Jan Kozakiewicz
REKLAMA

Pływanie

Kozakiewicz zdobył kwalifikację na ME seniorów

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Łodzi odbyły się silnie obsadzone zawody pływackie Polish Open 2022, w których startował zawodnik Legii, Jan Kozakiewicz. Uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich startował na dystansach 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Na "setkę" żabką legionista miał zdecydowanie najlepszy czas w eliminacjach (1:00.84 min.), ale nie wystartował w popołudniowym finale na tym dystansie.

Dwa dni później, 3 maja nasz zawodnik rywalizował na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Najpierw w eliminacjach uzyskał najlepszy wynik (27,62 sekundy), a potem zwyciężył również w finale, uzyskując 27,49 sekundy. Wynik ten zapewnił Kozakiewiczowi kwalifikację na Mistrzostwa Europy seniorów, które w tym roku odbędą się w Rzymie. Rekord życiowy legionisty na 50 metrów wynosi 26,82 sekundy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.