Mateusz Żyro - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Żyro: Nigdy nie będę wypierał się tego, skąd jestem

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Jako warszawiak czuję się dobrze przed tym meczem. To nie pierwszy raz, kiedy będę grać przeciwko Legii. Bilans w tych spotkaniach mam bardzo dobry, bo na cztery mecze żadnego nie przegrałem. Strzeliłem nawet bramkę na Łazienkowskiej w jednym z wygranych meczów. Mam nadzieję, że będę kontynuował tę passę i jutro zwyciężymy – powiedział przed piątkowym meczem wychowanek Legii Warszawa, a obecnie obrońca Widzewa Łódź, Mateusz Żyro.

- Rodzina i znajomi bardziej trzymają kciuki, niż piszą złośliwe wiadomości. Wiadomo, że ci najbliżsi są zawsze ze mną. Na pewno to będzie tutaj wielkie święto piłki. Po to się trenuje, przechodzi poszczególne szczeble, żeby w takich spotkaniach występować. Nie możemy doczekać się tego meczu.



- W szatni nie możemy się doczekać, żeby wyjść już na murawę i zacząć ten mecz. Robimy wszystko, żeby ten czas mijał jak najszybciej. Jest na pewno wielkie podekscytowanie. Tak jak kibice, czekamy na to spotkanie z zniecierpliwieniem. Jesteśmy dobrze przygotowani i mam nadzieję, że jutro zwyciężymy.

- Mecze Legii z Widzewem od zawsze były klasykiem. Zawsze to był mecz wyższej rangi, z podtekstami. To są dwie wielkie marki, prawdopodobnie największe w Polsce. Mają świetnych kibiców. Zawsze te mecze elektryzują i występują w nich jakieś smaczki.

- Nie wiem czy będę okazywać radość po ewentualnej bramce. Raz już strzeliłem i wtedy nie okazywałem radości. Ale wiadomo, to jest chwila, emocje biorą górę. Nigdy nie będę wypierał się skąd jestem. Mam olbrzymi szacunek, bo tam się wychowałem. Teraz zrobię jednak wszystko, by Widzew wygrał. Oby była okazja, żeby się o tym przekonać.

- Ja jestem tylko zawodnikiem, a to trener ustala skład. Każdy z linii defensywnej trenuje razem ze sobą i ma być w gotowości do grania. Dlatego ta komunikacja i rozumienie siebie są na coraz lepszym poziomie. Ostatnie czyste konto nie jest przypadkiem. Wszyscy mówią, że ładnie gramy w piłkę i to też nie jest przypadkowe. Cały czas to trenujemy, pracujemy nad tym. Taką drogą chcemy podążać i tylko teraz musimy zacząć punktować. Nie ma dla mnie różnicy, na której stronie defensywy będę grać. Jestem zawodnikiem w gotowości, żeby zagrać na każdej pozycji. Nawet na bramce. Wychodzę z założenia, że dobry i myślący zawodnik poradzi sobie na każdej pozycji.

KURSY NA WIDZEW - LEGIA
FORTUNA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Miasto dupiarza Rafałka - 12.08.2022 / 11:17, *.play-internet.pl

Nasz nowy zawodnik mówi wprost,jestem kibicem ydzewa,nawet słowo mu nie przeszło przez gardło po fetowaniu zwycięstwa na Piastem,tylko klaskał jak foka w zoo.

odpowiedz
WoLa - 12.08.2022 / 09:31, *.centertel.pl

Jego brat Michał jest oficjalnie najgorszym zawodnikiem który występował na boiskach ekstraklapy po roku 2000

odpowiedz
Franco - 12.08.2022 / 09:42, *.4web.pl

@WoLa: bredzisz...

odpowiedz
WoLa - 12.08.2022 / 09:54, *.centertel.pl

@Franco: to podaj przykład innego zawodnika co ma dwie gorsze nogi i biega jak zniewieściała panienka...

odpowiedz
Kros - 12.08.2022 / 10:06, *.centertel.pl

@WoLa: jak grał w legii grał dobrze . Zdarzało się lepsze i gorsze spotkanie ale nie można było powiedzieć że był beznadziejny

odpowiedz
Abakarow - 12.08.2022 / 11:17, *.t-mobile.pl

@WoLa: Rosołek

odpowiedz
WoLa - 12.08.2022 / 17:24, *.centertel.pl

@Kros: Żyro do Żyrardowa, pamiętasz czy zapomniałeś? Co pół roku każdy chciał jego odejścia ale nie było chętnych a teraz jest wyrzucany z kolejnych klubów bo się nie nadaje...

odpowiedz
(L) eon - 12.08.2022 / 02:41, *.inetia.pl

Gdzieś do roboty chodzić musi, ot co.

odpowiedz
roadrunner - 11.08.2022 / 19:46, *.centertel.pl

jak widzew to wiadomo...pogrom
przekonacie sie ns własnych oczach
a ten patałach bedac w Legii mentalnie do niej nie dorósł i teraz za kazdym razem będzie spina ns maksa

odpowiedz
M.... - 11.08.2022 / 19:30, *.chello.pl

A co na to Rafał Augustyniak

odpowiedz
Tomek prg - 11.08.2022 / 16:31, *.centertel.pl

Liczę na swojaka Mateusz

odpowiedz
FWK - 11.08.2022 / 15:27, *.play-internet.pl

Uc to jest wioska..
Wioska typowo z... :)

odpowiedz
Felek - 11.08.2022 / 13:36, *.netfala.pl

Dzisiaj cała Polska trzyma kciuki, aby posrański łach, ta zakała polskiej piłki już odpadła z pucharów i nie przynosiła Polsce więcej wstydu.

A jutro jedziemy z łódzkimi frajerami!

odpowiedz
BRL - 11.08.2022 / 14:51, *.chello.pl

@Felek: odpowiedź na pytanie: "dlaczego łodzianie jeżdżą do pracy w Warszawie?" jest oczywista i brzmi "bo Łódź nawet po zaliczeniu skoku cywilizacyjnego w porównaniu do Warszawy to zadupie, ale przynajmniej czynsz tańszy".

odpowiedz
PawLo - 11.08.2022 / 12:55, *.mm.pl

Słabiak odpalony z Legii zjedz snickersa Żyro widzewek w trąbkę dostanie więc się nie spinaj chłopaczku

odpowiedz
danije(L) - 11.08.2022 / 12:24, *.vectranet.pl

Skoro "Legia to MY" to o wielkości klubu świadczą kibice tego klubu... widzew na tym tle wypada konkretnie, patrząc na liczbę sprzedawanych tam karnetów...

odpowiedz
Pawełek - 11.08.2022 / 12:53, *.netfala.pl

@danije(L): ficef nie ma nawet najmniejszego startu do Legii.

odpowiedz
X - 11.08.2022 / 23:29, *.virginm.net

@danije(L): tam karnety duzo tansze to raz, a dwa stadion o polowe mniejszy wiec jak chcesz sie zalapac na mecz to lepiej miec karnet, u nas latwiej o bilet bo miejsc wiecej. Widzew co mecz zapelnia te swoje 18tys, ale naszych 32tys jyz by tal nie zapelnial. Wyjazdowo tez slabsi co pokazal ostatni Wroclaw. Nas tam bylo 3800 a ich ile tydz tenu

odpowiedz
Legia Mistrz - 11.08.2022 / 11:46, *.centertel.pl

Mam nadzieje ze objedziemy ten szrot ze 3 razy i będzie po temacie.

odpowiedz
Pawełek - 11.08.2022 / 11:28, *.netfala.pl

Buahahaha widzew największą marką w Polsce obok Legii. Nie rozśmieszaj mnie gościu. Może znalazłby się w pierwszej dziesiątce. Legia na pierwszym miejscu a na drugim postawiłbym wisłę k. a trzecie posrański łach.

odpowiedz
L - 11.08.2022 / 12:05, *.aster.pl

@Pawełek: no bez jaj, jak dajesz Wisle na 2 miejscu, pewnie ze wzgledu na osiagniecia sportowe to na 3 musisz dac gornik albo ruch.

odpowiedz
Bardzo stary kibic - 11.08.2022 / 12:24, *.t-mobile.pl

@obiektywnie to po Legii w historii polskiej pilki kolejne miejsca zajmuje Ruch i Gornik,potem Wisla i Lech. Widzew chyba 6 -razem ze Stala Mielec,Slaskiem,Cracowia,Pogonia Lwow.

odpowiedz
Kawałek - 11.08.2022 / 13:19, *.tpnet.pl

@Pawełek: jakieś kompleksy?

odpowiedz
Heh - 11.08.2022 / 11:26, *.geckonet.pl

Żyro to nie istotne gdzie się urodziłeś tylko... jakie filmy na YouTube w domu oglądasz?

odpowiedz