Druga od lewej - Małgorzata Karbownik
REKLAMA

Pięciobój

Karbownik wicemistrzynią Świata U-19 w sztafecie mieszanej

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięcioboistka Legii Warszawa, Małgorzata Karbownik zdobyła srebrny medal mistrzostw Świata do lat 19 w sztafecie mieszanej wraz z Michałem Jabłońskim. Wczoraj w Lignano Sabbiadoro do rywalizacji przystąpiło 17 sztafet mieszanych. Karbownik i Jabłoński już w pierwszej konkurencji - konkursie szermierczym zajęli trzecie miejsce (20 zwycięskich trafień, 238 pkt.).

W pływaniu (2x100 metrów stylem dowolnym) polska sztafeta uzyskała drugi wynik (2:01.17 min.), co umocniło ich na trzeciej pozycji, z niewielką, dwusekundową stratą do prowadzących Niemców. Dzięki szybkiemu strzelaniu (11.20 i 8.75) i mocnemu tempu biegu Małgorzata Karbownik wyprowadziła polską sztafetę na prowadzenie. Jabłoński popełniając kilka błędów podczas pierwszego strzelania dał się wyprzedzić Meksykaninowi i ostatecznie dobiegł na metę jako drugi. Legionistka odebrała srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów.

W drugiej polskiej sztafecie startowała Maja Biernacka z Legii wraz z Hubertem Skibiakiem. Rywalizację sztafet ukończyli na miejscu 10., najlepiej spisując się w pływaniu (2:01.43 min., co było czwartym rezultatem tej konkurencji).

W konkursie indywidualnym U-17, awans do finału zapewniła sobie Hanna Jakubowska, która zajęła szóste miejsce w półfinale A.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
ass - 07.09.2022 / 12:36, *..

brawo !

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.