Stadion Korony - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Korona Kielce awansowała do Ekstraklasy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Korona Kielce wygrała finałowe barażowe spotkanie z Chrobrym Głogów 3-2 i awansowała do Ekstraklasy. Decydujące trafienie kielczanie zanotowali w 119. minucie dogrywki.

W półfinale wygrała 3-0 z Odrą Opole. Po raz ostatni kielecki zespół grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2019/2020, kiedy to zajął 15. miejsce. Przez 2 kolejne sezony występował w 1. lidze. Wcześniej awans zapewniły sobie Miedź Legnica i Widzew Łódź.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Januszek - 30.05.2022 / 17:13, *.chello.pl

Jak to mowia Korona Kielce nuz i widelce XD

odpowiedz
Arek - 30.05.2022 / 17:10, *.tpnet.pl

Fajny mecz był do patrzenia.

odpowiedz
Kamuflaż - 30.05.2022 / 11:46, *.tpnet.pl

Korona miała szerszą ławkę rezerwowych, tym wygrała. Chrobry ma kilku ciekawych zawodników, Dominik Piła, ciekawe czy kluby z ekstraklasy go obserwują?

odpowiedz
Tomcio - 30.05.2022 / 12:23, *.61.8

@Kamuflaż:
Od nowego sezonu w Lechii bedzie grał

odpowiedz
Ultras - 30.05.2022 / 11:11, *.133.59

Biala korona na glowie czoto diksona

odpowiedz
JACK (L) - 30.05.2022 / 10:35, *.cyfrowypolsat.pl

Temat mało ważny,kto by nie awansował i tak najważniejsze by taki sezon jak ten ostatni w naszym wykonaniu nas już nie spotkał. LEGIA MISTRZ

odpowiedz
Rafal - 31.05.2022 / 07:41, *.vectranet.pl

Rafał.Wazne żeby sezon był dużo lepszy niż ten ostatni.Beda fajne mecze do oglądania i kibicowania.Nie ważne kto awansował.Pozdrawiam

odpowiedz
WSL - 30.05.2022 / 09:49, *.tpnet.pl

Osiagneli cel a jak bedzie w extraklasie zobaczymy !!!

odpowiedz
exsa - 30.05.2022 / 09:44, *.tpnet.pl

Wymarzony awans sie spelnil !!!!

odpowiedz
Juri - 30.05.2022 / 09:36, *.centertel.pl

Radomiak się ucieszył .

odpowiedz
N - 30.05.2022 / 11:10, *.133.59

@Juri: czemu? Uklad jakis maja lub zgode?

odpowiedz
Juri - 30.05.2022 / 11:55, *.centertel.pl

@N: takie relacje jak My z Widzewem.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 31.05.2022 / 08:07, *.play-internet.pl

@N:Juri Cię wkręca,bo akurat Radomiak ma tzw sztamę chuligańską z Koroną.Zresztą w Radomiu mimo braku oficjalnej zgody,w barwach Korony śmiało można latać po mieście.

odpowiedz
tekken (L) - 30.05.2022 / 09:36, *.230.92

Oglądałem fajny mecz. Można brać do nas Lebedyńskiego i Rzuchowskiego ;). Głogów nie awansował, a goście mogliby się sprawdzić u nas.

odpowiedz
Joker - 30.05.2022 / 09:35, *.chello.pl

Gratulacje dla Korony.

odpowiedz
Felek - 30.05.2022 / 09:22, *.netfala.pl

Dobrze, że nie awansował Głogów. Byłaby kolejna wioska w Ekstraklasie.

odpowiedz
Ja1916 - 30.05.2022 / 09:30, *.vectranet.pl

@Felek: wioska? Głogów to miasto kretynie.

odpowiedz
ert - 30.05.2022 / 12:41, *.com.pl

@Ja1916:

Ch...j z takim miastem co na mecze łazi 2k osób, a w Ekstraklasie graliby w Grodzisku, bo ich kurnik nie spełnia wymogów.

odpowiedz
Gienek - 30.05.2022 / 18:46, *.play-internet.pl

@Ja1916: Głogów może i jest miastem ale kibicowsko równa do Termaliki albo Łęcznej, więc kibicowsko to jest dziura zabita dechami.

odpowiedz
Pawciu - 30.05.2022 / 08:15, *.mm.pl

Swietny mecz. Fajnie sie ogladalo. Kibicowsko chyba lepsza Korona nic Glogow

odpowiedz
Piaseczno - 30.05.2022 / 07:18, *.centertel.pl

żółtoooooooo - czerwonaaaaaaaa........

odpowiedz
Barbapapa - 30.05.2022 / 00:42, *.26.216

To fajnie, będzie z kim grać o spadek.

odpowiedz
Kibic - 30.05.2022 / 00:48, *.net.pl

@Barbapapa: a To za kim ty jesteś ? Legia Mistrz zawsze.

odpowiedz
Barbapapa - 30.05.2022 / 00:51, *.26.216

@Kibic: Jak by ci to powiedzieć, im mniejsze oczekiwania, tym mniejsze rozczarowanie na koniec, tego nauczył mnie poprzedni już sezon.

odpowiedz
Marcel - 30.05.2022 / 01:15, *.t-mobile.pl

@Barbapapa: Jeżeli już, to ewentualnie o utrzymanie można grać, a przed spadkiem się bronić :D

odpowiedz
Siekierki - 30.05.2022 / 08:28, *.chello.pl

@Marcel: To ekstraklasa jest. Tu czasami jest wrażenie, że grają nie o utrzymanie, a o relegację właśnie. I starają się, jak mogą.

odpowiedz
WdW - 30.05.2022 / 00:17, *.com.pl

I znowu Ojrzyński udowodnił że jest panem trenerem,na farcie bo na farcie ale z takimi dziadami jak Korona awansować do Ekstraklasy to trzeba mieć talent.Dziwi mnie ze Ojrzyński nigdy nie dostał szansy w jakimś lepszym zespole,ciekawe jakby sobie poradził gdyby miał do dyspozycji dobrych piłkarzy.

odpowiedz
Arek - 30.05.2022 / 10:45, *.centertel.pl

@WdW: i pomyśleć, że już prawie u nas był.

odpowiedz