REKLAMA

Strzelectwo

Babska z kwalifikacją na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

22-letnia zawodniczka sekcji strzeleckiej Legii Warszawa, Emilia Babska zdobywając srebrny medal w finale konkurencji R2 (karabin pneumatyczny 10m stojąc kobiet) na zawodach Pucharu Świata w Chateauroux, wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu (2024). To pierwsza polska kwalifikacja do Igrzysk Paraolimpijskich, wywalczona dokładnie 813 dni przed planowanym startem IO. Emilia uzyskała 247,6 pkt. w konkurencji R2.W konkurencji R2 zwyciężyła Avani Lekhara z Indii (o 3 pkt. więcej od legionistki) - mistrzyni olimpijska z Tokio, brąz zdobyła Szwedka, Anna Normann. Emilia Babska startować będzie w Chateauroux jeszcze w innych konkurencjach, podobnie jak inny legionista, Marek Dobrowolski.

- W przygotowanie się do zawodów we Francji włożyłam dużo pracy, co nie było proste, bo równocześnie studiuję dziennie. Ostatecznie byłam bardzo dobrze przygotowana do startów i cały występ oceniam jako bardzo dobry - powiedziała Emilia.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
FI(L)IP - 11.06.2022 / 20:13, *..

Brawo! Kwalifikacja olimpijska to nie w kij dmuchał.

odpowiedz
Adam - 11.06.2022 / 04:02, *.chello.pl

gratulacje i powodzenia w dalszych startach :)

odpowiedz
Pan Jerzy - 10.06.2022 / 12:51, *.plus.pl

Nie pisze się Babska a kobiety

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 10.06.2022 / 11:49, *.4.114

Super, gratulacje !!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.