Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi pokonali 3-2 Wisłę Kraków w przedostatniej kolejce CLJ U-18. Legia awansowała na 4. miejsce w tabeli tych rozgrywek. Legia U15 umocniła się na prowadzeniu w swojej grupie CLJ, wygrywając 3-0 z Jagiellonią Białystok. Zespół U16 pokonał 1-0 SEMP Ursynów '06. Legia U14 pokonała 4-1 Znicz Pruszków, a zespół LSS tego samego rocznika (2008) uległ liderowi grupy MKS Piaseczno. Mecze ligowe rozegrały też najmłodsze roczniki Akademii i LSS. Zespół U11 dobrze pokazał się na turnieju Mini Euro, ustępując w szerokiej stawce drużyn tylko kilku najmocniejszym rywalom, z którymi toczył zacięte boje. Więcej informacji wkrótce.

CLJ U18: Legia Warszawa U18 3-2 (1-1) Wisła Kraków 03/4
1-0 2 min. Jordan Majchrzak
1-1 30 min. Dorian Gądek (rzut karny)
1-2 51 min. Arkadiusz Ziarko
2-2 52 min. Jakub Jędrasik (as. Kacper Knera)
3-2 53 min. Dawid Niedźwiedzki b.a.

Strzały (celne) [30-90']: Legia 10 (6) - Wisła 8 (4)

Legia: Jakub Kowynia - Kuba Wiśniewski, Sebastian Kieraś, Kacper Wnorowski, Patryk Romanowski (62' Miłosz Pacek) - Kacper Knera, Maddox Sobociński (81' Maciej Bochniak [05]), Oskar Lachowicz [05](75' Mykyta Sytnykov) - Jakub Jędrasik [05], Jordan Majchrzak, Dawid Niedźwiedzki (62' Dawid Kiedrowicz)
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Norbert Misiak

Ekstraliga U16: SEMP Ursynów '06 0:1 Legia U16
Gol:
0-1 85 min.' Przemysław Mizera (as. Cyprian Pchełka)

Strzały (celne): SEMP 6 (5) - Legia 20 (5)

Legia: Wojciech Banasik (46' Hubert Nowak) - Igor Skrobała (77' Mateusz Gierałtowski), Bartosz Dembek, Karol Kosiorek, Oliwier Olewiński Ż - Maciej Saletra (Kpt), Fryderyk Misztal (46' Oskar Melich), Roman Zhuk (55' Jakub Żewłakow) - Antoni Majchrowski (68' Luka Lemishko), Cyprian Pchełka, Tomasz Rojkowski (46' Przemysław Mizera)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Radosław Pruchnik

CLJ U15: Legia Warszawa U15 3-0 (1-0) Jagiellonia Białystok 07
1-0 17 min. Aleksander Iwańczyk (głową, as. Jan Leszczyński głową)
2-0 41 min. Max Pawłowski b.a.
3-0 48 min. Max Pawłowski (dob. rzutu karnego wywalczonego i wyk. przez Alexa Cetnara)

Strzały (celne): Legia 22 (13) - Jagiellonia 7(5)

Legia: Konrad Kassyanowicz (Jan Bienduga [08] ng) - Dawid Foks, Kacper Potulski, Jakub Błażejczyk (64' Antoni Wasiak-Libiszowski), Maks Michałowski (53' Mikołaj Kotarba) - Alex Cetnar, Jan Leszczyński (58' Kuba Solecki), ALeksander Iwańczyk, Jakub Adkonis, Igor Busz, Max Pawłowski (53' Stanisław Gieroba)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Po bardzo dobrym meczu legioniści pokonali 3-0 Jagiellonię Białystok. Goście wielokrotnie próbowali wejść ofensywnych, ale byli wzorowo powstrzymywani przez graczy Legii, jeszcze przed oddaniem strzału. Gospodarze tworzyli sobie sporo okazji bramkowych, jednak przed przerwą byli bardzo nieskuteczni. Po dwóch mocnych ciosach na początku 2 połowy (gol na 2-0 padł po 30 sekundach gry) goście nieco stracili wiarę w końcową wygraną.
Legia prowadzi w tabeli z 4 pkt przewagi nad Varsovią i Polonią, na 4 kolejki przed końcem rozgrywke grupy A. Zwycięzca grupy awansuje do półfinału MP U15. Z grupy A spadły za to: Widzew Łódź i Escola Varsovia.

Znicz Pruszków 08 1-4 (1-2) Legia U14
Gole
0-1 4 min. Piotr Bzducha (as. Daniel Foks)
1-1 34 min. Tomasz Babiloński
1-2 38 min. Kacper Borowiec (as. Piotr Bzducha)
1-3 56 min. Daniel Wyrozumski (As. Bartłomiej Leszczyński)
1-4 70 min. Daniel Wyrozumski (as. Daniel Foks)

Strzały (celne) - II połowa: Znicz 4 (1) - Legia 23 (9)

Legia: Marcel Grzejda, Denys Stoliarenko [09] - Juliusz Rafalski, Antoni Sobolewski, Patryk Mackiewicz, Filip Nieckarz, Marcel Kiełbasiński, Daniel Foks, Daniel Wyrozumski, Piotr Bzducha, Mikołaj Jasiński, Bartłomiej Leszczyński, Maciej Chojnowski, Marceli Żek, Oliwier Puto, Kacper Borowiec

2-4 66 min. Filip Pakulski

Legia: Dominik Sawczuk, Adam Kulicki, Kacper Jasiński, Kosma Sekuła, Oskar Kurc, Patryk Ciborowski, Maciej Suwik, Kuba Kuciński, Kacper Krajewski, Adam Tołwiński, Jakub Drzazga, Fabian Radziński, Norbert Augustyniak, Lucjan Napieralski
Trener: Rafał Wajman, II trener: Robert Kurasiewicz

Znicz II Pruszków 09 - Legia U13

Strzały (celne): Znicz 2 (0) - Legia 52 (35)

Legia: Denys Stoliarenko - Mateusz Strzelecki, Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Borys Boryszewski, Oskar Maj, Norbert Merchel, Piotr Bartnicki, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Olivier Ziembicki
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Gut

SEMP II Ursynów 09 - Legia LSS U13

Legia LSS: Hubert Lomankiewicz, Omar Sawo, Aleksander Dworski, Patryk Parol, Krystian Wróblewski, Wiktor Tikhomiroff, Maksymilian Chudzik, Iwo Mroczek, Lena Korczyńska, Antoni Rybarczyk, Aleksander Dyrała, Jakub Przybylski
Trener: Krzysztof Krakowski

Całkiem udany mecz młodych legionistów, którzy szczególnie dobrze spisali się pod koniec I połowy. Gospodarze dopiero w końcówce przeszli do zdecydowanej ofensywy, ale nie zdołali do końca postawić na swoim.

Legia U12 - OKS Otwock U12

Legia: Olivier Pruszyński, Oskar Putrzyński, Aleksander Badowski, Tymon Płoszka, Xawery Eichler, Mateusz Pawłowski, Dawid Rodak, Antoni Błoński, Krzysztof Krzemiński
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Mecz z dużą ilością okazji bramkowych. Oba zespoły preferowały grę ofensywną, jednak po stronie legionistów leżało więcej atutów w tym względzie, stąd wygrane pojedynki nierzadko prowadziły do korzystnych sytuacji pod bramką drużyny z Otwocka.

RKS Okęcie II Warszawa 10 - Legia LSS U12

Legia LSS: Jakub Kuśmierz, Jakub Pływaczewski, Piotr Roguski, Jan Bąkowski, Tymon Prorok, Wiktor Pietraszko, Jakub Nowacki, Aleksander Nieckarz, Julian Grzelak, Nikodem Sikorski, Ignacy Boniński
Trener: Jakub Słota

Niezła postawa drużyny Legia Soccer Schools, która dawała sobie całkiem dobrze radę na boisku Okęcia. Gospodarze też mieli swoje momenty radości i udanej gry, głównie w końcówce, jednak przez większość gry podopieczni trenera J. Słoty byli w stanie ją kontrolować.

Turniej "Mini-Euro" (rocznik 2011 i mł.)

Po przerwie spowodowanej ograniczeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa SARS CoV-2, legioniści powrócili do rywalizacji w jednym z lepszych turniejów europejskich w kategorii U11, organizowanym przez Niemiecko-Czeską Szkółkę piłkarską. W sobotę zespoły rywalizowały po czeskiej stronie granicy, natomiast w niedzielę odbywała się runda finałowa w niemieckim Rehau.
Zespoły grały ze sobą w składach 8-osobowych (bramkarz + 7 graczy z pola), a każdy mecz trwał 18 minut. 16 drużyn podzielono na 2 grupy, a po fazie eliminacyjnej po 2 zespoły z każdej grupy przydzielone zostaną do grupy: A, B. C i D.

W sobotę Legia rozegrała 7 spotkań, z następującymi przeciwnikami: Ajax Amsterdam, Sparta Praga, RB Lipsk, NK Domżale, RC Joinville-Paris, Aarhus GF i FC Porto. Już pierwszy mecz z Ajaxem pokazał, że legioniści nie zamierzają mieć żadnych kompleksów wobec znanych marek, a po zaciętym spotkaniu chłopcy holenderscy otwarcie okazywali rozczarowanie nie całkiem odpowiadającym ich oczekiwaniom wynikiem. Kolejne mecze pokazały, że poziom grupy B jest bardzo wysoki, ale i wyrównany. Nawet z drużynami, które na koniec zajmowały końcowe miejsca, grało się bardzo ciężko. Uderzało niezwykle wysokie tempo meczów - praktycznie każdy błąd kończył się dogodną sytuacją bramkową dla przeciwnika, a nawet utratą gola. Można zauważyć, że zmęczenie zawodników po 180 minutach meczów było większe, niż po 280 minutach gry w krajowej - choć mocnej - stawce w Mrągowie. Stąd też ważne było rozsądne szafowanie siłami zawodników i dawanie szans gry całemu składowi, tym bardziej że wynik był tu sprawą trzeciorzędną. Niemałą część ze spotkań sobotnich udało się mimo wszystko rozstrzygnąć na swoją korzyść, stąd w niedzielę podopieczni Mateusza Majewskiego walczyli w dość silnym gronie: Team Europa (DTFS), Bayern Monachium i ponownie Aarhus GF. Legioniści grali nieźle, a w niedzielę do tego bardziej skutecznie, stąd niezłe miejsce Legii w klasyfikacji końcowej, najlepsze w historii występów Legii (która uczestniczy w nim nieprzerwanie od 2005 r., do tej pory najwyżej na 7. miejscu) w tym turnieju. Warto też docenić duży spokój Legii w grze obronnej naszych zawodników - mimo tego, że nie murowali własnego pola karnego, a w wręcz odwrotnie. Może dlatego w 10 meczach stracili tylko 7 bramek. Za tydzień wyjazd na kolejny bardzo mocno obsadzony turniej - do holenderskiego Oldenzaal.

Skład Legii: Antoni Pawłowski - Nicodeme Chodkowski, Stanisław Głębowski, Filip Wancerz, Stefan Podgórski, Cyprian Lipiński, Tomasz Stefański, Wojciech Łygan, Bartosz Gawryś, Szymon Wlazło, Fryderyk Paprocki, Maksymilian Albrecht, Aleksander Dąbrowski [LSS]
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Michał Konieczny

WAF Ursynów 11 - Legia LSS U11B

Legia LSS: Fyodor Ergyun, Franciszek Babik, Kacper Zaród, Adam Piotrowicz, Ignacy Smoter, Mikołaj Pacholski, Maksym Boguszewski, Patryk Merchel
Trener: Piotr Chmiel

Kolejny po pojedynku z UKS Irzyk II całkiem niezły mecz podopiecznych Piotra Chmiela. Gracze LSS byli bardzo ruchliwi w grze ofensywnej i wygrywali sporo pojedynków. Gospodarze kilkukrotnie byli w stanie wykorzystać niefrasobliwość naszych graczy w przejściu do szyków obronnych, ale i tak mimo kilku słabszych momentów, za spotkanie należy młodych legionistów pochwalić.

UKS Varsovia 12 - Legia U10

Strzały (celne): Varsovia 27 (11) - Legia 24 (11)

Legia: Nico Martino, Seweryn Orzechowski, Ignacy Silski, Dawid Ruciński, Stanisław Dobrowolski, Karol Michalski, Oliwier Siuda [13], Antonio Gralewicz-Mendez
Trener: Łukasz Listwan

Legia LSS U9 - ŁKS Łochów 13/14

Legia: Adam Droździk, Xawery Urbańczyk, Franciszek Maciejczyk, Marcel Marzec, Tymoteusz Pełka, Franciszek Podobas, Krzysztof Rydzewski, Wojciech Tadych
Trener: Jakub Włusek

Całkiem udany mecz młodych legionistów, którzy tylko w pierwszej i na początku drugiej kwarty mieli pewne kłopoty z uporządkowaniem swoich wysiłków. Poprzez udaną pracę na boisku realizowanie założeń indywidualnych jak i zespołowych zaczęło iść coraz sprawnie, przy zachowaniu ogromnego marginesu na indywidualną fantazję wszystkich zawodników.

B klasa: UWKS Legia 9-0 Skra 1921 Warszawa
Gole: Kacper Cetlin i Adrian Ciecierski po 3, a także: Filip Grygorczuk, Mirosław Tymczyszyn i Szymon Lisiecki

UWKS Legia pokonała 9-0 piątą w tabeli Skrę 1921 Warszawa i utrzymuje pewnie pozycję lidera z 3 punktami przewagi i 1 meczem zaległym w zapasie, z ostatnią drużyną w tabeli. Goście po wyczerpaniu limitu zmian stracili jeszcze jednego zawodnika z powodu kontuzji, a czerwona kartka zredukowała ich siły do 9 osób. Stąd tak wysoki choć należy zaznaczyć, że już do przerwy było 3-0 i mecz wydawał się bliski rozstrzygnięcia. Hat-trickami popisali się Adrian Ciecierski i Kacper Cetlin.
Najbliższe spotkanie to mecz zaległy z KSS Żoliborz, które zostanie rozegrane w środku tygodnia.