fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ekstraklasa zostaje w Canal+

źródło: Ekstraklasa

Ekstraklasa SA podpisała nową umowę licencyjną z Canal+, na mocy której nadawca będzie miał prawa do transmisji wszystkich meczów na terenie Polski w sezonach 2023/24 – 2026/27. Czteroletni kontrakt o wartości blisko 1,3 mld zł zapewni stacji prawo do pokazywania magazynów oraz skrótów w telewizji, serwisie Canal+ online oraz internecie. Jeden mecz w kolejce oraz poniedziałkowy magazyn skrótów będą dostępne tak jak do tej pory w kanałach otwartych.

Wraz ze startem kolejnego sezonu CANAL+ zaprezentuje szereg nowych formatów i propozycji programowych skierowanych do różnych grup wiekowych, co ma przyciągnąć do rozgrywek nowych kibiców, zwiększyć oglądalność telewizyjną oraz zapewnić wyższą frekwencję na stadionach. Programy i formaty będą emitowane nie tylko na antenach Canal+ i w serwisie Canal+ online, ale również szeroko w mediach społecznościowych, gdzie gromadzi się najmłodsze pokolenie obecnych i przyszłych kibiców. Część z programów i skrótów będzie udostępniania dla kibiców bezpłatnie. Podobnie jak w latach ubiegłych, w mediach społecznościowych nadawcy będzie można nadal zobaczyć wszystkie bramki i kluczowe wydarzenia boiskowe już w trakcie trwania meczu (tzw. near live clips). Nowością w umowie jest założenie współpracy z influencerami w zakresie pokazywania skrótów meczowych i wykorzystywania ich do budowania wysokiego zasięgu promocyjnego rozgrywek.

Przy prezentowaniu skrótów meczowych pojawią się elementy animacji oraz rozwiązania wykorzystujące rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Dzięki obecności na stadionach większej liczby kamer (nawet 20 na mecz) widzowie będą mogli śledzić wydarzenia na boisku w niespotykany do tej pory sposób. Pierwsze z nowych propozycji programowych i nowinek technologicznych zadebiutują jeszcze w trakcie obecnego sezonu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
WoLa - 04.10.2022 / 16:30, *.centertel.pl

1,3mld za jedną z najgorszych lig w Europie to skandal, cena powinna być adekwatna do poziomu czyli max 2mln za sezon.

odpowiedz
dejne3 - 04.10.2022 / 10:12, *.199.66

Bardzo dobrze mam C+ od początku istnienia i tak profesjonalne podejście do e- klapy nie ma sobie równych.A gdzie do tej pory było Tvp ,które nic nie robiło, okazało jakiś jeden czy dwa mecze i koniec ,mecz się kończy a wraz z nim brak analizy dyskusji na temat wydarzenia

odpowiedz
Urs72 - 04.10.2022 / 09:06, *.chello.pl

A sezon 25/26 ? W Amazon ?

odpowiedz
KAROLKK2 - 04.10.2022 / 10:56, *.centertel.pl

@Urs72 : czytaj ze zrozumieniem

odpowiedz
Urs72 - 05.10.2022 / 08:59, *.chello.pl

@KAROLKK2: właśnie czytam pismak powinien napisac raczej sezony od 23 do 27 raczej ?

odpowiedz
tul - 04.10.2022 / 08:59, *.com.pl

Przeciętny Polak wypija rocznie blisko 12 l czystego alkoholu, co można przybliżyć do 30 litrów wódy, która jest najtańszym alkoholem, 1/3 upija się co najmniej raz w miesiącu. Jakby odliczyć jeszcze abstynentów, kobiety które mają o wiele słabsze głowy, czy emerytów, to by się okazało, że z tych 30 litrów, dla dużej części społeczeństwa robi się 40-50. Nawet biorąc pod uwagę 30, daje to 2,5 litra miesięcznie, najtańsze kosztują ok. 40 zł/litr, więc przeciętny Polak stówę miesięcznie przeznacza na alkohol, a jest to tylko przy założeniu chlania w domu, a nie w barze po 250 za 0,7 wódy, 15 za piwo, czy w ogóle piciu łychy, drinów etc.
Także skończcie pie***ć jak to C+ szkodzi polskiej piłce, oferując dostęp do wszystkich meczów E-klasy, studiów pomeczowych i całej reszty za 49 zł.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 04.10.2022 / 12:20, *.52.135

@tul:

Minister Bartuś odezwie się do Pana w sprawie posady analityka przy jego marce pod nazwą "Misiewiczòwka"

odpowiedz
Canal+ jest drogi - 03.10.2022 / 23:18, *.vectranet.pl

płace 149zł zeby ogladac ekstraklase bo inne ligi mi zwisaja i ogladam od swieta lub jak zrobie jakis kupon :)
naszczescie mi sie umowa konczy z miesiac
polsat mi zaoferował za 60zł. pakiet+ekstraklasa

odpowiedz
Ginka - 04.10.2022 / 00:30, *.chello.pl

@Canal+ jest drogi : Twój wpis nie polega na prawdzie ponieważ aktualna kwota za pełny pakiet C+ wynosi ok. 60 zł. Jest wielce prawdopodobne, że płacisz również za inne usługi lub kanały tv i stąd taka drożyzna.

odpowiedz
karolkk2 - 04.10.2022 / 11:04, *.centertel.pl

@Canal+ jest drogi : pewnie masz jakąś starą umowę. Za 149 obecnie masz w tej cenie full pakiet. Jeśli nie potrzebujesz tylu kanałów to możesz mieć pakiet z pełnym canal+ (bez 4K) nawet za 49 zł. Trzeba się tylko dobrze potargować z dzwoniącym do ciebie przedstawicielm. Z doświadczenia- najwięcej utargujesz jak złozysz wypowiedzenie i poczekasz na odzew z ich strony

odpowiedz
McRo - 04.10.2022 / 19:58, *.orange.pl

@karolkk2: w Playerze jest za 45 na 30 dni.

odpowiedz
Ogladam mecze w 60 calach - 03.10.2022 / 21:55, *.tpnet.pl

No i bajka.

odpowiedz
S - 03.10.2022 / 20:50, *.aster.pl

Ile jeszcze?
Canal Plus od lat powoduje marginalizację i prowincjolizacje polskiej piłki. W 40 milionowym kraju mecze najwyższej ligi średnio ogląda w telewizji jakieś 50 tysięcy ludzi. To żenada!
Chcecie najprostszego dowodu szkodliwej działalności C+? Zróbcie prosty test w dowolnej szkole i poproście dzieci o wymienienie nazw klubów grających w ekstraklasie. Odpowiedzi będą żenujące, pomijając nieliczne jednostki, w których pasją do piłki przeszła np. z ojca na syna. Inny prosty test - spytajcie dzieci w warszawskiej szkole jaki był wynik ostatniego meczu Legii. Tylko osoby powiązane z wiernymi kibicami będą mieli jakieś pojęcie, a to na pewno nie zasługa Canal Plus. Nie świadczy to o braku zainteresowania sportem, bo zapewne większość dzieciaków będzie wiedziało ile goli strzelił ostatnio Lewandowski.

odpowiedz
skreem - 03.10.2022 / 21:15, *.chello.pl

@S: a tego Lewandowskiego to gdzie można obejrzeć jeśli nie w tym samym Canal Plus. Nie ich wina, że piłkarze z Ekstraklapy kopią się po czole zamiast grać futbol na miarę La Liga. Poziom naszej Legii też nie zachęca nowych kibiców, w tym tych najmłodszych, do zainteresowania się Klubem i Ekstraklasą w ogóle.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 03.10.2022 / 21:21, *.19.184

@S: Ciesz się że są jeszcze chętni żeby ten produkt sportowo podobny jeszcze pokazywać. A co w tym złego że dzieciaki wolą oglądać piłkę na najlepszym poziomie ? Polską ligę oglądają raczej tylko "koneserzy" i fanatycy.

odpowiedz
S - 03.10.2022 / 21:42, *.aster.pl

@skreem:
Lewandowski jest wszędzie, na każdym portalu codziennie artykuły, tweety z bramkami itp. A "zasługą" Canal+ jest to, że np. Piotr Żyła jest znacznie bardziej rozpoznawalny niż praktycznie wszyscy piłkarze naszej ligi. Ba, większość piłkarzy jest mniej rozpoznawalnych nich przeciętny Rolnik szukający Żony, czy cieniasy oglądające tv w GoogleBox ( czy jakoś tak, na niszowym ale ogólnodostępnym TTV).
Canal Plus to największy hamulec rozwoju polskiej piłki

odpowiedz
Szelka - 03.10.2022 / 21:49, *.chello.pl

@S: skoro konkurencja odpuściła przetarg, to chyba jest coś na rzeczy z niewielką atrakcyjnością ESA.
Wspomnianą przez Ciebie prowincjonalizację polskiej piłki powodują przede wszystkim klubowi działacze dla których najważniejsze jest aby bilans się zgadzał.
A skoro twierdzisz, że C+ powoduje marginalizację naszej kopanej, to chyba używasz określenia, którego sam nie do końca rozumiesz.
Ale cóż tam, najważniejsze to sobie poklikać i ew. komuś doj...ać...
Ot, filozofia spełnionego "kibica z net-u".

odpowiedz
oLaf - 03.10.2022 / 23:18, *.vectranet.pl

@S: po części racja - przez wiele lat nie można było żadnego meczu obejrzeć w niekodowanej stacji - wiele osób nie stać na kupno dekodera/kanałów C+- i to na pewno nie powoduje wzrostu popularności. Wg. mnie min. 3 spotkania powinny być w niekodowanej TV (oczywiście C+ by coś zarobił na odsprzedaży tegoż), i to powinno być wymuszone przez prawo - inaczej nie ma masowości sportu.

A magazyn GOL to jakaś paranoja - dopiero w poniedziałek? jak większość meczy jest w piątek i sobotę... to taka "musztarda po obiedzie", każdy już zna wyniki etc. To powinno być max. w niedzielę o 22:00.

odpowiedz
Bodzio - 04.10.2022 / 09:12, *.orange.pl

@S: Canal Plus najlepiej opakowuje ten produkt, po drugie 45 Zeta miesięcznie kosztuje pakiet w internecie, nie ma stać Cię??? To może do pracy czas iść.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 03.10.2022 / 20:28, *.btcentralplus.com

F&&k anal plus. Jak na stadionie zagranicznym jest piro show to wedlug nich to 'piekna atmosfera', 'cos cudownego' a jak w Polsce to 'bandyci', 'huligani'. F$$K ANAL PLUS !!!!!!!

odpowiedz
Żmija - 03.10.2022 / 19:43, *.vectranet.pl

ZNAKOMICIE!!!

odpowiedz
Nocny żniwiarz - 03.10.2022 / 17:06, *.chello.pl

Canal plus zakrzywia obraz naszej ligowej rzeczywistości niczym Robert Lewandowski polskiej piłki . Po pierwszej nigdy nie pokazują trybun opraw i nie mówią nigdy o tym - żenada .
Po drugie - czy ta śmieszna stacja kiedykolwiek zainteresowała się jak są wpuszczani kibice gości na różne sektory ? Nie bo po co
Lepiej zrobić głupawy serial o pracy sprzedawczykow sędziów
Po trzecie czy ci pseudodziennikarze którzy teraz prowadzą te ligę plus czy extra zadali sobie w ciągu swojej „błyskotliwej „ kariery pytanie jak wyglada np katering na sektorach gości i jakie są tam ceny . Ile zwykłego kibica kosztuje wyjazd na ligowy mecz ? Nie bo po co
Kiedyś ktoś powiedział ze dziennikarzami zostają nieudacznicy nie potrafiący grać w piłkę a mający wielkie ambicje . Dodałbym tu jeszcze ze w Polsce mający mniejsze IQ od Forresta Gumpa

odpowiedz
Piłkarski poker - 03.10.2022 / 17:17, *.plus.pl

@Nocny żniwiarz : ,,trzeba sobie odpowiedzieć na parę pytań dlaczego to kopalnie mają wykładać ogromne sumy na kluby, dlaczego piłkarze grają dla punktów a nie dla kibiców, oczywiście tych pytań jest więcej ale chyba najwyższy czas je sobie zadać "?

odpowiedz
:o) - 03.10.2022 / 17:21, *.chello.pl

@Nocny żniwiarz : Bardzo ładne przemówienie na 1 maja.

odpowiedz
Maciek Iwański - 03.10.2022 / 17:33, *.centertel.pl

@Nocny żniwiarz : Nie stać Cię to siedź w domu i oglądaj Magazyn Piłkarski GOL w TVP Sport z anteny naziemnej. Co ma stacja telewizyjna do tego ile kosztuje catering na danym stadionie albo jak ochrona zarzadza wpuszczaniem kibiców? Pomyśl jeśli potrafisz.

odpowiedz
zp - 03.10.2022 / 19:14, *.centertel.pl

@Maciek Iwański: weź rozbieg i wiesz co zrób

odpowiedz
Gdzie jest Jasur? - 03.10.2022 / 16:59, *.plus.pl

Eh dalej stylizowany na Sw Mikołaja Kosowski będzie nas męczył razem z botoksem baszczynskim

odpowiedz
Antyczesio - 03.10.2022 / 16:56, *.plus.pl

Nie wiem czy dobrze czy źle ?

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 03.10.2022 / 16:43, *.plus.pl

Pseudoeksperci Dębiński Juskowiak Jagoda czy Mielcarski też zostają?

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera kto by to nie był - 03.10.2022 / 16:57, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : a może Tralka czy Węgrzyn w TVP lepsi?

odpowiedz
LWST - 03.10.2022 / 16:58, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Wyłączając dzbana Jagodę ,gdzie masz lepszych dziennikarzy niż w C+ ??

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 03.10.2022 / 17:01, *.plus.pl

@LWST: do dziennikarzy nic nie mam bardziej chodzi o te ,,autorytety" co są ,,expertami"

odpowiedz
Kolega po szalu - 03.10.2022 / 17:04, *.plus.pl

@LWST: dziennikarze są ok bardziej człowieka wkurzają paplaniny tych znawców co nawet kariery nie zrobili a się madrza jak Dębiński co u nas w Legii II był za slaby

odpowiedz
Manuela za Mięciela - 03.10.2022 / 17:05, *.plus.pl

@LWST: jak to gdzie? Większość poszła wraz z premier league do Viaplay

odpowiedz
C+ - 03.10.2022 / 17:07, *.plus.pl

@LWST: dziennikarze robią wywiady i komentują bardziej tu chodzi o grono expertow.

odpowiedz
:) - 03.10.2022 / 17:09, *.plus.pl

@Kolega po szalu: fakt Dębiński na siłę się próbuje dowartościować każda porażka Legii zawsze ma wtedy dobry humor w lidze +

odpowiedz
Znawca telewizji - 03.10.2022 / 17:11, *.plus.pl

@Wielki fan nowego trenera kto by to nie był: napewno Laskowski czy Iwański komentują o wiele lepiej niż drący hale Skrzyński czy Dębinski

odpowiedz
Kibic z what's up'a - 03.10.2022 / 17:13, *.plus.pl

@Wielki fan nowego trenera kto by to nie był:że o Podolinskin nie wspomnę :D

odpowiedz
Znawca telewizji - 03.10.2022 / 17:14, *.plus.pl

@Znawca telewizji: drący japę miało być ;)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 03.10.2022 / 20:30, *.btcentralplus.com

@Wielki fan nowego trenera kto by to nie był: sto razy lepsze. Anal plus to tragedia

odpowiedz
F**K BLM !! - 03.10.2022 / 20:33, *.btcentralplus.com

@LWST: ha,ha. Powaznie ?? Ten debil Nahorny to gorzej pier**** niz 2 letnie dziecko.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 03.10.2022 / 21:37, *.19.184

@F**K BLM !!: Jakoś szanowni koledzy nie wspomnieliście o zachłystującym się, wiecznie podnieconym, Borku. Polecam oglądać piłkę na anglojęzycznych kanałach, zero słowotoku, darcia japy i wiecznej podniety, słowem klasa w porównaniu z naszymi pseudo komentatorami.

odpowiedz