Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński: Pozyskanie napastnika przekroczy budżet płacowy

Woytek, źródło: Kanał Sportowy

- Po początku sezonu mam mieszane uczucia. Przed rozgrywkami trener mówił, że to nowy start, pięciu nowych zawodników. Zderzenie nowego modelu gry z nowymi zawodnikami, to nie taka prosta sytuacja, że na pstryknięcie palcami wszystko się zmieni. Trzeba mieć świadomość, że to proces, który się nie kończy, ale nie jesteśmy na początku tego procesu - mówi Jacek Zieliński w programie "Tylko Legia" w Kanale Sportowym.

- Oczekiwania co do naszej gry nie były zbyt wygórowane, natomiast co do wyniku, mogło być bardziej pozytywnie, ale i bardziej negatywnie. Siedem punktów w czterech kolejkach potraktowałbym jako dobrą zdobycz, z nadzieją, że będzie lepiej w przyszłości.



Radovanović i Bates
- To był bardzo złożony temat. Testy medyczne i sprawnościowe nie były idealne - to pierwsza kwestia. Druga kwestia to pozyskanie Rafała Augustyniaka, którego temat pojawił się trochę później i wydawał się trudny do zrealizowania. Wbrew pozorom sprawy potoczyły się jednak dużo szybciej niż oczekiwałem - niemal w błyskawicznym tempie. W tej sytuacji trzeba było dokonywać pewnych wyborów. Mamy swój budżet płacowy, który jest obniżony o 16 procent w stosunku do ostatniego sezonu i teraz już wypełniony po brzegi. Pozyskanie kolejnego napastnika będzie już ponad tym budżetem i będziemy musieli myśleć nad tym, żeby ten budżet wyrównać ruchami z klubu. W takim układzie do wyboru mieliśmy wzięcie Augustyniaka i Radovanovicia lub Bates'a albo wzięcie jednego zawodnika. Po porównaniu zdecydowałem się na Augustyniaka - testy były na podobnym poziomie jak Radovanovicia, choć przez dwa miesiące trenował indywidualnie. Jeżeli muszę płacić za zawodnika 700 tys. euro i nie mam go już od teraz do dyspozycji, to wolę takiego, który jest na tym samym poziomie przygotowania fizycznego, ale nie ponoszę takich kosztów. Ponadto docelowo to piłkarz młodszy i z większym potencjałem. Może przynieść Legii większą korzyść, typ lidera, Polak. Pozostali byli zdziwieni... najłatwiej byłoby wybrać Radovanovicia, bo "Rado" pracował przy tym transferze, ale na koniec dnia liczy się wybór dobry dla klubu. Tłumaczyłem mu dlaczego podjąłem taką decyzję, czym to było spowodowane i mam nadzieję, że nie zaważy ona na naszych relacjach i może jeszcze w innych okolicznościach uda się zrealizować transfer do Legii, bo "Rado" ma pecha z tym - to drugi taki przypadek.

Uraz Kramera
- W aspekcie anatomicznym było wszystko jak należy. Miał operacje dwa lata temu, została zainstalowana siatka, ale przy operacji stało się coś takiego, że nerw przez tą siatkę był drażniony. To był problem, a od strony anatomicznej wszystko było bardzo dobrze i występował duży ból. Dlatego był duży problem ze zdiagnozowaniem tego bólu. Po zabiegu tego bólu już nie będzie czuł, teraz to kwestia zabliźnienia rany i w ciągu 3 tygodni będzie już w treningu.

Aktualni stan kadry
- Lindsay Rose daje nam bardzo dużo. Nie jest to nasz podstawowy stoper, ale jak dostaje szanse gry, spisuje się dobrze i robi to co do niego należy. Ma mocną konkurencję, bo Artur Jędrzejczyk jest w bardzo dobrej formie. W rywalizacji z Maikiem Nawrockim mało kto miałby szanse. Uważam, że to najlepszy stoper w naszej lidze. Niestety, perypetie zdrowotne nie pozwalają mu pokazać pełni możliwości. Mam nadzieję, że wszystkie nieprzyjemne przypadki już za nim.

- Rafał Augustyniak tymczasowo może grać na stoperze. Wprowadzenie go przez tę pozycję do pierwszej jedenastki jest łatwiejsze, a okoliczności odejścia Wieteski i urazu Maika powodują, że jest nam łatwiej. Jestem przekonany, że choć na stoperze grał dużo mniej, to będzie jednym z lepszych defensywnych piłkarzy w Ekstraklasie.

- Slisz i Charatin mają różne zalety, które można wykorzystywać z różnymi przeciwnikami i przy różnej taktyce. Czasami może być dobrym wyborem Slisz, a czasami Charatin.

- Jedni zawodnicy przychodzą, inni odchodzą. Jeżeli znalazłoby się opcja dla Lirima Kastratiego, która zadowalałaby go, to byśmy z tego skorzystali. Wiem, że jego menedżer szuka mu klubu.

Bramkarze
- Uważam, że czasami piłkarzowi trzeba dać szansę na podjęcie rywalizacji. Nie można mu rozwijać czerwonego dywanu. Jeżeli pół roku ktoś będzie przegrywał rywalizację to nic strasznego w jego rozwoju się nie stanie, a docelowo nawet może się to okazać dla niego dobrą drogę. Z punktu widzenia klubu istotne by mieć odpowiednie zabezpieczenie w bramce na wypadek urazów.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
Warszawiak1234 - 12.08.2022 / 06:47, *.autocom.pl

Pierwszy raz od 1973 roku mam swiadomosc ze Nasza Legia nie bedzie w sezonie 2022/23 grala o najwyzsze cele!

odpowiedz
Żyrardów - 11.08.2022 / 18:15, *.125.101

Dla co się trochę znaja to jasne
Dla pozostałych zagorzałych i ale niestety nie rozumiejących pilki nożnej kibiców
PROCES BUDIWY ZESPOŁU TRWA 2-3 LATA
Wtedy możemy ocenić Zielka
Największym wrogiem Legii i Mioduskuego jest PRESJA i brak cierpliwisci

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.08.2022 / 20:29, *.play-internet.pl

@Żyrardów : Racja,ale jak narazie,to ten proces budowy się jeszcze nie rozpoczął,bo jak tylko cokolwiek zaczyna funkcjonować jako tako w drużynie,to mioduski w mig to rozpiździa,odpalając handlową karuzelę.No a to,co napisałeś,że mioduski jest pod presją czasu,to jest jakaś bzdura,bo ten tfu właściciel ma jedyny cel-wydoić Legię z kasy i żadne długofalowe inwestycje go nie interesuja.

odpowiedz
Żyrardów - 12.08.2022 / 06:42, *.125.101

@FOREVER LEGIA :
Zgadzam się
Nie pamiętam żeby jakiś trener ostatnio pracował w (L) 3 lata
Mam nadzieje że chociaz Zielek będzie i wtedy można go ocenic
Brakuje kogoś z jajami...postawić na młodych+ 5 dobrych grajkowvtyou Jedza Mladen Josue i nawet za cenę mistrza budować zespol
Rakow tak zrobił i dzis ma ekipę

odpowiedz
True - 11.08.2022 / 17:30, *.plus.pl

Legia miała być w 50 najlepszych klubów Europy . Pięć lat rządów Mioduskiego mówi i każe nam rozumować , ze wszystko zmierza ku zagładzie . Ile trzeba pisać , ze on jest koniem trojańskim wysłanym przez Kulczyka .

odpowiedz
Michał z kujaw - 11.08.2022 / 16:28, *.play-internet.pl

Do najlepszych obrońców tej ligi Nawrockiemu jeszcze dużo brakuje ,oby nie okazał się kolejnym Sliszem.
Kramer napastnik , który łapał więcej kartek niż strzelał bramek ,podpisano z nim kontrakt mimo odczuwania bólu?
Po co nam był Hladun , Sokołowski

odpowiedz
Coachbiedronka - 11.08.2022 / 12:55, *.play-internet.pl

Tobiasz- mladenovic Jędrzejczyk Augustyniak Johanson-wszolek celhaka josue baku- kapustka- Muci

odpowiedz
Coachbiedronka - 11.08.2022 / 12:46, *.play-internet.pl

Trzeba sprzedać Abu Joel Hanna,ribeiro,Charatin,skibicki,kastrati i będzie kasa na 2 napastników,z tych graczy pożytku niema to po co ich trzymać.

odpowiedz
Michał z kujaw - 11.08.2022 / 16:19, *.play-internet.pl

@Coachbiedronka: Ribeiro w zeszłym sezonie był lepszy niż Mladenovic,więc szkoda pozbywać się ciekawego obrońcy .

odpowiedz
pnk - 11.08.2022 / 11:27, *.chello.pl

Niestety praca Jacka wygląda jakby matka dała Ci 10 zł i kazała zrobić zakupy za 60 zł. Będzie dobrze, Jacek to mądry facet, ale niestety obecna sytuacja finansowa klubu wygląda tak, że trzeba nieźle rzeźbić. Brak pucharów i miejsce w ostatnim sezonie też sprawy nie ułatwiają. Dajcie Jackowi pracować w spokoju zamiast pisać bzdury.

odpowiedz
Dimas - 11.08.2022 / 11:11, *.play-internet.pl

Trener chcę napastnika i go nie dostanie to jak oceniać jego pracę?

odpowiedz
Student_L - 11.08.2022 / 11:34, *.t-mobile.pl

@Dimas: żona wysyła męża po chleb i daje 1zl, wszyscy się dziwią dlaczego nie kupił chleba...

odpowiedz
Cegiełka - 11.08.2022 / 10:18, *.t-mobile.pl

Jacek Zieliński - kolejna legenda naszej Legii, która w imię korpogadki szmatki niszczy swój świetny wizerunek tak ciężko wypracowany na boisku.

odpowiedz
e(L)o - 11.08.2022 / 10:06, *.vectranet.pl

I tak nie znajdą... Każdy nie dla Legii

odpowiedz
Moja noga nie powstanie tam - 11.08.2022 / 09:27, *.orange.pl

Dopóki Klubem zarządzać będą niekompetentni nie znający się ludzie niestety ale radzę innym tak samo zrobić to co odwalają w Legii Warszawa to Cyrk

odpowiedz
kazchu - 11.08.2022 / 08:50, *.t-mobile.pl

Zieliński Miodek cię zrobił swojego pachołka.to już po napastniku.lepiej było zostawić Włodarczyka niż słabego Rosoła

odpowiedz
L - 11.08.2022 / 10:09, *.inetia.pl

@kazchu: Włodarczyk jest tak samo gówniany jak rosołek

odpowiedz
Prion - 11.08.2022 / 08:29, *.interkam.pl

Zieliński daje jasno do zrozumienia,że napastnik owszem będzie ale ktoś na bank odejdzie...Jose? Kastrati bądź Charatin i Slisz

odpowiedz
Arek - 11.08.2022 / 11:13, *.t-mobile.pl

@Prion: ukra mogą się pozbyc

odpowiedz
Rytm - 11.08.2022 / 06:57, *.centertel.pl

Odeszło wielu z dużymi pensjami i budżet płacowy przekroczy?
Mistrze normalnie.

odpowiedz
Dexter - 11.08.2022 / 05:47, *.centertel.pl

Ale amatorka

odpowiedz
Julek - 11.08.2022 / 02:25, *.play-internet.pl

Czy w Wawie nie ma skautingu na niższe ligi??? Chodzę na mecze ligi okręgowych i w kilku drużynach są zawodnicy których można sprowadzić za niemalże free a gryzli by trawę by się pokazać by polepszyć kontrakt lepiej zarabiać, i w 2-3 sezony odejść za kasę na zachód. A akademie w d... Se wsadzcie. Grają tam ludzie których tatusiów na to stać i wychodzą gnioty bo nawet piłki nie potrafi zagrać

odpowiedz
zdzicho - 11.08.2022 / 07:00, *.tpnet.pl

@Julek: no co ty to musi być transfer taki, żeby manager przytulił swój grosz, inne się nie liczą. taki Zieliński gówno szuka, bazuje na menagerach, których zna i mu proponuja swoje szroty. Głównie to Rado i Piekario

odpowiedz
tomiacab - 11.08.2022 / 15:25, *.centertel.pl

@Julek: cyklicznie pod Warszawą odbywają się mecze pokazowe młodych utalentowanych zawodników z niższych lig. Dwóch chłopaków z tego programu zagrało już w ekstraklasie. Jeden w górniku z. , drugi awansował z Podbeskidziem. Przyjeżdżają obserwatorzy z takich klubów jak

odpowiedz
tomiacab c d - 11.08.2022 / 15:29, *.centertel.pl

... jak Wisła p. Jaga, ŁKS, polonia itp. Z Legii chyba nigdy nikogo nie było choć wydarzenie jest cyklicznie dwa razy w roku

odpowiedz
tomiacab c.d. - 11.08.2022 / 15:32, *.centertel.pl

.. 20 km od Warszawy i 5km od Akademii

odpowiedz
Ja wiedziałem że tak będzie..... - 11.08.2022 / 00:01, *.plus.pl

Jacek, kiedyś już o tym pisałem, tylko pod innym nickiem: PIERWSZĄ INFORMACJĄ JAKA WYCHODZI Z KLUBU JEST PREZENTACJA NOWEGO GRACZA. Dotąd, dopóki nie masz podpisanej umowy - nie ma żadnych informacji. W klubie powinien być absolutny zakaz wypowiadania się jakichkolwiek pracowników. Nie może być tak że pseudo dziennikarze ciągną ciebie lub kogoś innego za język a potem piszą: z kół zbliżonych do Legii mamy informację że....... Co to jest za informacja że rozmawiacie z Pekhardem czy Prijo. Nie wiadomo o czym rozmawiacie i nie wiadomo czy to jest rozmowa czy tylko monolog. A druga sprawa jest taka: skoro nie ma kasy w klubie to po co mówić że się z kimś rozmawia a i tak nic z tego nie wychodzi bo kasy brak. Wstyd jak beret. Brak profesjonalizmu i rozsadku. Trzecia sprawa to mimo wszystko bardzo Cię podziwiam że podjąłeś się tego zadania. Wiem że dużo chcesz a niewiele możesz. Ja też byłem w takiej sytuacji. Też miałem nadzieję. Niestety, dotąd,dopóki właścicielem będzie Pan, który dużo chce a niewiele umie - nie ma szans on i nie masz Ty.

odpowiedz
Bartek - 10.08.2022 / 23:16, *.vectranet.pl

Mówi jak jest, kasy niema. Lepiej niech poczeka do końca okna i weźmie kogoś porządnego a nie teraz na szybko byle kogo. 3 tygodnie lepiej się pomęczyć niż potem 3 sezony utrzymywać jakiś wynalazek.

odpowiedz
Julek - 11.08.2022 / 02:13, *.play-internet.pl

@Bartek: czekać do ostatniego dnia? Czyli szrot którego nikt nie chce i płacić szrotowi kase?

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 10.08.2022 / 23:12, *.it-home.pl

Jacek Kłamczyński
kolejny człowiek luchwiarza mioduskiego

odpowiedz
Koko123 - 10.08.2022 / 23:12, *.net.pl

Biorąc pod uwagę w jakich warunkach przyszło pracować Jackowi Zielińskiemu to z mojej strony szacunek jak sobie radzi. Widzę że się chłop nie podpala a stara się by każdy transfer był przemyślany. Pozdro

odpowiedz
Arek - 10.08.2022 / 23:54, *.tpnet.pl

@Koko123: i z mojej strony też. Szkoda tylko, że gimby i onaniści transferowi mają pod kopułą rzadkie gówno zamiast mózgu i wypisują te swoje wysrywy jadąc po Zielińskim bez żadnego powodu. A wystarczyło by najzwyczajniej trochę pomyśleć. Tylko, no właśnie. Żeby myśleć, trzeba jeszcze mieć czym.

odpowiedz
Juri - 10.08.2022 / 23:01, *.inetia.pl

Chcieli 5 grajków zatrudnić a na jednego ich nie stać. Hahaha

odpowiedz
Artyści średniowiecza w budowie - 10.08.2022 / 22:59, *.prioritytelecom.net

"Zderzenie nowego modelu gry z nowymi zawodnikami" - dumne określenie na podawanie do tyłu. Skrzydłowi tak się zderzyli z modelem, że biegają nie w tę stronę.

Ja tymczasem złożę moje anielskie jestestwo w krainie snu, gdyż w rzeczywistości okalającej me oblicze wyczerpał się zasób ekscytujących przygód dnia dzisiejszego.
Ide w kime

odpowiedz
ras4 - 10.08.2022 / 22:49, *.vectranet.pl

nie maja napasrika a pozyskanie go przekroczy budzet ... k....a to jakiś żart ... to się nie dzieje ..
Ja p.....ę

odpowiedz
jo - 10.08.2022 / 22:19, *.tpnet.pl

Jedyna szansa na jakieś większe pieniądze to świetna runda Tobiasza i nasz kudłaty golodupiec odda go za 2 bańki, żeby tu i teraz załatać dziurę... Wkrótce odkręci krzesełka i je opoer#0Li na OLX żeby pojechać jeszcze pół rundy.

odpowiedz
stabur - 10.08.2022 / 22:09, *.fastwebnet.it

nie kumacie? Ten wywiad to taka zasłona dymna…. żeby gdzieś tam jeszcze trochę obniżyli cenę za napadziora

odpowiedz
Sobo(L)ew - 10.08.2022 / 21:57, *.255.115

Niech on zamknie ryj i weźmie za robotę,pieprzy głupoty i z każdym wywiadem błazna z siebie robi. Wyjeżdżaj dziadu z Legii razem ze swoim przydupasem loczkiem.

odpowiedz
Obcy - 11.08.2022 / 07:36, *.t-mobile.pl

@Sobo(L)ew: Te nie obrażaj dzieciaku Zielińskiego. Trochę szacunku,jeżeli wiesz co to szacunek.

odpowiedz
Zielu pali, albo piję... - 10.08.2022 / 21:47, *.di-net.pl

Gada jak Glapiński, i do tego kłamie i sam sobie przeczy...bieda aż piszczy to powiedz prawdę, weźcie kogoś z młodzieży i tyle. Po co to kłamać...

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 10.08.2022 / 21:23, *.52.135

Może da się wypożyczyć z Motoru Lublin defensywnego napastnika Marka Saganowskiego?

odpowiedz
T-1000 - 10.08.2022 / 21:52, *.243.190

@koneser polskiej piłki klubowej:

Sagan już tam nie ma :)

odpowiedz
Dimas - 10.08.2022 / 21:15, *.info.pl

To po co Panie Jacku chwalenie się budżetem płacowym jak my go już nie mamy... i kim w ataku ? Rosołek-Muci ? żenada że na nawet na wiekowych napastników nas nie stać

odpowiedz
Lamborghini - 10.08.2022 / 21:05, *.supermedia.pl

Zielu jak slisz poleci z Legii to dopiero można mówić o próbie tworzenia zespołu. Ten gniot wszystko niszczy co zespół wypracuje

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 10.08.2022 / 23:06, *.play-internet.pl

@Lamborghini : 1000000000000 %%%%%%%% Racji za darmo oddać obniży budżet i hyc napastnik za tego imbecyla piłkarskiego

odpowiedz
Sss - 11.08.2022 / 00:37, *.172.43

@Lamborghini : 100% racji.... Oddać za darmo ,pogodzić sie z tym że dużo za niego zapłacono.... I więcej nie popełniać takich baboli....

odpowiedz
Alex Bielany - 10.08.2022 / 20:37, *.autocom.pl

Jacek wez nie pie.ol . niep.dol dobry na wszystko

odpowiedz
Darek - 10.08.2022 / 19:55, *.t-mobile.pl

Właściwie to po co nam napastnik? Dobra strategia.Szkoda kasy na napastnika.Może za pół roku się coś trafi za darmo po kontuzji. A jak nie to za rok.

odpowiedz
Jurek - 10.08.2022 / 19:38, *.237.59

Klub że stolicy znany w Europie a bieda aż piszczy.Niepojete.

odpowiedz
LG - 10.08.2022 / 20:57, *.chello.pl

@Jurek: stolica biedna, a Europa Wschodnia.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 11.08.2022 / 01:16, *.centertel.pl

@LG: nie kolego nie. Stolica w której się wydaje milion na palety, a setki tysięcy na kozy nie jest biedna to raz.
Jak.się pali forsą w piecu od 5 lat (Sadiku, Eduardo, Obrqdovic, Valencia, Slisz, ostatnio Kastrati) to też nie świadczy o braku kasy to dwa.
Ten klub jest tragicznie zarządzany. Zobacz kto od nas odszedł i za jaką kasę (Vadis, Gui,Juranovi, Emreli, Luqi) a kto przyszedł w zamian.
Od nas co roku odvhodzi kilkunastu piłkarzy. A taki Wszołek.juz dwa razy w ciągu roku i 2 razy wrócił (sic!)
Najlepszy przykład to ten wypożyczony a potem wykupiony z Włoch co to go po wykupieniu na rok podpisali.
Nie ma napastnika? Co za zdziwienie jeśli w ciagu pół roku odeszło 5 (Emreli Kostorz, Włodarczyk, Pekhart i Lopes) z czego o ile.pamiętam to 3 za darmo. Emreli w sumie też bo za Kastratiego.
Vuko wywalił Kucharczyka a na jego miejsce przyszedł ... Cholewiak
W środku to samo za darmo albo drobne odeszli Moulin, Antola, Gvila, Martins
Ja rozumiem, że muszą odchodzić, bo jesteśmy na dole łańcucha , ale za pieniadze a nie ochlapy czy wręcz za darmo
Szykujmy się na odejście Josue za 1 mln euro albo i mniej

odpowiedz
Tomaszek67 - 10.08.2022 / 19:36, *.interkam.pl

Zielinski gra madrego i wybrzydza,ten by sie nie nadal bo woli grac z glebi ten nie bo tylko strzela glowa...groszem nie smierdzi a cwaniakuje

odpowiedz
onomatopeja22 - 10.08.2022 / 19:28, *.interkam.pl

hehe tydzien temu gadka,ze Legia dokona jeszcze moze nawet 5 transferow heheh mial byc SO 8ka napastnik PO i skrzydlowy a dzis placek placze ze juz napastnik przekroczy budzet placowy heh-zenua

odpowiedz
R. - 10.08.2022 / 18:33, *.plus.pl

Legii się nie odmawia. Tak mówiono w latach 90, może wcześniej także. A teraz?

odpowiedz