Szymon Kielan
REKLAMA

Tenis

Kielan w półfinałach ITF M15 Bytom Cup

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Tenisista Legii, Szymon Kielan po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa wrócił na kort i pokazał się z bardzo dobrej strony w turnieju ITF M15 Bytom Cup 2022, z cyklu Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. W Bytomiu Kielan dotarł w turnieju singlowym najdalej z Polaków.

Eliminując trzeci przeciwników, w tym Jerzego Janowicza w drugiej rundzie, dotarł do półfinału, w którym przegrał 3-6 i 2-6 ze Stodderem. - Niestety w meczu singlowym o finał nie mogłem dać z siebie 100 procent z uwagi na wcześniejsze bardzo ciężkie, ponad trzygodzinne mecze i drobne urazy z tym związane. W drugiej rundzie po trzysetowym boju odniosłem bardzo cenne zwycięstwo nad Jerzym Janowiczem, a w ćwierćfinale musiałem bronić aż trzech piłek meczowych. Czuję, że to dopiero początek i będzie już tylko lepiej - relacjonuje zawodnik, który również w deblu, w parze z Ukraińcem, Vladimirem Orlovem dotarł do półfinału, w którym stoczyli zacięty mecz z parą Ramios/Walkin.

Wyniki Szymona Kielana w singlu:
I runda: Szymon Kielan - Marrero Curbelo 1-6, 7-6(5), 7-6(3)
II runda: Szymon Kielan - Jerzy Janowicz 6-3, 6-7(5), 6-4
1/4 finału: Szymon Kielan - Agwi 3-6, 7-5, 7-5
1/2 finału: Szymon Kielan - Stodder 3-6, 2-6

Wyniki Szymona Kielana w deblu:
I runda: Szymon Kielan/Vladyslav Orlov - Barcik/Żarski 6-1, 6-0
1/4 finału: Szymon Kielan/Vladyslav Orlov - Alosha/Ilnystkyy 7-6(7), 6-2
1/2 finału: Szymon Kielan/Vladyslav Orlov - Romios/Walkin 6-7(2), 6-7(8)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.