REKLAMA

Żeglarstwo

Legionistki mistrzyniami Polski w kl. Micro dyw. Cruiser

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kobieca załoga żeglarskiej Legii w składzie: Ania Śliwka, Maja Dembowska i Karolina Skowrońska (z WAT-u) zdobyły mistrzostwo Polski klasy Micro w dywizji Cruiser. Legionistki były jedyną damską drużyną, której przyszło toczyć boje w męskiej stawce. W klasyfikacji generalnej klasy Micro nasze zawodniczki uplasowały się na 9. pozycji. Ich wyniki w poszczególnych startach: 7, RET*, DNC, 10, 7, 10, 9, 7.- Byłyśmy jedyną damską drużyną. Warunki apokaliptyczne - fale i burze. Idealne by zrobić piorunujące wrażenie. Nie obyło się bez przygód, na taki silny wiatr brakuje nam masy na balastowaniu - to co na lądzie jest atutem, tutaj powoduje, że niektórzy byli już jedną nogą w Bałtyku. Na szczęście ze wszystkich opresji wyszłyśmy cało - relacjonują zawodniczki żeglarskiej Legii, przed którymi Mistrzostwa Świata we Włoszech.

W mistrzostwach Polski w klasie Korsarz wystartowała Milena Maciuszko, która wraz z Mateuszem Safijanem (WUM Warszawa) zajęła miejsce 10. W mistrzostwach Polski w klasie 505, pod nieobecność głównej legijnej załogi (Jakub Pawluk startował w tym czasie w PEŻ), Marcin Pietrzak wraz z... Marcinem Pietrzakiem (MKS Dwójka Warszawa) zajęli miejsce 17.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.