Bartłomiej Rośkowicz
REKLAMA

Boks

Rośkowicz: W Legii widziałem możliwość rozwoju

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Bartłomiej Rośkowicz zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów w boksie, w kategorii wagowej do 63,5 kilogramów. - Najważniejsza była chłodna głowa i zrobienie celu, aby nie nastąpiła dekoncentracja - mówi zawodnik Legii, który w finale zwyciężył 3:2 Oliwiera Szota.

Zawodnik Legii uważa, że miał nieco łatwiej, w związku z tym, że mierzył się z zawodnikiem gospodarzy, który był traktowany jako faworyt. - Wyszedłem by zrobić swoje, wiedziałem, że muszę zacząć mocno walkę, bo przy równych rundach, walka mogłaby się potoczyć w jego stronę. Najważniejsze, że nie dałem rywalowi żadnych złudzeń - mówi Rośkowicz.

- Od początku mistrzostw skupiałem się na każdej kolejnej walce z osobna. Nie można przyjechać na turniej i myśleć od razu o finale. Wiedziałem, że pierwsze walki będą takie, by wczuć się w rytm turnieju i powoli wdrażałem plan taktyczny na finał. (...) Przeniosłem się do Legii, bo u siebie nie widziałem takich możliwości rozwoju. Tutaj mam treningi przygotowane tak, aby nic innego mnie nie dekoncentrowało - opowiada legionista, który po bardzo krótkiej przerwie, zamierza wznowić przygotowania do kolejnych celów.

- Moim celem jest teraz wyjazd na listopadowe mistrzostwa świata - mówi bez chwili zawahania o najbliższych celach.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Mądrala 0,7 - 29.06.2022 / 17:29, *..

Wszystko ok, gratuluje chłopku ale „ poszlem , wyszlem :o” musisz podszkolić język polski.
Powodzonka

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.