIGANKA i HEJT. A wcale nie.... Zdaniem moim ten cichy sprzedawczyk nigdy nie powinien trenować Legii ani reprezentacji że względu na swoją przeszłość. Nie dość że był trybem maszyny to na koniec konfidentem się stał. Typ ma zerowe poważanie u piłkarzy. I u ludzi takich jak ja. A jest ich więcej niż was. Wy to po udanym meczu kochacie każdego paralite, a po każdym złym mieszacie z błotem tych najlepszych. Ty i tacy jak ty to bez charakterny ciołki. I to ty mi ubliżasz szufladkując za mój pogląd. A inteligencją nie grzeszysz zbytnio HWDP przez CH gościu.....
Dobrze wiem że Legia zagrała w LE ale to zwykłe szczęście i wysiłek piłkarzy którym jakimś cudem się udało zakwalifikować. Żadna taktyka grubego konfidenta..... Bez pozdrowień tym razem

odpowiedz
Mdread - 30.03.2022 / 10:54, *.co.uk

@Alan: a co masz do hwdp? Konfident czy co

odpowiedz
Esaende - 30.03.2022 / 14:55, *.co.uk

@bum: ty to musisz mieć smutne życie

odpowiedz
MK - 30.03.2022 / 15:09, *.187.2

@Alan: nie ujmując nic nikomu, bo jest to duży sukces, ale...

po pierwsze: entuzjastów bym ostudził, bo nie wiemy ile w tym zasługi Czesia. Po jednym meczu ciężko wyciągnąć wnioski, choć gdybyśmy przegrali, to z pewnością byłaby JEGO wina ;-)
po drugie: mieliśmy bardzo dużo szczęścia, bo Polska zaczęła grać przy wyniku 2-0. A wcześniej Góralski mógł wylecieć z boiska i nie wiadomo jakby to się ułożyło.
po trzecie: przypominam, że odmówiliśmy gry z Rosją, a już tam mogła się skończyć nasza przygoda. Graliśmy więc tylko jeden mecz i do tego na własnym stadionie. To na pewno nam ułatwiło,
po czwarte: może najmniej ważne, ale na pewno będzie podnoszone przez Szwedów, a i w mojej ocenie słabe - pozwoliliśmy im kupować bilety jeszcze przed ich meczem z Czechami, kiedy nie wiedzieli czy zagrają na Śląskim. Później wszystkie bilety przekazano do sprzedaży polskim kibicom. Trochę to słabe, bo w końcu przyjechało ich niewielu. Każdy jeżdżący na wyjazdy wie o czym mówię.

Ale cieszmy się teraz z awansu. I zamiast liczyć na super grupę, to zacznijmy już przygotowania, żeby znów wstydu nie było.

odpowiedz
grzesiek - 30.03.2022 / 15:34, *.centertel.pl

@p10: powiem tak, czesiek byc moze jwst dobrym trenerem zadaniowym jak to mawiaja niwktorzy. Czyli przygotowanie druzyny np do takiego barazu. Moze i na MŚ w katarze rowniez sie sprawdzi kto wie chociaz moim zdaniem nie. Ale jesli chodzi o dlugofalowe prowadzenie druzyn to sie nie nadaje. Dlugofalowe w sensie krotsze niz pare meczow.

odpowiedz
Hiszpan - 31.03.2022 / 18:28, *.telnaptelecom.pl

@Alan: Michniewicz nigdy nie wytłumaczył się z telemarketingu.

odpowiedz
p10 - 30.03.2022 / 05:07, *.orange.pl

Potwierdziło się, że Czesio to najlepszy taktyk z trenerów Polski. Zero z tyłu - w końcu Szczęsny coś wybronił, z przodu rywal nam dał nam 2 prezenty, które wykorzystaliśmy. Oby nie było znowu na mundialu słynnych problemów z przygotowaniem fizycznym.

odpowiedz
p10 - 30.03.2022 / 04:48, *.orange.pl

Ciekawe ile PZPN dostanie kary za niedrozne przejscia. Bylo sporo osob, ktore siedzialy na schodach.

odpowiedz
Rafał - 30.03.2022 / 02:24, *.chello.pl

Znakomita robota wszystkich, ale Czesia zwłaszcza.
To było coś!

odpowiedz
Januszek - 30.03.2022 / 01:27, *.chello.pl

Czesiek dzis ..qrwaaa jest jak Ronadlo ,Messi, Zidane, Ferguson..szacuna na cale zycie dawno takiego meczu nie bylo

odpowiedz
(L)eszek - 30.03.2022 / 01:17, *.chello.pl

Pisze tylko kiedy wart pisac
Mio ...du...
DZIEKUJE DZIEKUJE DZIEKUJE
ze oddales Czeslawa !!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 30.03.2022 / 01:08, *.t-mobile.pl

Jak się okazało Szymański i Zieliński mogą grać razem. Sebek brawo.

odpowiedz
1234 - 30.03.2022 / 00:53, *.tpnet.pl

Kamil Glik za granie z kontuzją od 4 minuty zasługuje na miano legendy tej reprezentacji. Gość jest niemożliwy.

odpowiedz
L - 29.03.2022 / 23:54, *.t-mobile.pl

Brawo dla drużyny i dla Cześka.

odpowiedz
Adam - 29.03.2022 / 23:52, *.chello.pl

Przyznam szczerze, że trochę się obawiałem jaki będzie wynik, szczególnie z wojtusiem w bramce, ale cieszę się bardzo :D
Dobry mecz, świetny wynik, kierunek Katar!

odpowiedz
Miasto Rafałka - 29.03.2022 / 23:26, *.play-internet.pl

Sousa pogratuluje nam awansu w mediach społecznościowych? Faja

odpowiedz
Adam - 30.03.2022 / 00:31, *.chello.pl

@Miasto Rafałka: Pewnie nie, ale kto by się tam przejmował zouzą, szczególnie teraz. Nie ma go i wyszło nam to na dobre.
Pozdro!

odpowiedz
Rafix - 30.03.2022 / 08:24, *.chello.pl

@Miasto Rafałka: trzeba dziękować Sousie że odszedł. Z nim nie było by awansu

odpowiedz
maka - 29.03.2022 / 23:19, *.supermedia.pl

Do dzięki Darkowi M......... pożyczył Cześka Kuleszy :)

odpowiedz
Kruk - 30.03.2022 / 07:18, *.play-internet.pl

@maka: Oczywiście, wszystkie sukcesy to przede wszystkim zasługa Darka M, a porażki to oczywiście wina innych, tylko nie jego:)

odpowiedz
Jerry - 29.03.2022 / 23:11, *.orange.pl

Mecze reprezentacji tylko na Śląskim. Atmosfera tam wymiata. Niesie wszystkich na skrzydłach.
Narodowy to jakieś nieporozumienie, klimat jak na siatkówce.

odpowiedz
atric - 30.03.2022 / 00:52, *.18.86

@Jerry: to fakt doping o wiele wiele lepszy niz na narodowym ale na trybunach bylo widac po twarzach ze to kibice prawdziwi są a nie jakies lamusy z korpo albo umalowane paniusie z facecikami ktorzy dostali bilety za darmoche z firm sponsorujacych kadre ślaski wypadl lepiej od narodowego pod wzgelem dopingu ale narodowy jest ladniejszy jako stadion i jest stadionem typowo pilkarskim a nie z bieznia gdzie z trybun na plyte jest ze 190km. i nie gasnie na nim czesc swiatel jak na slaskim he he he

odpowiedz
Kamień - 30.03.2022 / 06:07, *.chello.pl

@atric: bo już tym paniusiom z Narodowego nie chciało się ruszyć dupy na Śląsk. a to środek tygodnia, firma nie zagwarantowała hotelu, bo niby gdzie

odpowiedz
Kwas70 - 30.03.2022 / 07:00, *.oktv.se

@Jerry: i sylwester z polsatem

odpowiedz
Kary - 29.03.2022 / 23:06, *.centertel.pl

Brawa dla zespól i Cześka

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 29.03.2022 / 23:05, *.btcentralplus.com

CZESLAW KING !!!!!!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 29.03.2022 / 22:56, *.t-mobile.pl

Darek M. ,,Czesław M. zawalił wyniki,,. Ha ha ha ha Całuj Czesława po piętach:)))

odpowiedz
Siwybajerant - 29.03.2022 / 22:54, *.206.44

No to teraz czekam kiedy prezes w wywiadzie powie, że to jego wizja i DNA a on celowo tak zaplanował, że trzeba zwolnić Michniewicza, żeby objął reprezentację.

odpowiedz
Rio - 29.03.2022 / 22:52, *.oxynet.pl

Jedziemy na Mistrzostwa Świata!!!
Brawo, brawo, brawo.
Kierunek Katar !!!!!!

odpowiedz