Legia Warszawa - Hapoel Holon - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 81-84 Hapoel Holon

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu koszykarskiej Ligi Mistrzów Legia Warszawa przegrała po dogrywce w hali Torwar z Hapoelem Holon z Izraela 81-84. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższy piątek o 20:00 ze Spójnią Stargard w hali OSiR Bemowo, a następny mecz w Lidze Mistrzów czeka Legię 11 października z Galatasaray w Stambule.

Fotoreportaż z meczu - 97 zdjęć Woytka

Początek spotkania był wyrównany, ale od stanu 6-5 legioniści zaczęli systematycznie tracić punkty. Wydawało się, że pierwsza kwarta zakończy się wynikiem 18-29, ale z końcową syreną z połowy boiska rzucił Janis Berzins. Rzut niespodziewanie okazał się celny i legioniści przegrywali 21-29.

Druga część spotkania rozpoczęła się po myśli Legii, która nie tylko doprowadziła do wyrównania, ale nawet wyszła na prowadzenie. Kolejne minuty były wyrównane. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na znaczące prowadzenie. Pod koniec drugiej kwarty goście prowadzili 41-35, jednak legioniści szybko odpowiedzieli dwoma punktami. Mogli jeszcze bardziej odrobić straty, jednak rzut za 3 punkty okazał się niecelny.

Na początku trzeciej kwarty gospodarze dwukrotnie celnie rzucili za 3 punkty, dzięki czemu na tablicy widniał wynik 46-48. W odpowiedzi efektowne 2 punkty zdobył Jones, znowu nieznacznie powiększając przewagę. Na 3,5 minuty przed końcem tej części spotkania legioniści ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznie rzuconej trójki. Dobrze w tej części grał Marble i to w dużej mierze dzięki niemu Legia na 10 minut przed końcem prowadziła 60-53. Po kolejnych punktach dla stołecznego zespołu, dających wynik 65-53, o czas poprosił trener zespołu gości. W grę drużyny z Izraela wkradło się dużo nerwowości, zaczęły pojawiać się proste błędy, niecelne rzuty. Niestety, zawodnicy Hapoelu zdołali się pozbierać i doprowadzili do remisu 65-65, a następnie do wyniku 68-65 na swoją korzyść. Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 68-68 i konieczna była dogrywka.

W dodatkowym czasie minimalnie lepsi okazali się goście i to oni wygrali spotkanie.

14. H. Dadon -

Sędziowie: Marius Ciulin (Rumunia), Carsten Straube (Niemcy), Franko Gracin (Chorwacja)
Widzów: 2945

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
jezus - 04.10.2022 / 18:44, *.vectranet.pl

Tak frajersko przegrany mecz, ze poezja - praktycznie wygrany mecz i uj.. any, czyzby jakies szekle sie przesypaly z kieszeni do kieszeni?

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2022 / 18:55, *.centertel.pl

@jezus: nigdy nic nie wiadomo :)

odpowiedz
p10 - 04.10.2022 / 20:17, *.orange.pl

@jezus: Taka jest koszykówka, raz jedni seria punktowa raz drudzy. Jednym raz wpadają rzuty raz nie. Nie ma tu ustawek, tak wygląda kosz. Czasami dasz odpocząć na ławce liderom w 4 tej kwarcie by mieli siłe i końcówkę pociągnięli i z tego zrobi się seria 10 punktów dla rywala w pierwszej połowie 4 tej kwarty. Ale w końcówce wyjdziesz z większą energią i lider przez to że odpoczął trafi ciężki rzut i się uda dogonić i wygrać.

odpowiedz
ws - 04.10.2022 / 08:19, *.chello.pl

Było lepiej niż myślałem ale trudno nie dostrzec problemów na początku sezonu. Pomijam fakt grania na Torwarze bo do tego trzeba się przyzwyczaić. Może trzeba zainstalować jednak nowe obręcze na Torwarze. Zobaczymy jak będzie wyglądała skuteczność w piątek na Bemowie rzutów wolnych i trójek. Fakt , że inny przeciwnik ale pierwszy mecz we własnej hali.Co do składu to pisałem wielokrotnie,że kadra jest za wąska. To było do przewidzenia,że Koszarek na początku nie pociągnie gry a jest coraz starszy. Kulka też potrzebuje trochę czasu. Dziwi mnie mało minut Sadowskiego. Czyżby trener przestał w niego wierzyć? W play off dawał dobre zmiany choć krótkie. Wczoraj też przydałby się w walce pod koszem. Wyraźnie widać brak jednego wysokiego skrzydłowego aby urozmaicić grę w ataku. Z nowych zawodników najlepsze wrażenie sprawia Berzins ale liczę , że Groselle wkrótce złapie rytm gry. Amerykanie na obwodzie mam wrażenie nie są jeszcze zgrani. Każdy ciągnie swoje. W BCL najważniejsze będą mecze z Belgami chociaż byłoby lepiej zająć drugie miejsce.

odpowiedz
p10 - 04.10.2022 / 11:40, *.orange.pl

@ws: Sadowski wszedł wczoraj, złapał głupią stratę i siadł na ławkę od razu. Skład nie jest ze sobą zgrany i chyba dlatego nie robimy dodatkowych eksperymentów. Ale Sadowski powinien się ogrywać w meczach ligowych. Mi brakuje dobrego defensora na pozycje nr 1 chociaż na kilka minut. Bo Mc Callum w obronie czasami odpuscza. I wiadomo, że wysoki jeden gracz do rotacji jak ma problem z faulami Berzins - jeśli Sadowski ma nie łapać tych 5-ciu minut.

odpowiedz
ws - 04.10.2022 / 12:43, *.chello.pl

@p10: No tak może łatwiej ogrywać młodych w lidze chociaż jedna strata nie powinna przekreślać zawodnika. Groselle i Wyka też mieli straty. Co do obrony to rzeczywiście brakuje takiego obrońcy jak Rakhman ale dziwie się, że znając sytuację Koszarka trener nie zdecydował się na żadnego dodatkowego polskiego zawodnika na rozegranie na początek sezonu dopóki nie przekona się ile są warci nowi zawodnicy amerykańscy. To samo dotyczy skrzydła. Berzins walczy za dwóch i łapie faule.

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2022 / 18:26, *.centertel.pl

@ws: ogladalem drugą polowe tylko alw mc calum pokazal pare niezlych akcji. Koszarek nie ma podjazdu do niego.

odpowiedz
p10 - 04.10.2022 / 20:28, *.orange.pl

@grzesiek: Dla mnie MC Callum co zdobędzie w ataku to w obronie straci. Nie wybroni 1 na 1 rozgrywającego i przez to + centra Berzins łapie faule. Ale w ataku to kot :)

A że Koszarek ma swoje lata i przyszedł bez okresu przygotowawczego to jeszcze inna kwestia. Może jest tak, że Berzins wygląda najlepiej bo był na zgrupowaniu reprezentacji Łotwy i gra na mniejszych obciążeniach teraz niż reszta. Zobaczymy w trakcie . Może jak Koszarek wróci do formy to i Ray więcej do obrony dorzuci :)

odpowiedz
p10 - 04.10.2022 / 04:23, *.orange.pl

My nie graliśmy z byle kim. Rywal jest mistrzem Izraela i w poprzednim sezonie doszedł do półfinału BCL. Przypominam, że rok temu Stal nie wiem czy przegrała 6 meczy, czy wygrała ledwie 1 z 5-ciu w BCL. I drużyny ogólnie co grały z Polski to w BCL nie miały jakiś wyników. A tu było obiecująco. Wróciliśmy do gry z -14 pkt. Zagraliśmy dużo lepiej niż ze Śląskiem. Wysoka skuteczność za 3 pkt. Ale musimy unikać głupich niepotrzebnych fauli . My trafiliśmy 2/5 z liniii rywal miał 23 osobiste - trafili 18. I znowu mogłoby być więcej akcji pod kosz na wysokich - ale goniliśmy wynik i trafialiśmy trójki więc spoko.

Świeżość przyjdzie z czasem, byle by nie zaliczyć zbyt wielu wtop na początku sezonu. Groselle złapie świeżość, Kulka odbuduje się po kontuzji, a Koszarek złapie rytm po "urlopie reprezentacyjnym".

odpowiedz
Jasio - 04.10.2022 / 00:32, *.autocom.pl

Gosia jak zwykle świetna!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.10.2022 / 00:31, *.t-mobile.pl

Groselle jest bez formy? Mam wrażenie, że oni wszyscy są bez formy. A cóż to przypomina panie Mozart...?

odpowiedz
Dezerter - 04.10.2022 / 00:30, *.t-mobile.pl

Jeżeli zawodnicy nie złapali jeszcze formy, to pół biedy. Ale gdy się okaże, że im się nie chce, to będzie problem w tym sezonie. Z innej strony są ogromne rezerwy, i oby jednak udało się to wszystko dograć. Poza tym może jednak warto wzmocnić skład 2 zawodnikami. Potrafiącymi grać zespołowo...

odpowiedz
Darek Miodulski grał w kosza z Obamą - 03.10.2022 / 22:08, *.datapacket.com

Ten rudy nic nie gra, zwolnić go.

odpowiedz
p10 - 03.10.2022 / 20:44, *.orange.pl

Torwar to dziwna hala. Pilka na obreczy kreci sie 3 sekundy i wypada. Zbiórki bardzo często są daleko od obręczy przez te dziwne obręcze. Piłka praktycznie była w koszu i potrafiła się wykręcić.

Co do meczu to punkty seriami raz jedna drużyna raz druga. My trochę odstajemy fizycznie i biegamy wolniej od rywali. Z graczy spoko gra Berzins. Powinien mieć więcej akcji rozrysowanych dla niego zza łuku, bo celnik ma naprawdę mocny. Troche widać zagubienie i brak zrozumienia w zespole. Z 17 celnymi trójkami przegraliśmy mecz to nam się nie zdarzało, by trójki wpadały i przegrana. Proste błedy w końcówce, trochę brak szczęścia. Nic się nie stało. Wybronili z czasem rywala na 10 s przed końcem a to plus. Szkoda, że się Marable pośliznął i potem w dogrywce ta trójka z daleka na +6. Groselle jeszcze nie złapał formy i mamy znowu problem z wysokimi. Wyka chyba fizycznie wygląda lepiej od Grosella. Ale z czasem się rozkręci i na playoffy będzie kozak :)

Z innych rzeczy od zespołu ubiegłorocznego czuć było chemie. Kemp z Rahkmanem robili atmosferę i nakręcali zespół pozytywnie. Tu widać jak narazie zlepek indywidualności. Ale błedy zdarzać się będą, bo gramy inaczej w tym sezonie.

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2022 / 07:02, *.centertel.pl

@p10: tez uwazam ze tragedii nie bylo, tak jak ktos tu wspomnial najwiekszym problemem moze byc wiek tych koszykarzy, po prostu moze im sie nie chciec.... A o reszte jestem spokojny. Za 3 pkt mamy lepszych rzucajacych niz w zeszlym sezonie. Mamy super rozgrywajacego i super podkoszowego grosella. Jak kazdy dojdzie z formą bedziemy roznosić rywali.

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2022 / 08:12, *.centertel.pl

@p10: no wlasnie i o to tez sie martwie o ten nieszczesny torwar ze to faktycznie dziwna hala a my mamy swietnych rzucajacych za 3 pkt

ZenekL3 - 03.10.2022 / 19:58, *.chello.pl

Chyba wiekowo to nie wygląda najlepiej, bo najwięcej musi biegać Koszarek. Gdzie te rzuty z poprzedniego sezonu?

odpowiedz
grzesiek - 03.10.2022 / 20:17, *.centertel.pl

@ZenekL3: coś w tym może być. Rzucać każdy będzie chciał a biegać nie będzie komu. Mam nadzieje ze to profesjonalisci i zaczna biegac. W koncowce bylo pare fajnych szybkich rozegran

odpowiedz
grzesiek - 03.10.2022 / 19:35, *.centertel.pl

Jakby marble wczesniej zaczal trafiac to moze bysny nie przegrali. Tak czy siak to vzego sie spodziewalem. Kamyk jak zawsze lubi przegrac pierwszy mecz zeby pokazac gwiazdorkom swoim ze latwo z grupy nie wyjdą.:)