Koszykówka 3x3

Legia wygrała turniej w Warszawie

Drużyna Legia Lotto 3x3 wygrała kolejny turniej kwalifikacyjny do finałów mistrzostw Polski. Legioniści w zawodach rozgrywanych w niedzielę na terenie COS Torwar przy Łazienkowskiej, wygrali wszystkie mecze, a nasz drugi zespół zajął miejsce trzecie.

Jako, że obie drużyny Legii już wcześniej zapewniły sobie kwalifikację do finałów mistrzostw Polski (turniej mistrzowsi odbędzie w sierpniu w Katowicach), awans zapewnił sobie drugi w klasyfikacji, Hutnik Warszawa.

Pierwszy zespół Legii, występujący w składzie Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Piotr Robak, Marcin Zarzeczny, osiągnął następujące wyniki:
Legia Lotto 3x3 Warszawa 22-7 Ciepłe dranie
Legia Lotto 3x3 Warszawa 19-16 Hutnik Warszawa
Legia Lotto 3x3 Warszawa 22-11 Pozytywne porycie
1/4 finału: Legia Lotto 3x3 Warszawa 21-16 Jedziemy z tym
1/2 finału: Legia Lotto 3x3 Warszawa 21-14 Palę Tróję
Finał: Legia Lotto 3x3 Warszawa 21-15 Hutnik Warszawa

Drugi zespół Legii, w składzie Przemysław Słoniewski, Maksymilian Motel, Konrad Dawdo, Danuel Dawdo, osiągnął następujące wyniki:
Legia Lotto 3x3 II Warszawa 18-15 Palę Tróję
Legia Lotto 3x3 II Warszawa 16-14 Ambasadorzy 3x3
Legia Lotto 3x3 II Warszawa 20-13 Slam Drunk
1/4 finału: Legia Lotto 3x3 II Warszawa 19-13 Zajezdnicy
1/2 finału: Legia Lotto 3x3 II Warszawa 21-15 Hutnik Warszawa