Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński: Chcemy być w czołówce ligi

źródło: Legionisci.com

Gościem niedzielnego programu Pogadajmy o piłce był dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński. Wypowiadał się o wielu kwestiach, które omawiane były już wcześniej, np. o kulisach przejęcia stanowiska, swojej roli w klubie, sytuacji Artura Boruca, celach na nowy sezon czy o wprowadzaniu młodzieży do zespołu.

- 6 miesięcy mojej pracy zleciało bardzo szybko. Tempo mojego życia jest zawrotne, wychodzę z domu rano, wracam wieczorem, ale nie narzekam - mówi Zieliński.

- Jeszcze jako dyrektor akademii Legii chciałem, żeby dyrektor sportowy otrzymał cały ten obszar zarządzania. Sugerowałem to na wielu spotkaniach w klubie. Wcześniej działało to na zasadzie każdy sobie rzepkę skrobie. Współpraca pomiędzy akademią i pierwszym zespołem była bardzo niewielka albo żadna. To samo dotyczy skautingu. Skauting robił transfery, umieszczał zawodników w akademii, a my mieliśmy ich jakoś zagospodarować. Teraz współpraca pomiędzy różnymi departamentami będzie się zazębiać, będzie to działać na zasadzie projektów, które będą spajały departamenty, miały wspólną wizję co do tego jacy zawodnicy mają trafić do pierwszego zespołu, a w akademii zawodnicy będą przygotowywani, żeby ten cel osiągnąć. Tym wszystkim zarządza Bartosz Bibrowicz, on buduje sztaby, on zajmuje się przygotowaniem fizycznym i testami sprawnościowymi. Jest tutaj najważniejszą osobą, ale oczywiście musi w swoje pracy uwzględniać sugestie dyrektora akademii i trenera pierwszego zespołu.

Początki pracy
Plan na funkcjonowanie dyrektora sportowego był już wcześniej, ja tylko dostałem nominację na to stanowisko. Ta decyzja była poparta wieloma rozmowami z prezesem. Rozmawialiśmy przez kilka tygodni zanim prezes podjął ostateczną decyzję. Potem rozmawiałem też z Radkiem Kucharskim, który zachował się profesjonalnie. Przekazał mi status wszystkich otwartych spraw, żebym jak najszybciej mógł wdrożyć się do pracy. Trzeba przyznać, że wcześniej prezes aktywnie uczestniczył w roli sportowej. On nadal jest blisko drużyny i uczestniczy w jej życiu. Naprawdę zna się na piłce, można z nim dyskutować, ale nie da mu się nawijać przysłowiowego makaronu na uszy. Zawsze wystawia się na strzał, bo jest aktywny i reprezentuje sobą decyzje sportowe. Nie zawsze była to jego wina, czasem dostawał rykoszetem za błędy innych osób. Teraz ja przejąłem tę rolę i wystawiam się na strzał.

Cel sportowy na nowy sezon
Trudno zakładać teraz jakiś cel sportowy. Pytanie, czy chcemy marzyć, czy realnie stąpać po ziemi. Po 17. miejscu jesienią w tabeli teraz będziemy mówić, że zajmiemy pierwsze? Chcemy być w czołówce, ale nie możemy zakładać, że to będzie pierwsze miejsce. Czy Raków, Pogoń i Piast będą słabsi? Na pewno nie będziemy faworytem do tytułu. Jest kilka zespołów silniejszych od nas. Na ten moment nie ma żadnego celu sportowego, jest na to za wcześnie. Trener nie zna jeszcze zespołu, kadra nie jest zamknięta. Jesteśmy w momencie przebudowy. Nie chcę, żeby dochodziło do eskalacji oczekiwań. Musimy zachować zrównoważone podejście. Marzymy, żeby być pierwsi, a gra w europejskich pucharach jest w strefie realnej, pod warunkiem, że okienko transferowe uda się tak jak chcemy.

Miszta, Charatin, Josue
Nie było żadnych poważnych ofert za Czarka Misztę, nie było też zapytań. Poprzedni sezon pokazał, że potrzebujemy trzech dobrych bramkarzy, dlatego przyszedł Dominik Hładun. Ihor Charatin to dobry zawodnik, ma świetne warunki fizyczne i dobre statystyki. Ostatni sezon miał jednak dużo gorszy. On trochę nie pasuje teraz do naszego stylu gry. On jest ok, gdy gra się jedną szóstką, ale teraz mamy kilku zawodników, którzy prezentują wyższy poziom nie tylko piłkarski, ale i motoryczny, statystyki kinematyczne, agresywność, mentalność, a także jeśli chodzi o nację. Slisz wychodzi tu na czoło, ale nie jest pewne, że to on będzie pierwszym wyborem. Jurgen Celhaka jest bardzo perspektywiczny, Patryk Sokołowski też może grać na tej pozycji, a jest bardziej uniwersalny, dobry technicznie i może dużo biegać. Charatin może walczyć co najwyżej o 3 miejsce na tej pozycji.
Jeśli chodzi o Josue, ma ważny kontrakt. Czy go przedłużymy? Wyjaśni się jesienią, nie tylko my musimy tego chcieć, ale też zawodnik, bo on za długo nie może wysiedzieć w jednym miejscu. Nie ma za niego ofert.

Robert Pich
Dlaczego miałem go nie wziąć? Bo jest stary? Potrzebujemy obecnie kręgosłupa, 16 zawodników w pełni gotowych do gry pod względem fizycznym przede wszystkim, bo pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Do tego muszą dojść umiejętności techniczne. Dlaczego mam go nie wziąć, jeśli pasuje do naszej koncepcji, żeby udźwignąć ciężar gry i pomóc rozwijać się młodym zawodnikom.

Makana Baku
Możemy powiedzieć, że Baku jest blisko, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy. On spełnia większość naszych kryteriów. Inne są kryteria dla zawodników do pierwszej jedenastki (np. ok. 2000 minut gry w poprzednim sezonie), a inne wymagania dla zawodników stanowiących backup. Stąd wynika, że czasami jakiś transfer jest nieoczywisty gdy patrzy się z zewnątrz.

Jasur
Przede wszystkim chcemy przywrócić go do żywych pod względem fizycznym. Jego testy fizyczne wypadły bardzo słabo i nie jest gotowy do gry. Mieliśmy oficjalne pretensje do Sheriffa o to, w jaki sposób zaopiekowali się nim, kiedy odszedł. Odszedł, bo bał się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, był kilka tygodni bez treningów. Nie zostaliśmy o tym poinformowali, dowiedzieliśmy się swoimi kanałami.

Inne transfery
Ilu zawodników przyjdzie jeszcze do Legii? Nie mogę podać konkretnej liczby, bo potem będą pretensje. Rozmawiamy z 8 skrzydłowymi, przyszedł jeden, a drugi przyjdzie niebawem. To tylko skrzydłowi. Pozostałe transfery są uzależnione od tego, kto trafi do nas wcześniej, są ze sobą połączone.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (102)

+dodaj komentarz
JACUNHO - 29.06.2022 / 12:17, *.net.pl

Prawdopodobnie Legia walczy o obrońcę Wisły Josepha Colleya. Realizujemy z Sheriffem i duńskim Viborgiem.

odpowiedz
Sprite - 29.06.2022 / 11:06, *.play-internet.pl

Mówiąc w czołówce ligi, rozumiem, że Pan Jacek miał na myśli Ligę Mistrzów??

odpowiedz
Taki los - 29.06.2022 / 09:21, *.52.53

Bendziemy pionci.

odpowiedz
realista - 29.06.2022 / 08:30, *.centertel.pl

Czytam i nie wierze, co wy tu wypisujecie ;) zespół cudem uratowany przed spadkiem, bez pieniedzy, a Wy macie pretensje do Ziela, że wam osły nie powiedział ze gra o mistrza. Gra ale nie jest faworytem. Proste i logiczne. Niezłym by był idiotą gdyby stwierdził, że ogolimy Lecha i Raków na spokojnie.

odpowiedz
Czoło slisza - 28.06.2022 / 12:39, *.netdrive.pl

"Slisz wychodzi tu na czoło" te słowa mówią wszystko o kadrze Legii. Chłopak zagrał w rok pół dobrego meczu, od niego zaczyna skład. Ku..a, brak słów.

odpowiedz
Pietrucha - 28.06.2022 / 11:37, *.play-internet.pl

Jak ja nie mogę czytać już „My jesteśmy LEGIA! Gramy tylko o mistrza. Przecież właśnie o niego będziemy grać już a 3 tygodnie, ale po ostatnim sezonie nalezy mierzyć siły na zamiary. Realnie patrzeć a nie drzeć mordę ze nam się należy i najlepiej jeśli od razy dadzą nam tytuł przed sezonem. Po ostatnich latach z Jozakiem, Klafurią, Vuko i Czesiem, którzy mieli naprawdę niezłe zaplecze finansowe i, po za Czesiem, nic nie osiągnęli w pucharach za to w paskudnym stylu wyrywali złoto na koniec sezonu, mamy wreszcie trenera, który postawiony ma cel czołówkę ligi a nie darcie mordy, że ma być złoto i nic więcej nikogo nie obchodzi. Teraz jest wreszcie czas żeby odbudować potęgę ale nie robi się tego w jednym oknie transferowym i na jednym obozie - na to potrzeba minimum całego sezonu. Wiec przestańcie się napinać kim to nie jesteśmy i poczekajcie na wyniki pracy u podstaw.

odpowiedz
Echh - 28.06.2022 / 14:32, *.centertel.pl

@Pietrucha: Nie należy nam się. Ale mamy grać o mistrzostwo żeby nam się należało. Czytaj Brachu ze zrozumieniem. Pozdro.

odpowiedz
Echh - 28.06.2022 / 10:53, *.centertel.pl

To co jesteśmy Legia. I o mistrzostwo nie gramy ? Tylko o czołówkę. Niezłe alibi. Kpiny i tyle. Z całym szacunkiem dla Pana za karierę ale z takim podejściem to równamy do średniaków. A my jesteśmy LEGIA !!! I gramy o mistrzostwo !!! Gdzie ku..wa mentalność zwycięzców ja się pytam !!!

odpowiedz
Kamilosz - 29.06.2022 / 08:27, *.centertel.pl

@Echh: Jesteś gimbazą ? ;) gadać ze gramy o mistrza to se może i później taki gimbus bedzie to wypominał. Realnie mówi, że Lech i Raków mają mocniejsze składy, bo mają. Czegoś nie rozumiesz ????

odpowiedz
ZS - 28.06.2022 / 10:12, *.t-mobile.pl

Widać ze zna miejsce i jest uległy jak cały klub od kilku lat . Najbogatsza wydmuszka i pompowany balon co groszem nie smierdzi.
Skończył się fryzjer ,skończyły się tez sukcesy wszawskiej spółdzielni.

odpowiedz
Remino - 28.06.2022 / 10:23, *.orange.pl

@ZS : chłopie- wszystkie kluby były umoczone, ale nie Legia. Nie znasz historii, poznaj i dopiero pisz !

odpowiedz
Singspiel - 28.06.2022 / 19:18, *.plus.pl

@ZS : odwrotnie. Skończył się fryzjer, zaczęła się era dominacji Legii

odpowiedz
Remino - 28.06.2022 / 09:56, *.orange.pl

Co jest z P. Wszołkiem? Czy koś z Was wie?

odpowiedz
matwij - 28.06.2022 / 12:47, *.centertel.pl

@Remino: negocjują warunki z Berlinem żeby do nas wrócił. Wszystko na dobrej drodze :)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.06.2022 / 01:27, *.play-internet.pl

Cóż,ani Jacek Zieliński,ani Kosta Runjaič nic tu nie wyrzeźbią,choćby nie wiem,jakich zaklęć używali.Myślicie,że zapowiedzi,że "gramy o najwyższe cele",coś by zmieniły tak realnie?.Po raz kolejny przypominam słowa mioduskiego,które doskonale oddają,gdzie tenże szkodnik widzi Legię."Nie zawsze o sukcesach klubu świadczą gabloty pełne pucharów".,oraz "Jeżeli ktoś sądzi,że wielki klub buduje się za wielkie pieniądze,to jest w błędzie"....to tylko dwa z kilkunastu takich stwierdzeń mioduskiego,które trzeba czytać ze zrozumieniem.Zresztą lubię czytać wywiady z mooduskim,bo zawsze coś wyczytam "między wierszami" a wtedy łatwiej mi się pogodzić z wszechogarniająca padliną,bo zwyczajnie jestem na nią przygotowany.Pozdrawiam myślących.

odpowiedz
NIE BĘDZIE PEŁNYCH TRYBUN KIEDY DYREKTOR STRASZY WIDZÓW.... - 27.06.2022 / 23:39, *.120.76

JESTEM W SZOKU, SZTYWNY ZIELU OKAZUJE SIE WĄTPIĆ W WALCE O ZŁOTO, TERAZ WIDAĆ ZALAMANIEI SRACZKE ŻE LEGIA W NOWYM SEZONIEJAK POWIADA WAŻNY DYREKTOR LEGII ŻE BYĆ W GRONIE CZOŁOWYM..TABELI .JA PIERDO....A GDZIE SŁOWA!ŻE LEGIA GRA ZAWSZE!O ZŁOTO!?

odpowiedz
Siekierki - 28.06.2022 / 00:52, *.chello.pl

@NIE BĘDZIE PEŁNYCH TRYBUN KIEDY DYREKTOR STRASZY WIDZÓW....: lubię taki nieoczywisty, niedokładny rym - ale dalej za dużo dużych liter.

odpowiedz
Atmosferić - 27.06.2022 / 20:45, *.orange.pl

„Nie mamy założonego celu sportowego. Jak mamy go założyć, jeśli kadra nie jest kompletna i do końca okienka jest daleko?” – wreszcie odrobina szczerości… nie macie planu bo jesteście idiotami i wynikomanami – za tym klubem nie ma żadnej idei i stylu. Jest to maszynka do robienia pieniędzy ale i na tym się durnie nie znacie.

W normalnym klubie typu Ajax – to tam jest odgórna filozofia i styl i do niej się wtłacza piłkarzy, nie ważne jakiego poziomu by nie byli to zawsze grają to samo, po swojemu – w patologicznym kupieckim klubie typu Legia czy wiele innych to piłkarz decyduje co grają… na zasadzie mata „mata i grajta” albo trener. Klub zdrowy sam wie czego chce i ma od tego ludzi którzy to realizują – wszyscy zgodnie idą w jednym tym samym kierunku. Legia np. może powiedzieć jednego dnia że gra kombinacyjnie ofensywnie tiki takę, a zaraz potem na drugi dzień ściąga gracza typu Pekhart, który się do tej gry kompletnie nie nadaje bo jest fatalny technicznie, a potem jeszcze ściąga michniewicza który jest 180 stopniowym przeciwieństwem gry ofensywnej kombinacyjnej i tik taki czy futbolu totalnego. Jest to morderca piłki nożnej.

Idiota na czele klubu, seryjnie zatrudniający kolejnych niekompetentnych idiotów, kompletnie nie wyciągający wniosków ze swoich licznych porażek to i widzimy tego rezultaty obecnie. Jeszcze jakby sam trener był dyktatorem i narzucał bieg i drogę zespołowi to może by to jakoś wyglądało jak w Rakowie, gdzie jest porządek – a w Legii jest możliwie najgorzej – czyli każdy ma swój dział który robi nieudolnie po swojemu, bez koordynacji z innymi działami.

Debil siedzi na debilu i debila pogania.

Tak właśnie kończy się bezideowość – gdy się trzyma klub tylko po to by sprzedawać i brać talarki za transfery – tanio kupić drogo sprzedać – i palić głupa i udaważ że się ma „pasję”. CELU SPORTOWEGO MIODUSKI NIE MIAŁ NIGDY – CEL BYŁ I JEST WYŁĄCZNIE BIZNESOWY!

odpowiedz
bum - 27.06.2022 / 23:12, *.235.6

@Atmosferić:
I to jest wyczerpanie tematu w pewien sposób!
Ja po swojemu też staram się przekazać tę spostrzeżenia ale mordo to mało kto zrozumie jak złożony jest problem. I jak sprytny i przebiegły jest mioduski. Wiadomo jest źle i koniec. Powolny rozpad budowanej marki latami i podłoży pod coś większego.... W takim biznesie nie ma takich durniów ! To przemyślane i skrupulatnie zaplanowane działania na lata żeby się na Legii dorobić grubych pieniędzy ! Pozdr!

odpowiedz
Daszka - 27.06.2022 / 23:43, *.chello.pl

@Atmosferić: jakoś po pierwszych dwóch, trzech latach rządów miodowej mazepy nie byłeś skłonny do tak kategorycznych sądów. Czyżbyś się spóźnił na odchodzący pociąg i to niekoniecznie pendolino?
Facet leży od przeszło roku na łopatkach za swoją kompletną indolencję, a Ty próbujesz ostatnimi czasy zgrywać jedynego sprawiedliwego. Kolego, po co? Większość z Nas wszystko to wie, co Ty piszesz od kilkunastu tygodni. Jeżeli to ma być Twoja lanserka, to jest ona słabiuteńka...

odpowiedz
Daszka - 28.06.2022 / 00:23, *.chello.pl

@Atmosferić: polecam Tobie lekturę archiwum Legioniści, com, gdzie z kwaśnym powodzeniem odnajdziesz swoje posty sprzed circa trzech lat, w których zjadliwie atakowałeś tych, którzy już wówczas wieszczyli klęskę miodowego i jego absurdalnych kolejnych projektów...
Chłopie, po co tak radykalnie zmieniasz front? Czyżbyś nie zdzierżył, że tak jaki wielu innych dałeś się uwieść miodowej papce?
Więcej odwagi Kolego!

odpowiedz
bum - 28.06.2022 / 01:04, *.235.6

@Daszka:
Czyli mnie też krytykował. Ale pamiętam że mnie wręcz ciśnięto na legioniści.com za moje trzy a wszystko się sprawdza. A jeżeli ktoś przejrzał na oczy to lepiej późno niż wcale mordo. Mioduski to prawdziwym krwiopijca i są uzasadnione obawy o byt Legii w najbliższej przyszłości. Z takim podejściem on zarżnie klub za dwa lata !

odpowiedz
Daszka - 28.06.2022 / 01:40, *.chello.pl

@bum: oby nie wcześniej...

odpowiedz
Atmosferić - 29.06.2022 / 11:11, *.orange.pl

@Daszka: Niestety ale kłamiesz - jeżeli nie to podaj linki do artykułów i komentarzy gdzie chwaliłem mioduskiego - nawet mimo wygranych w lidze zawsze miałem problem ze stylem gry i z polityką transferową. Musiałeś mnie pomylić z kimś innym.

odpowiedz
Kibic - 27.06.2022 / 19:26, *.torun.pl

Panie Jacku skad pan wzial informacje, ze prezes sie zna na pilce? Tym tekstem uswiadomil pan kim pan w tym klubie jest. Jesli prezes ciagle miesza sie w sprawy sportowe to ten klub w koncu poleci do 1 ligi. Celow nie ma bo pilkarzy nie ma. Ten zlepek graczy nie gwarantuje niczego. Sam pan mowi, ze ofert brak. Mamy same odpady i wazne zebysmy nie walczyli o utrzymanie i taki powinien byc cel. Jak czytam komentarze, ze pan Jacek jest skromny i nie pompuje balona dlatego nie mowi o mistrzostwie, tylko o czolowce, to przyznam, ze wiele osob zyje w innym wymiarze.

odpowiedz
oLaf - 27.06.2022 / 19:08, *.vectranet.pl

Jak ktoś w Legii mówi, że nie gramy o Mistrza to niech wy..... III

Serio, co sobie pomyśli jakiś nowy grajek "aaaa, idę do frajerów sobie poczłapać to dam radę" - takich ludzi potrzebujemy????

NIE, potrzebujemy facetów którzy chcą zdobywać tytuły !!!!

odpowiedz
Skromniś - 27.06.2022 / 18:59, *.tpnet.pl

Ciszej zaczniemy , dalej zajedziemy (na Mistrza) . Także luz , ta ostrożność to chyba taka strategia powrotu na szczyt .

odpowiedz
Konrad - 27.06.2022 / 17:33, *.icpnet.pl

Kibicu Legii przygotui się na lata przeciętności
Następny tytuł może brzmieć "Chcemy się utrzymać"

odpowiedz
Wojtek86 - 27.06.2022 / 17:00, *.chello.pl

Czyli co od następnego sezonu urządza nas minimum TOP 4 albo zdobycie PP i minimum TOP 8? Jeśli takie mają być nasze cele sportowe to zadam pytanie. Czy leci z nami pilot?

odpowiedz
Kibic(L) - 27.06.2022 / 14:50, *.lsas.aero

.... Chyba naprawdę w tym wszystkim nie panują nad tym ? Najpierw zachęta do wykupu karnetów a poniżej wywiad z dyrektorem Legii że wzmocnień głośnych nie będzie i że podchodzą ostrożnie do zbliżającego się sezonu ....
.... już widzę te tłumy pod kasami

odpowiedz
bum - 27.06.2022 / 10:16, *.145.40

Przygotujcie się mordy mordeczki.... Los czeka nas ciężki. Będzie płacz i zgrzyt zebow

odpowiedz
Kibic - 27.06.2022 / 10:21, *.net.pl

@bum:Jacek to ogarnie, trochę optymizmu a będzie dobrze.

odpowiedz
Remino - 27.06.2022 / 08:29, *.orange.pl

Po prostu Pan Jacek jest skromny. Bardzo też skromne są zasoby finansowe naszego Klubu.

odpowiedz
Kolega po szału - 27.06.2022 / 07:59, *.plus.pl

Oferty za misztę? Będą w zimę spokojnie jak sezon opałowy się zacznie to napewno na drewno chętnych nie zabraknie

odpowiedz
znajca - 27.06.2022 / 06:55, *.com.pl

Proszę, niech ktoś mi łaskawie wytłumaczy łopatologicznie tytuł i przeslanie powyższego artykułu "Chcemy być w czołówce ligi".
Co to znaczy? O co będzie walczyć Legia? Które miejsce jest celem minimum?

Dalej: "Marzymy, żeby być pierwsi, a gra w europejskich pucharach jest w strefie realnej [...]".
Czyli co? Potwierdzenie, że celów jako takich nie ma i liczymy na farta?

Ciekawe, co na to piłkarze? Już widzę mobilizację w drużynie i walkę w każdej minucie o każdy centymetr boiska.
Jak u Barei "Jak się będziemy rozumieć, będzie dobrze. Nie będziemy się rozumieć, nie będzie dobrze. Rozumiemy się?!"
Chyba jakoś tak to szło. Nie pamiętam dokładnie.

odpowiedz
Hmm ... - 27.06.2022 / 18:53, *.tpnet.pl

@znajca: Czołówka ligi to w domyśle Mistrz . Jacek jest trochę powściągliwy , ale ambitny .

odpowiedz
ZenekL3 - 26.06.2022 / 23:19, *.chello.pl

Zieliński potwierdza, to co o nim myslałem, trochę zarozumiały, żaden wielki dyrektor ale u niego przynajmniej będzie normalnie i rozważnie.

odpowiedz
gruby - 26.06.2022 / 22:49, *.orange.pl

Zawsze łatwo jest coś zburzyć, a trudniej coś odbudować...stąd nie dziwi mnie wypowiedź Jacka...

odpowiedz
robert60 - 26.06.2022 / 22:45, *.autocom.pl

Skład jest jaki jest. Cudów w lidze nie będzie. Ale realnym celem jest Puchar Polski i tego chyba należałoby oczekiwać. A to już byłby dobry początek by odbudować świetność Legii!

odpowiedz
Korda - 26.06.2022 / 22:39, *.centertel.pl

Tymczasem Atletico Madryt zainteresowane kupnem Juranovicia z Celticu Glasgow

odpowiedz
Damian - 26.06.2022 / 22:03, *.chello.pl

Dyrektor sportowy otwarcie mówi ze nie stać nas na mistrza ………. Przykre

odpowiedz
Boro - 26.06.2022 / 21:38, *.plus.pl

Los Wisły nadchodzi . . .

odpowiedz
bum - 27.06.2022 / 15:29, *.235.6

@Boro:
Nie inaczej koleszko...
Niestety.
Chyba że wjedzie jakiś bananowy rycerz na jednorożcu i odkupi od pudla jego cyrk...
Czekaj wróć.... Przecież cena jest zaporowa i już się ktoś wycofał hehe. Miodek się nie podda dopóki nie wyssie tyle ile chce z tego klubu!
Niech mu ktoś zapłaci błagam Boże te jego wymyślone z kosmosu hajsy za Legię Warszawa i niech to ruszy do przodu nawet powoli ale normalnym właścicielem i normalnym podejściem. W standardzie jaki Warszawa zawsze sobą reprezentuje.. !

odpowiedz
Prion - 26.06.2022 / 21:28, *.interkam.pl

Jacus to farmazoniarz lepszy od poprzednika hahahaha

odpowiedz
Echhh - 26.06.2022 / 20:30, *.aster.pl

Przynajmniej szczerze. Po co pieprzyć farmazony jak Mioduski.

odpowiedz
Sebo(L) - 26.06.2022 / 19:54, *.vectranet.pl

Tekst o Jasurze nadaje się do kabaretu.

odpowiedz
Wilanow - 26.06.2022 / 19:29, *.tpnet.pl

W czołówce ligi ?! Gościu to jest Legia w d… mamy ligę jesteśmy mistrzem!

odpowiedz
Alan - 26.06.2022 / 21:18, *.t-mobile.pl

@Wilanow:
Proponuję w takim razie pogadac z tymi którzy wygodnili 2 najlepszych zawodników z drużyny lub za każdym razem niszczą puchary jak już są w naszej marnej codzienności zwanej ekstraklasą.

odpowiedz
arek - 26.06.2022 / 19:28, *.centertel.pl

nowy dyrektor i ambicje nowe, dokrojone do formatu dyrektora : "chcemy być w czołówce ligi"

odpowiedz
Jej - 26.06.2022 / 17:55, *.aster.pl

Panie Jacku z szacunkiem ale środek tabeli to jest max

odpowiedz
Kibic(L) - 26.06.2022 / 17:48, *.plus.pl

Bardzo dobrze, że Zielu nie dmucha balonika i nie pieprzy o mistrzostwie. Z tym składem to będzie cud jak będzie pierwsza czwórka. Realnie środek tabeli. Praca nad zbudowaniem normalnej drużyny, z dobrymi i nieprzeplacanymi zawodnikami zajmie co najmniej 3-5 lat. W tym czasie trzeba zapewnić drużynie finansowanie i poukładać wszystko w klubie. Niestety obawiam się, że z Mioduskim będzie to niemożliwe, niezależnie od tego jak będzie kolorował w mediach.

odpowiedz
chrisSiekierki - 26.06.2022 / 18:18, *.vectranet.pl

@Kibic(L): Jesteś jednym z nielicznych którzy realnie patrzą na nasze możliwości, bo większość jest zawiedziona że Zieliński nie mówi o mistrzostwie a tylko o czołówce. Moim zdaniem pierwsza piątka ligi to będzie w tym sezonie sukcesem, oczywiście jak inni okażą się być jeszcze słabsi od nas to można powalczyć o coś więcej ale do tego potrzebna jest drużyna... której na razie nie widzę.

odpowiedz
Urs72 - 26.06.2022 / 18:21, *.207.179

@Kibic(L): co innego Zielu a co innego a Mioduskim ma w snach , Zielu nie może nic powiedzieć bo wyleci z Legii a wstyd by był gdyby wyleciał ,lepiej gdyby sam zrezygnował ot co nas czeka w 22/23 , środek tabeli ? Po co ? Jaki zysk ? Jaki zarobek ?

odpowiedz
13 - 26.06.2022 / 22:07, *.205.80

@Kibic(L): mądre.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 27.06.2022 / 08:35, *.autocom.pl

@Kibic(L): dziekuje Ci za madry komentarz. Taka jest smutna prawda 2022

odpowiedz
ka - 26.06.2022 / 17:32, *.chello.pl

Dziwne życzenie. Ja bym chciał być w bezpiecznym środku tabeli

odpowiedz
TomTomTom - 26.06.2022 / 17:15, *.t-mobile.pl

Picha to trzeba było brać parę lat temu jak był w gazie zamiast szrotów co przesiedziały sezon na ławie albo kaleczyli na boisku.

odpowiedz
TomTomTom - 26.06.2022 / 17:23, *.t-mobile.pl

I pozwole sobie dodać że brakuje w kadrze 1 nazwiska które w przypadku słabszego meczu(a takie będą) błyśnie i tylko skilem przesądzi na naszą korzyść...ale co ja wiem...mamy pudla za prezesa.... Auuuuuuuuu

odpowiedz
Pawciu - 26.06.2022 / 17:06, *.mm.pl

Zle to wszystko wrozy...

odpowiedz
Dzidek - 26.06.2022 / 17:02, *.icpnet.pl

... w czołówce ligi, chyba 1 ligi. Nie widzę potencjał u aby to osiągnąć.

odpowiedz
olew - 26.06.2022 / 15:30, *.vectranet.pl

Zielu jest łebski. Jeśli normalność zostanie w Legii na dłużej, to czakają nas przyjemne mecze. Jest wszystko ku temu, no może kiboli normalnych przydałoby się więcej, ale to nietrudne wydaje się .

odpowiedz
Single malt - 26.06.2022 / 15:26, *.wawtel.pl

Czyli jest gorzej niż myślałem. Ciekawe, ze Zielu jak był zawodnikiem, to nogi nie odstawiał. A teraz pieprzy jak trener Jarząbek w Misiu.

odpowiedz
grzesiek - 26.06.2022 / 14:58, *.centertel.pl

Jacek w tym wywiadzie okreslil prezesa jako osobe znającą sie na pilce noznej. Taka wypowiedz jak dla mnie pokazuje, ze jacenty tylko po kase objął to stanowisko

odpowiedz
Kibic(L) - 26.06.2022 / 17:44, *.plus.pl

@grzesiek:
A Ty skąd się urwałeś? Myślałeś, że wyjdzie i powie, że Mioduski to ignorant, nie zna się na piłce i wszyscy pracujemy jedynie nad tym, by nie wychodził ze swojego gabinetu i się nie odzywał? No bez jaj. Nawet jak Zielu wie jaka jest prawda to nigdy w życiu nie powinien powiedzieć tego publicznie. Wystarczy, że my wszyscy wiemy jaka jest prawda.

odpowiedz
Szpic - 26.06.2022 / 21:40, *.chello.pl

@Kibic(L): Absolutna zgoda, nic dodać nic ująć.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.06.2022 / 14:53, *.orange.pl

To w zasadzie też jest problem Legii w ostatnich latach: branie teoretycznie lepszych do pierwszego składu i słabszych na jokerów zamiast brania tylko lepszych do pierwszego składu oraz przerabianie tych, co lepsi byli wcześniej na jokerów. I tak dla przykładu, np. zamiast brać jakiegoś "Cholewiaka" Legia mogła sięgnąć po jakiegoś "Haraslina" i zrobić z jakiegoś "Vesovicia" jokera. Branie piłkarzy na zasadzie: będziesz zmiennikiem, dostaniesz x minut, jak ktoś dostanie urazu to wskoczysz jest bez sensu, bo z góry założone na to, że zespół z nowym graczem będzie słabszy. Czasami założenia okazują się błędne, ale po co robić założenia, jeśli wynika z nich, że bierzemy słabszego gościa niż już mamy? Ktoś powie: zawodnik do pierwszego składu będzie droższy w utrzymaniu niż zmiennik. Ja powiem: zawodnik droższy w utrzymaniu się spłaci, a zmiennik to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie podoba mi się taka polityka: branie gości z góry na rotację i ileś tam minut. Brać tylko lepszych, resztę drużyny oprzeć o juniorów i obecnych zawodników.

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 26.06.2022 / 14:38, *.autocom.pl

Juz napisalem kilka dni temu, ze pierwszy raz w zyciu odkad kibicuje (1973), mam swiadomosc, ze Legia nie bedzie grala o Mustrzostwo Polski!!! Przykra sytuacja!

odpowiedz
Pantera - 26.06.2022 / 16:00, *.ostnet.pl

@Warszawiak 1234: Ja trochę krócej kibicuje Legii ale przeżyłem szok po tej wypowiedźi Legia zawsze grała o mistrzostwo i tak ma być zawsze Zielu nich sobie posłucha co spiewa spejsona z blok ekipa.

odpowiedz
(L) - 26.06.2022 / 18:14, *.ilabs.pl

@Warszawiak 1234:

A o co grała Legia w sezonie w latach 88÷92?

Albo w latach 98÷2001?

Albo 2007÷2010?

Przecież nie o Mistrza. Dmuchanie balonika byli wtedy czy przez Smude czy przez truskawkowy zaciąg.

Ale nie jest dziś pierwszy i zapewne nie ostatni sezon w którym NIE jesteśmy żadnym faworytem do MP.

TO WINA TYLKO I WYLACZNIE CZLOWIEKA Z SZOPENIM ŁBEM.

PO ZLOTYCH LATACH 2013÷2017 ROZWALIL WSZYSTKO. SKLAD, SZTAB,RANKING W EUROPIE.

MIODUSKI NIE ZNASZ SIE NA TYM!!!

odpowiedz
chrisSiekierki - 26.06.2022 / 18:23, *.vectranet.pl

@(L): chodzę na Legię od prawie początku lat osiemdziesiątych i pamiętam wiele sezonów w których byliśmy tylko statystami, więc patrzmy realnie na ten sezon i nie piszmy że walczymy o mistrza bo nierealne.

odpowiedz
(L) - 26.06.2022 / 20:55, *.plus.pl

@chrisSiekierki:

No dokładnie. A pisanie że Legia gra zawsze o mistrza pisza chyba ludzie urodzeni tylko w XXI wieku

Mioduski go ahead

odpowiedz
Wojtulek - 26.06.2022 / 14:37, *.centertel.pl

To jest LEGIA tu się walczy o mistrzostwo ,a nie miejsce w czołówce .... panie Jacku.
Tylko mistrzostwo.

odpowiedz
Hehe - 26.06.2022 / 21:44, *.aster.pl

@Wojtulek: patrz człowieku realnie a nie żyjesz marzeniami ,dłuuuuugo mistrzem nie będziemy ,teraz jest czas innych ,środek tabeli tzn przepraszam miejsce 3-6 będzie zajefajne

odpowiedz
Arek - 26.06.2022 / 14:33, *.tpnet.pl

Przeczytałem kilka pierwszych komentarzy i ręce idzie załamać, nogi zresztą też. Jakiś zjeb zdzicho każe Zielińskiemu wyp. To ja Ci powiem pajacu, sam wyp. Dopiero po sparingu z Rumunami był płacz, bo następny sezon walka o utrzymanie, a tu dziś walczą o mistrzostwo, tylko dlatego, że Zieliński powiedział, że chcemy być w czołówce. Przecież Wy jesteście nie stabilni emocjonalnie. Leczyć się, a nie głupoty wypisywać i wyzywać legendę tego klubu.

odpowiedz
Wolfik - 26.06.2022 / 15:10, *.play-internet.pl

@Arek: W większości się z Tobą zgadzam. Jednak brak zakładanego celu sportowego mnie martwi. Bo co to znaczy chcemy być w czołówce? To ma być walka o podium, miejsce w pucharach czy lokaty 5-6?

Brak realnych założeń oznacza już na początku przygotowywanie alibii na kolejny sezon. Wniosek - jest lipa.

odpowiedz
Arek - 26.06.2022 / 19:18, *.tpnet.pl

@Wolfik: dla mnie być w czołówce znaczy walka o miejsca 1, 3 może 4. Oczywiście nie wiem co miał Zielu dokładnie na myśli mówiąc to. Natomiast wiem, że nie jest tak tępy jak ci co wypisują te farmazony tu po tym wywiadzie.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 27.06.2022 / 13:46, *.petrotel.pl

@Arek: od sprzedaży Vadisa w klubie jest równia pohyła i deklaracje Ziela doskonale się w ten trend wpisują. Pytanie gdzie jest dno od którego się odbijemy?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 27.06.2022 / 13:48, *.petrotel.pl

@vadisodjidjiaofoe: pochyła ;-)

odpowiedz
Arek - 27.06.2022 / 22:59, *.tpnet.pl

@vadisodjidjiaofoe: to co napisałeś jest prawdą. Natomiast to nie Zieliński nas ciągnie w dół, tylko wizjoner, zwany też prezesem i właścicielem. I gdzie jest to dno, jego trzeba pytać.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 28.06.2022 / 12:14, *.petrotel.pl

@Arek: Nie wiem gdzie jest dno, ale z pewnością jest jeszcze przed nami. Już nawet nie ściemniają, że będzie lepiej...

odpowiedz
Dexter - 26.06.2022 / 14:29, *.centertel.pl

No przecież byliście, to co się zesrało ?? :-/

odpowiedz
Syn Trenera - 26.06.2022 / 14:03, *.plus.pl

Co za Banialuki...nie myślałem że po Kucharskim doczekamy się większe ignoranta i amatora na tym stanowisku.Mylilem się jak widać nie zawsze dobry piłkarz jest dobrym trenerem i działaczem.Slisz jednym z najlepszych pilkarzy oferty za Muszę człowieku zejdź na ziemię to dwie największe lebiegi w Legii. Degrengolady część dalszy...

odpowiedz
(L)opez pl - 26.06.2022 / 13:55, *.mm.pl

Ja pie*dole jakich czasów doczekałem
nie gramy o Mistrzostwo Polski !!!

odpowiedz
Rio - 26.06.2022 / 13:53, *.oxynet.pl

Celem jest Mistrz Polski zapamiętaj to sobie.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 26.06.2022 / 13:42, *.aster.pl

Zielu, ku*wa, tyle lat u nas grałeś, to chyba wiesz, co jest od zawsze naszym celem... i nie jest to "miejsce w czołówce" tylko Mistrz...

odpowiedz
L - 26.06.2022 / 14:17, *.orange.pl

@Phoenix(L)k: Tak być powinno ze mistrz ale musimy zjeść na ziemie i niestety mówi jak jest. Z taka kadra to wynik w top 4 będzie sukcesem, nie możemy go obwiniać za to ze taki syf jest i mówi o tym otwarcie

odpowiedz
Kamień - 26.06.2022 / 14:22, *.chello.pl

@Phoenix(L)k: chyba młody jesteś... Nie pamiętasz nawet, że jak Zielu grał to Legia też walczyła o utrzymanie?

odpowiedz
Phoenix(L)k - 26.06.2022 / 15:56, *.aster.pl

@Kamień:
Młody jak młody - regularnie zacząłem chodzić od wiadomego meczu z Widzewem...
Dla mnie ta wypowiedź brzmi jak alibi - nie będzie spinki na mistrza, bo przecież mówiliśmy, że walczymy tylko o czołówkę... Taka wypowiedź bardziej pasuje pod średniaka, któremu bardziej zależy na promocji jednego-dwóch młodych, a wynik sportowy to tylko dodatek...

odpowiedz
Phoenix(L)k - 26.06.2022 / 16:01, *.aster.pl

@L:
masz rację - miejsce pucharowe to będzie sukces (osobiście przewiduję, że Runjaic dopiero koło października będzie mógł powiedzieć, że Legia gra, jak on chciał... ale wtedy może być już naszym byłym trenerem...)... Pich ponoć został ściągnięty, bo wcześniej grał u Runjaicia - to dobry znak... pytanie, ilu jeszcze takich piłkarzy należy ściągnąć - obawiam się kolejnej rewolucji kadrowej...

Mimo wszystko - taka wypowiedź nie przystoi pracownikowi klubu, który co sezon był faworytem do tytułu ... chyba, że sytuacja jest aż tak tragiczna...

odpowiedz
LEGION - 26.06.2022 / 13:35, *.chello.pl

Chcesz być w czołówce Zielu.
To proste.
Sprzedaj wszystkich emerytów i drewniaków (czyli 90% składu) i kup prawdziwych PIŁKARZY
Patałachy WON !!!!!!!!!

odpowiedz
zdzicho - 26.06.2022 / 13:10, *.tpnet.pl

Jak nie masz ambicji grania o mistrza to wyp.....
koniec z dziadostwem

odpowiedz
Artur - 26.06.2022 / 13:02, *.vectranet.pl

Wypowiedz Zielaka jest jedną wielką kompromitacją chyba pomylił kluby w Których pracuje....to jest Legia tutaj zawsze walczy się o 1 miejsce ale rozumiem ze jest szykowana poduszka pod kolejny beznadziejny sezon. Pan Jacek Zieliński rozmienia się na drobniaki a był znakomitym piłkarzem wychowałem się na jego grze.

odpowiedz
Krisu - 26.06.2022 / 12:55, *.orange.pl

Może Prezesa Leśnodorskiego Pan zatrudni w końcu ?
I Mistrzostwa będą gwarantowane.

odpowiedz
Omg - 26.06.2022 / 12:48, *.99.10

Czyli środek tabeli to maks na co nas stać. Jeszcze kilka lat temu Legia walczyła o LM i LE. Teraz mamy zadowolić się środkiem tabeli. Co za czasy.

odpowiedz
Krisu - 26.06.2022 / 12:48, *.orange.pl

Chcemy być w czołówce ?????? Coś tu nie tak. W tym Klubie to raczej, MUSIMY BYĆ NA PIERWSZYM MIEJSCU !!!!!
Ku..a korpo szczur Mioduski nie potrafi ustalić priorytetów?
Chyba że sam zrozumiał że jest taki ch....y, i trzeba walczyć o trzecie miejsce w lidze.
Panie Mioduski: Sprzedaj Pan ten Klub tym co się znają na piłce nożnej, nie męcz Kibiców i siebie.

odpowiedz
Nooo - 26.06.2022 / 13:04, *.vectranet.pl

@Krisu: Tak jest powiedział prawdę ,nie czarował ,że mistrzostwo i LM

odpowiedz
Kibic - 26.06.2022 / 12:43, *.plus.pl

Tylko mistrzostwo !

odpowiedz
wukashi - 26.06.2022 / 12:41, *.com.pl

Myslalem po przeczytaniu nalowka, ze chodzi o lige europy.
Nie no, zartuje.

odpowiedz
Rytm - 26.06.2022 / 12:41, *.centertel.pl

Po co oficjalnie gadać takie rzeczy o Charatinie? To odstraszanie ewentualnych kupców.

odpowiedz
Fang - 26.06.2022 / 12:16, *.centertel.pl

Czy tylko ja najbardziej zwróciłem uwagę na: cytat "Prezes zna się na piłce" hahahahaha panie Jacku, to już koniec czerwca a nie 1 kwietnia...

odpowiedz
BOA - 26.06.2022 / 12:36, *.centertel.pl

@Fang: A co miał powiedzieć? To dalej jego szef, po prostu dyplomacja.

odpowiedz
widzę ciemność - 26.06.2022 / 13:07, *.net.pl

@Fang: pudel się zna na piłce jak gajowy na okręcie kur....

odpowiedz