fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Godzina W

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Redakcja

Dziś przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku o godzinie o godzinie 17:00 ludność Warszawy rozpoczęła walkę o wolność z niemieckim okupantem. Dlatego też co roku w Godzinę "W" stolica Polski zatrzymuje się. Tysiące mieszkańców Warszawy w ten sposób oddaje hołd Powstańcom Warszawskim, którzy w 1944 roku walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny.

Od wielu, wielu lat kibice Legii biorą czynny udział w obchodach rocznicowych, a na stadionie kilkukrotnie prezentowane były oprawy z powstańczym motywem.








fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Adam - 03.08.2022 / 02:01, *.chello.pl

Powinniśmy równie mocno świętować 15 sierpnia, czyli Cud nad Wisłą i zwycięstwo nad ruskimi. Tym bardziej, że w 1920 roku zwyciężyliśmy. Bitwa Warszawska, w której wielu mieszkańców stolicy i sportowców legionistów brało udział. Wszyscy Legioniści razem 15 sierpnia zbiórka przy pomniku Piłsudskiego przy Belwederze! Cześć i chwała bohaterom, którzy pobili ruska!

odpowiedz
Wolfik - 01.08.2022 / 17:10, *.mm.pl

Górny Śląsk pamięta! Cześć i Chwała Bohaterom Powstania.

odpowiedz
Daszka - 01.08.2022 / 22:39, *.chello.pl

@Wolfik: gest z klasą, brawo Kolego!
Tylko czy ktokolwiek z piewców Powstania zadał sobie trud ustalenia doli i zdania na ten temat ludności cywilnej Warszawy. Nie sądzę, aby ok. 200 tyś. bestialsko zabitych bezbronnych mieszkańców Woli podzielało entuzjazm powstańczy, szczególnie decydentów londyńskich. A to, co 50/60 lat temu wydawało się oczywistością dzisiaj już taką nie jest.
Ot, meandry historii...

odpowiedz
Daszka - 02.08.2022 / 00:31, *.chello.pl

@Urs: Twój wpis polega na prawdzie, tylko czy Ty przypuszczasz, że ja tego nie wiem...?

odpowiedz
Ja - 02.08.2022 / 13:26, *.t-mobile.pl

@Daszka: Powstanie to akurat pomysł dowódcy AK Komorowskiego. Takie same powstanie chciał zrobić w Krakowie gdzie proporcja sił była jeszcze gorsza niż w W-wie. Na szczęście dla Krakowa tam dowództwo miało więcej rozumu.

odpowiedz
Leo - 01.08.2022 / 16:28, *.orange.pl

Do redakcji: Czy za rok można liczyć na to, że pojawią się informacje gdzie dzielnice się spotykają i które skrzyżowania chcą blokować. Wydawałoby się to cenne info

odpowiedz
L - 01.08.2022 / 16:42, *.autocom.pl

@Leo : Ty o godz. 17 masz wysiąść z samochodu i stac na baczność

odpowiedz
matioo007 - 01.08.2022 / 17:17, *.orange.pl

@Leo : Pajacu masz wysiąść i oddać szacunek BOHATEROM.

odpowiedz
Leo - 01.08.2022 / 17:53, *.centertel.pl

@L: sprawdzone info, czy robisz sobie ze mnie jaja? ;D

odpowiedz
Leo - 01.08.2022 / 18:04, *.centertel.pl

@matioo007: Pajaca robisz z siebie obrażając ludzi. Powinieneś to wiedzie po skończeniu podstawowki

odpowiedz
Zibi - 01.08.2022 / 18:09, *.orange.pl

@Leo: nie przyzwyczaiłeś się że tu w komentarzach same internetowe hoolsy XD

odpowiedz
Leo - 01.08.2022 / 19:00, *.centertel.pl

@Zibi:Masz rację, ale czasami zapominam

odpowiedz
eki - 01.08.2022 / 20:40, *.centertel.pl

@Leo: są sprawy w których się nie żartuję czy w internecie czy w rzeczywistości

odpowiedz
Rafa(L) - 02.08.2022 / 00:02, *.play-internet.pl

@Leo: To dzieci już w podstawówce wiedzą,że szacunek przede wszystkim w tym dniu się należy. Ale co głąb to głąb

odpowiedz
Joker - 02.08.2022 / 12:44, *.chello.pl

@Leo : Przecież od lat są te same miejsca, Wola przy dawnym PDT, Wawer wiadukt przy Edisona, Grochów na Wiatraku, Żoliborz pl Wilsona itd.

odpowiedz
Leo - 02.08.2022 / 18:14, *.orange.pl

@Joker: Przez wiele lat, głównie przez to, że pracowałem w centrum to rondo Dmowskiego było tym miejscem gdzie było mi po prostu najwygodniej i najszybciej. Po tych latach człowiek chciałby wesprzeć swoją obecnością te mniejsze inicjatywy by odpocząć od tego zgiełku. Kiedyś były akcje ze zniczami w kształcie herbu, marsz kibiców na kopiec powstania itp. Raz pamiętam, że był taki marsz ze skrzyżowania Sobieskiego z Sikorskiego na kopiec, ale tak jak pisałem po latach spędzonych w centrum człowiek chciałby się dowiedzieć czegoś o tych mniejszych punktach na mapie Warszawy. Jakbyś mógł napisać czy dalej dla Mokotowa jest wymienione przeze mnie skrzyżowanie będę rad.

odpowiedz