Tomasz Bartnik - fot. W. Kulmatycki
REKLAMA

Strzelectwo

Bartnik: Kwalifikacja oznacza przede wszystkim spokój

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sobotę przed południem zawodnik sekcji strzeleckiej Legii, Tomasz Bartnik wywalczył podczas trwających w Kairze Mistrzostw Świata, srebrny medal w konkurencji karabinu 3 postawy (50m). Wynik ten zapewnił legioniście kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

- Teraz jest radość i chęć dalszej walki, ale w szerszej perspektywie ta kwalifikacja oznacza przede wszystkim spokój. Mogę już zacząć przygotowania pod Paryż, startując oczywiście w najważniejszych imprezach nadchodzącego sezonu, czyli na przykład w Mistrzostwach Świata i Europy. Ale nie muszę już wyjeżdżać na każdy Puchar Świata, gdzie trwa walka o miejsce w rankingu światowym i jednocześnie o olimpijskie kwalifikacje. To pozwoli złapać trochę oddechu i przygotować się do najważniejszego dla mnie startu - mówi zawodnik Legii, który we wtorek i środę w Kairze startować będzie jeszcze w dwóch konkurencjach karabinowych z 300 metrów.

W sobotnim finale karabinu 3 postawy Bartnik pokazał się z bardzo dobrej strony, długo utrzymując się w ścisłej czołówce, a w decydującym momencie zdołał zapewnić sobie awans do meczu o złoto, w którym mierzył się z Ukraińcem Serhyjem Kułyszem. - Najcięższy moment przyszedł na sam koniec, kiedy toczyła się już bezpośrednia walka o miejsca olimpijskie w trzeciej serii stojącej. Jednakże tam moje strzelanie było na tyle dobre, że pozwoliło utrzymać się w czołowej czwórce. Potem emocje już troszeczkę opadły, została walka o medal. W ostatecznej rywalizacji Kułysz był o wiele mocniejszy ode mnie, także zasłużenie zdobył złoty medal - podsumowuje Tomasz Bartnik, który w lipcu tego roku, na Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu, zdobył srebro i złoto w strzelaniu na dystansie 300 metrów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.