Piotr Stokowiec - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Stokowiec: Zagraliśmy za miękko, tutaj muszą wióry lecieć

Fumen, źródło: Legionisci.com

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia): Przyjechaliśmy z konkretnym i odważnym planem. Chcieliśmy grać w piłkę, grać odważnie, a nie murować i wybijać piłki. W pierwszej połowie zabrakło polotu, agresywności w środku pola. Owszem, wychodziliśmy z kontrą, ale zabrakło dokładnego podania. Bywało, że byliśmy zbyt miękcy w środkowej strefie. Tu muszą wióry lecieć. Natomiast w przekroju całego spotkania, było kilka dobrych akcji, jak Martina Dolezala czy Filipa Starzyńskiego.

Momentami zdominowaliśmy Legię, co nie jest łatwą sztuką na Łazienkowskiej 3. Chcieliśmy gonić wynik, przynajmniej wyrównać i takie mieliśmy nastawienie, jednak zabrakło skuteczności i umiejętności. Były bardzo dobre fragmenty, ale z tej lekcji wyciągniemy naukę. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.



Dziś zagrało czterech młodzieżowców, a wynika to z faktu, że budujemy nowe Zagłębie. Ostatnio odeszło od nas szesnastu graczy, a teraz wkomponujemy nowych i to jest proces, który trwa. Chcę wygrywać i na pewno była to dla nas lekcja. To lekcja także dla młodych, od których wymagam tego samego, co od starszych. Postawiłem też na nowych zawodników z Gruzji. Owszem, dołączyli do nas niedawno, ale na pewno mnie nie zawiedli.

Zagraliśmy za miękko, tutaj muszą wióry lecieć. Kibice przychodzą zobaczyć emocje, a nie "macanie się" i gwizdek arbitra. Gra musi być agresywna, zdecydowana. Kartki i faule są w to wpisane. Nie zgadzam się na taką miękką grę. Drużyna musi mieć charakter, tym bardziej przeciwko Legii, kiedy musisz więcej biegać, być bardziej agresywnym. Potem wyjeżdżamy na europejskie boiska i się dziwimy. Tam sędziowie tak bardzo nie przerywają gry. Myślę, że sędzia spokojnie mógł puszczać grę. Jak kości nie widać, to trzeba grać. Żeby było jasne – tu nie ma brutalności. Taką bezpośrednią grę zaprezentowaliśmy po przerwie. Legia też nie pękała. Było to ciekawe, a gra toczyła się szybciej.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
Biała sila - 25.07.2022 / 07:31, *.t-mobile.pl

A może taktykę inna wybrać ,a nie łamanie kości ,ty typowy rudy bucu

odpowiedz
Farme(L) - 25.07.2022 / 07:14, *.virginm.net

Co rudy dzban. To właśnie pokazuje jak trenerzy motywują zawodników, a później się dziwimy. Za zdanie jak kości nie widać to już bym go zawiesił. Nie ma się pojęcia o grze to trzeba kosić zgodnie z maksymą piłka przejść może zawodnik nie. Kibice to przychodzą oglądać grę a nie rzeźników. Coraz większa kasa z praw telewizyjnych, a debile wciąż Ci sami.

odpowiedz
Zdzicho - 25.07.2022 / 06:59, *.tpnet.pl

Jak sie nie umie grać lub nie ma pomysłu to się tylko przeszkadzs, kopie, utrudnia itp. W zyciu tez sa tacy ludzie....
"Brawo" miedziowy trenerze...

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 24.07.2022 / 13:34, *.play-internet.pl

Rudy, to zmień dyscyplinę na Rugby, tam się biorą za łby, aż miło :)

odpowiedz
Arek - 24.07.2022 / 12:16, *.tpnet.pl

Ale to jest kasztan. Niesamowity. Następny od rąbania. Spadaj rudy!

odpowiedz
Singspiel - 24.07.2022 / 11:48, *.plus.pl

Mnie się podobało. Najbardziej wynik

odpowiedz
1410 - 24.07.2022 / 08:59, *.vectranet.pl

Typowo Polska myśl szkoleniowa, jak nikomu się urwali nogi to znaczy, ze grali za miękko.
Mentalność ligi angielskiej lat 60tych

odpowiedz
dejne3 - 24.07.2022 / 12:06, *.chello.pl

@1410: Tak zapewne ja tydzień temu w Kielcach,co się stało z Maikim ,Zaspany Go sfaulował ,nawet Var nie zadziałał,q drugą stronę karny dla scyzoryków

odpowiedz
Wolfik - 24.07.2022 / 12:16, *.mm.pl

@dejne3: Jaki karny?

odpowiedz
dejne3 - 24.07.2022 / 12:44, *.chello.pl

@Wolfik: Chodzi mi o taką sytuację w polu karnym Legii ,gdzie Legionista faluje w taki sposób jak Zaspany i Musioł wskazywał by wapno

odpowiedz
borsuk - 23.07.2022 / 23:46, *.t-mobile.pl

ość inny mecz oglądał.
Jeśli dzisiaj były "dobre fragmenty" to ja się nie dziwię, że nasza piłka wygląda jak wygląda.
Matko, co za dramat.

odpowiedz
Glory hole - 23.07.2022 / 23:10, *.plus.pl

Pierwszy raz w historii rudy otrzymał zaproszenie na imprezę... masową na Ł3

odpowiedz
Piwo to moje paliwo - 23.07.2022 / 22:30, *.211.102

Ale ty jesteś rudy

odpowiedz
Janinho - 23.07.2022 / 22:39, *.t-mobile.pl

@Piwo to moje paliwo: a rudy znaczy wredny.
Czy miałeś kiedykolwiek w klasie fajnego rudego?

odpowiedz
LG - 23.07.2022 / 22:47, *.chello.pl

@Piwo to moje paliwo: ale Ty jesteś głupi

odpowiedz