Lucjan Brychczy - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

88. urodziny Lucjana Brychczego

źródło: Legionisci.com

Dzisiaj 88 lat kończy legenda naszego klubu - pan Lucjan Brychczy. Popularny "Kici" jest 4-krotnym mistrzem Polski z Legią jako zawodnik (1955, 56, 69 i 70), trzykrotnym królem strzelców polskiej ligi. Przez 19 sezonów w Legii rozegrał 368 meczów (najlepszy wynik w historii klubu) oraz zdobył 182 bramki (drugi najlepszy wynik w historii polskiej ligi). Rozegrał 58 meczów w pierwszej reprezentacji Polski, a w roku 1960 wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie.

Do Warszawy trafił w 1954 roku z Górnego Śląska i związał się z Legią na całe życie. Po zakończeniu kariery zawodniczej, został trenerem naszego klubu - przez kolejne lata (od 1971) był asystentem, trenerem juniorów i pierwszym trenerem. Po przeniesieniu zajęć pierwszej drużyny do Legia Training Center, przestał uczestniczyć w codziennych zajęciach pierwszego zespołu. Na cześć Lucjana Brychczego nazwana została trybuna południowa naszego stadionu.














REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
bronek49 - 14.06.2022 / 18:57, *.chello.pl

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANIE LUCJANIE

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 14.06.2022 / 15:03, *.t-mobile.pl

Wszystkiego najlepszego dla Pana Lucjana. Przede wszystkim dużo zdrowia oraz radości z życia. Pozdrowienia dla naszej Legendy.

odpowiedz
Sied(L)ce - 14.06.2022 / 09:45, *.centertel.pl

Wszystkiego Dobrego Panie Lucjanie,
Dużo Zdrówka!

odpowiedz
Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski - 14.06.2022 / 09:36, *.tpnet.pl

Wszystkiego najlepszego Panie Lucjanie!

Wielu współczesnych "gwiazdorów" mogłoby Panu, co najwyżej, buty czyścić.

odpowiedz
syrenka - 13.06.2022 / 23:23, *.orange.pl

Szanowny Panie Lucjanie dużo zdrowia i niech się wiedzie!

odpowiedz
oLaf - 13.06.2022 / 22:59, *.vectranet.pl

Prawdziwa legenda.

Zdrowia życzymy.

odpowiedz
TopCWKS - 13.06.2022 / 22:33, *.t-mobile.pl

Panie Lucjanie. 100 (L)at życia!
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!!!
Dziękujemy za wszystko!!!!!
GROCHÓW PATRIOTYCZNY

odpowiedz
Kibic - 13.06.2022 / 21:30, *.vectranet.pl

Wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim dużo, dużo zdrowia.

odpowiedz
WojtasTHC - 13.06.2022 / 20:10, *.play-internet.pl

Wszystkiego najlepszego Panie Lucjanie. 100 lat z Legia i duzo zdrowia!!!

odpowiedz
Grodzisk Maz - 13.06.2022 / 19:58, *.centertel.pl

Lucjan !!! Brychczy !!!
100 Panie Lucjanie ma Pan w sercu Szacunek na zawsze !

odpowiedz
Roberto - 13.06.2022 / 19:43, *.orange.pl

???? lat

odpowiedz
AAA - 13.06.2022 / 18:26, *.chello.pl

Panie Lucjanie,z całego serca Wszystkiego Naj(L)epszego.
Niech nigdy Pana nie opuszcza wrodzony optymizm.
200 LAT!!!

odpowiedz
Arecki - 13.06.2022 / 17:27, *.vectranet.pl

ZDROWIA PANIE LUCJANIE. POWINIEN PAN BYĆ WZOREM DO NAŚLADOWANIA DLA MŁODYCH ADEPTÓW PIŁKI NOŻNEJ. WIELKIE UKŁONY I JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. KIBIC (L) z Ostrowi Mazowieckiej

odpowiedz
MK - 13.06.2022 / 15:37, *.187.2

Wszystkiego najlepszego Trenerze, a w szczególności zdrowia!!!

odpowiedz
soprano - 13.06.2022 / 15:08, *.chello.pl

100 lat i duzo zdrowia

odpowiedz
SzB - 13.06.2022 / 14:36, *.play-internet.pl

Przede wszystkim zdrowia Panie Lucjanie! Jeszcze niejeden sukces naszej Legii Pan będzie oglądał.

odpowiedz
Andi - 13.06.2022 / 12:49, *.t-mobile.pl

Zdrowia dużo zdrowia życzę wraz z żoną Panie Lucjanie sto lat i dziękuję z całego serca za wszystko co pan zrobił dla Legii i reprezentacji Polski

odpowiedz
Darek - 13.06.2022 / 12:39, *.chello.pl

Zdrówka Panie Lucjanie.Dużo zdrówka.

odpowiedz
ulan - 13.06.2022 / 12:36, *.com.pl

200 lat Mistrzu!!!!!. największa legenda naszego klubu, żaden inny polski i zagraniczny klub nie ma kogoś podobnego

odpowiedz
Pwś(L)e/SKC - 13.06.2022 / 12:22, *.play-internet.pl

200 Lat zdrówka Panie Lucjanie!

odpowiedz
/// - 13.06.2022 / 11:46, *.play-internet.pl

Dziękujemy i zdrówka Panie Brychczy

odpowiedz
Wycior - 13.06.2022 / 11:29, *.vectranet.pl

200 lat Mistrzu! Ten człowiek nie musi silić się na pogadanki o DNA, On Jest Ikoną Legii!

odpowiedz
Trampek - 13.06.2022 / 10:58, *.net.pl

Długich lat życcia w dobrym zdrowiu !!!!

odpowiedz
lucho_83 - 13.06.2022 / 10:54, *.datapacket.com

Wszystkiego Naj(L)epszego Panie Lucjanie! Szacunek Na Zawsze!!!

odpowiedz
Biała siła - 13.06.2022 / 10:09, *.vectranet.pl

Wyrazy szacunku i uznania ,dla pana ,wszystkiego najlepszego ,

odpowiedz
Żeg(L)arz - 13.06.2022 / 10:07, *.chello.pl

Dużo zdrowia , Panie trenerze.
Wszystkiego naj(L)epszego.

odpowiedz
ŻOŁNIERZ - 13.06.2022 / 10:04, *.9.135

Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia ,panie Lucjanie .

odpowiedz
ANTYzygo - 13.06.2022 / 10:01, *.com.pl

Wszystkie Najlepszego i dużo zdrowia Panie Lucjanie!!!

odpowiedz
robson - 13.06.2022 / 09:58, *.chello.pl

200 lat Panie Lucjanie !

odpowiedz
Przemko - 13.06.2022 / 09:56, *.netfala.pl

Wszystkiego najlepszego panie Lucjanie! Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, bo to jest w życiu najważniejsze. Jeśli jest zdrowie to wszystko inne można załatwić w mniejszym lub większym stopniu.

odpowiedz
Arek - 13.06.2022 / 09:35, *.t-mobile.pl

Wszystkiego Najlepszego !

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 13.06.2022 / 09:23, *.246.2

Zdrówka Panie Lucjanie , kolejnych sukcesów z naszą Legią

odpowiedz
Brat - 13.06.2022 / 09:20, *.orange.pl

Człowiek legenda, moim zdaniem większy symbol Legii niż nawet Kaziu Deyna.
200 lat Panie Lucjanie !

odpowiedz
olew - 13.06.2022 / 09:08, *.vectranet.pl

Zdrowia ! Zdrowia ! Zdrowia ! i pięknych,kolorowych zdarzeń ! Panie Lucjanie , nisko się kłaniamy !

odpowiedz
Tomek Otwock - 13.06.2022 / 09:07, *.tpnet.pl

Sto Lat Mistrzu!!!!

odpowiedz
Kibic - 13.06.2022 / 08:56, *.centertel.pl

Sto lat mistrzu!

odpowiedz