REKLAMA

Czyte(L)nia

Biblioteka legionisty: To My Kibice Śląska

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Czasem w Bibliotece Legionisty przyglądamy się wydawnictwom kibicowskim innych klubów. Przed laty album z oprawami wydali fani GKS-u Bełchatów. Od dobrych kilku lat, a dokładniej od roku 2012, fani Śląska Wrocław wydają albumy z kibicowskimi (i nie tylko) zdjęciami.

Seria nosi tytuł "To my, kibice Śląska" i przygotowywana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibice Razem Śląsk Wrocław. Wydawnictwo jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław i Ministerstwa Sportu. Każde z wydawnictw liczy około 180 stron i wydrukowane zostało w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy.

Za opracowanie albumu, a przynajmniej tych z ostatnich lat, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, odpowiedzialny jest Jakub Kurowski. Publikacja wydawana jest na kredowym papierze, a w ostatnich latach (od 2017 roku) całość znajduje się w twardej oprawie. Oprócz kibicowskich zdjęć z trybun - zarówno ze swojego stadionu, jak i wyjazdów - są zdjęcia piłkarzy (w tym z wizyt w szkołach), fotografie z sektora rodzinnego czy np. fotki z corocznych turniejów kibicowskich. Każde ze zdjęć jest dokładnie opisane. Oprócz wcześniej wspomnianych, na fotografiach znajdują się np. niepełnosprawni kibice Śląska, zdjęcia ze spotkań z kombatantami, wspólnego morsowania, biegów pamięci czy wypraw górskich. W jednym albumie znajduje się ok. 400 fotografii.

- Album to nie tylko dokumentacja wydarzeń piłkarskich, ale także historii naszego klubu, kibiców czy też graffiti, które tworzą - mówi Jakub Nowakowski, koordynator Kibice Razem Śląsk Wrocław. - Mecze Śląska Wrocław w danym stanowią fundament albumu. Jednak wyjątkowość tej publikacji opiera się na kibicach i wkładzie jaki oni wnoszą. Każdy kibic Śląska może współtworzyć album, wystarczy jeden mail - informują wydawcy publikacji, której pierwszy numer pojawił się w 2011 roku.

W tym przypadku najważniejsza jest regularność, a fani WKS-u albumy z serii "To my, kibice Śląska" wydają co dwanaście miesięcy - na wiosnę każdego kolejnego roku. Ostatni z nich został wydany w tym roku, podsumowując rok 2021.

Tytuł: To my, kibice Śląska
Autor: Jakub Kurowski
Liczba stron: 180-200

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Ding - 23.11.2022 / 18:49, *.chello.pl

Zastanawiają mnie te zdjęcia kibicowskie, szczególnie np. z turniejów i wizyt w szkołach. Często bywają one marnej jakości, jakby kropla wody padła na obiektyw akurat w miejscu, gdzie jest twarz.

odpowiedz
Castillo - 23.11.2022 / 16:11, *.aster.pl

kiedyś były Mistrzostwa Wojskowe - i w drużynie jednej gali gracze z Legii i ze Śląska (z Zawiszy też)
Piotr Michalec był bodajże trenerem; nigdy jakoś do Śląska nie pałałem wrogością

odpowiedz
oLaf - 23.11.2022 / 15:52, *.vectranet.pl

nie no , rewelacja!!!! ; P

Już pominę, że książka nijak się ma do Legii natomiast zamiast 15 zdań nic nie wnoszących "oczywistych oczywistości" można by wkleić relację z jakiegoś ciekawego avanti/wyjazdu/akcji albo chociaż zdjęcia 4-ch najlepszych opraw... żeby ten artykuł miał jakikolwiek sens.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 23.11.2022 / 15:08, *.plus.pl

Fajnie, trzeba przyklepać zgodę z Kiepskimi to może zgodzą się odpuścić w kolejnej rundzie pucharu Polski

odpowiedz
Arek - 23.11.2022 / 17:02, *.tpnet.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej: przyklep zgodę z rozumem.

odpowiedz
Hakon - 23.11.2022 / 20:38, *.t-mobile.pl

@Arek: powiem więcej niech skończy kosę z rozumem.

odpowiedz
m 71 - 23.11.2022 / 21:11, *.chello.pl

@Hakon: a ja bym chcial fanych relacji z lechia gdansk

odpowiedz
taco - 23.11.2022 / 23:31, *.vectranet.pl

@m 71: a ja z termalicą, wartą i koniecznie podbeskidziem !

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.