Legia Warszawa 2-2 Górnik Zabrze

Waleczni do końca

Legia zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze w piątkowym meczu Ekstraklasy. Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Gospodarze przegrywali już różnicą dwóch goli, jednak w samej końcówce udało im się odwrócić losy starcia, strzelając dwa gole. Do siatki rywali trafili Josue oraz Lindsay Rose.

Spotkanie odważnie rozpoczęli piłkarze Górnika. Już w 4. minucie gry bliski gola był Piotr Krawczyk, który zamykał akcję po dośrodkowaniu z lewej strony. Goście z każdą kolejną minutą pokazywali, że nie zamierzają na Łazienkowskiej się bronić. Podopieczni Bartoscha Gaula ochoczo atakowali, kilkukrotnie sprawiając kłopoty defensorom ze stolicy. Legioniści zdołali odegrać się w pierwszej odsłonie dwukrotnie. Za pierwszym razem strzał Josue przeleciał obok lewego słupka, a potem nieco zdecydowania zabrakło Pawłowi Wszołkowi. Pomocnik dostał dobre dogranie ze środka pola, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

Ataki Górnika przyniosła efekt w 26. minucie. Wówczas dokładnie z rzutu wolnego dośrodkował Erik Janza, a z najbliższej odległości Kacpra Tobiasza głową pokonał Aleksander Paluszek. Wydaje się, że lekki błąd w tej sytuacji popełnił golkiper gospodarzy, który mógł wyjść do tej wrzutki, aby ją wypiąstkować. Zabrzanie cały czas napierali. Nawet pomimo wyjścia na prowadzenie atakowali przeciwników wysokim pressingiem, nie dając im ani chwili oddechu. W 36. minucie Tobiasz uratował Legię przed stratą drugiego gola. Bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Robertem Dadokiem. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Do szatni drużyny zeszły przy, niestety, zasłużonym prowadzeniu Górnika.

Kilka minut po przerwie szansę na doprowadzenie do remisu miał Josue. Portugalczyk przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka nieco zbyt mocno odkręcała się od bramki. Legioniści starali się być bardziej aktywni na połowie przeciwnika niż przed przerwą, jednak nic z tego nie wynikało. W 54. minucie Górnik podwyższył prowadzenie w tym meczu. Wyjątkowo niefrasobliwie zachowała się wówczas obrona Legii, a szczególnie Filip Mladenović, który... podał piłkę wprost do Piotra Krawczyka. Pomocnik gości nie zastanawiał się długo i huknął lewą nogą z półwoleja, nie dając większych szans Tobiaszowi na skuteczną obronę. Już za moment legioniści mogli strzelić gola kontaktowego. Z dystansu huknął Josue i bardzo dobrze na linii zachował się Daniel Bielica. Mecz był bardzo dynamiczny i akcje oglądaliśmy raz pod jedną a raz pod drugą bramką. Po godzinie gry ponownie duży błąd popełnił Mladenović, który zbyt lekko podawał do Tobiasza. Na całe szczęście minimalnie spóźniony był czekający na błąd Szymon Włodarczyk.

W 67. minucie po raz pierwszy po powrocie do Legii dał o sobie znać Carlitos. Hiszpan kopnął piłkę zza pola karnego, jednak spokojnie interweniował Bielica. Chwilę później główkował Muci i tym razem futbolówka trafiła w górną część poprzeczki. Niestety, czas biegł, a obraz gry nie zmieniał się. Górnik nadal był stroną przeważająca i spokojnie kontrolował nieudolne poczynania Legii. W 81. minucie arbiter po analizie VAR, przyznał Legii rzut karny za przewinienie Richarda Jensena na Arturze Jędrzejczyku. Do wykonania jedenastki podszedł Josue i mocnym strzałem pokonał Daniela Bielicę. Legioniści rzucili się do odrabiania strat i już niebawem okazję do przywitania się z kibicami miał Carlitos. Hiszpan przymierzył z rzutu wolnego i ponownie znowu świetnie interweniował bramkarz Gornika. W ostatnich minutach Legia zaciekle walczyła o remis. Ostatecznie w doliczonym czasie gry do siatki trafił Lindsay Rose, wykorzystując dogranie od Filipa Mladenovicia!

2-2
83' Josue (k)
90+2' Rose
Daniel Bielica 1
70' Aleksander Paluszek 4
Rafał Janicki 26
Richard Jensen 3
70' Paweł Olkowski 16
30' Jonatan Kotzke 25
Jules Mvondo 23
Erik Janża 64
Piotr Krawczyk 21
Mateusz Cholewiak 11
43' Robert Dadok 96
Paweł Sokół 31
30' Krzysztof Kubica 6
Dani Pacheco 7
Lukas Podolski 10
70' Norbert Wojtuszek 15
Robin Kamber 17
43' Szymon Włodarczyk 20
Dariusz Stalmach 22
70' Jakub Szymański 77
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Masażyści: Bartosz Kot
Trener: Bartosch Gaul
Asystent trenera: Simon Pesch
Kierownik drużyny: Krzysztof Skutnik
Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski
Masażyści: Bartłomiej Spałek