Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza - fot. Marcin Bodziachowski

Koszykówka

MKS Dąbrowa Górnicza 86-99 Legia Warszawa. Awans do play-off

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 29. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 99-86 z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza. Tym samym Zieloni Kanonierzy zapewnili sobie miejsce w pierwszej ósemce ligowej tabeli i udział w fazie play-off. O tym, które miejsce zajmą podopieczni Wojciecha Kamińskiego i z kim przyjdzie im walczyć w ćwierćfinale dowiemy się po ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego, w którym Legia podejmie Trefl Sopot.

Pierwsza kwarta była bardzo ciekawa i wyrównana. Po 7 minutach gospodarze wyszli na 7-punktowe prowadzenie, ale w samej końcówce legioniści odrobili straty dzięki Robertowi Johnsonowi i po 10 minutach prowadzili 27-25. W drugiej odsłonie podopieczni Wojciecha Kamińskiego powoli stopniowo powiększali swoją przewagę i do szatni schodzili prowadząc 8 oczkami (53-45).

Po zmianie stron MKS zbliżył się na 3 punkty, ale więcej już nie zagroził lepiej dysponowanej drużynie Legii. Po trzeciej kwarcie przewaga Zielonych Kanonierów wzrosła w sumie do 13 punktów, a na początku ostatniej kwarty nawet do 22. W końcówce gra toczyła się już właściwie o nic, ale Legia dobiła niemal do 100 punktów.

Mecz Legia Warszawa - Trefl Sopot odbędzie się w środę, 13 kwietnia o godzinie 17:30 w hali Bemowo. Zapraszamy!

PLK: MKS Dąbrowa Górnicza 86-99 Legia Warszawa
Kwarty: 25-27, 20-26, 20-25, 21-21