fot. Szymon Sikora
REKLAMA

Żeglarstwo

Legioniści mistrzami Polski w kl. 505

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Od piątku do niedzieli w Dziwnowie rozgrywane były żeglarskie mistrzostwa Polski w klasie 505. Ponownie złoty medal i tytuł mistrzów kraju wywalczyli zawodnicy żeglarskiej Legii Warszawa - Jakub Pawluk oraz Marcin Józefowski. Legioniści triumfowali z bardzo dużą przewagą (21 pkt.) nad resztą polskich załóg.

W rywalizacji Open, wraz z załogami zagranicznymi, legioniści zajęli miejsce drugie, za najlepszą we wszystkich wyścigach tych mistrzostw - niemiecką załogą w składzie Holger Jess (WSCW) i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin). Trzecie miejsce zajęła niemiecka załoga w składzie Alexander Holzapflel i Finn Boerger, z którymi legioniści walczyli o miejsce drugie do ostatniego wyścigu. - Ostatecznie wzięliśmy rewanż za zeszły rok. Kawał solidnego ścigania za nami - podsumowali 3-dniowe zawody zawodnicy Legii.

Czołówka klasyfikacji mistrzostw Polski:
1. Jakub Pawluk, Marcin Józefowski (Legia) 28 pkt.
2. Karol Milewski, Bartosz Milewski (YK Stal Gdynia) 49 pkt.
3. Jan Sibilski (ZLKS Kiekrz Poznań), Andrzej Borowiak (ŻMKS Poznań) 50 pkt.
4. Michał Strusiński, Mateusz Byrski (Port Mechelinki) 54 pkt.
5. Mateusz Jura, Bartek Chroł (PSK 505) 56 pkt.

fot. Szymon Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
borsi77 - 05.09.2022 / 22:00, *.net.pl

I kto jest debeściak?

odpowiedz
BEMO4 - 05.09.2022 / 18:08, *.futuro.pl

BRAWO PANOWIE!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.