Wystawa poświęcona Stanisławowi Mielechowi - fot. Bodziach
REKLAMA

Wystawa poświęcona Stanisławowi Mielechowi przy Ł3

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na elewacji stadionu Legii od strony ulicy Łazienkowskiej (pomiędzy wjazdem do garażu a sklepem "Żyleta") zaprezentowana została wystawa poświęcona Stanisławowi Feliksowi Mielechowi, w 60. rocznicę jego śmierci. Mielech żył w latach 1894-1962 i był osobą niezwykle ważną w historii naszego klubu i polskiej piłki nożnej.

To on był pomysłodawcą nazwy Legia. Mielech był także piłkarzem, kronikarzem (tworzącym m.in. księgę na 50-lecie Legii; wydał również trzy książki, w których nie brakuje informacji nt. historii naszego klubu) i trenerem. Autorem wystawy jest Grzegorz Karpiński, osoba która najlepiej zna przedwojenną historię naszego klubu, która świetnie opisała ją oraz postać samego Mielecha w księdze na 100-lecie Legii.

Cała wystawa, którą sfinansował klub, składa się z dwunastu plansz, poświęconych różnym etapom życia Stanisława Mielecha. Oprócz ciekawego tekstu, znajdziemy również dawne fotografie oraz wycinki prasowe poświęcone założycielowi naszego klubu. Zachęcamy wszystkich kibiców do zapoznania się z wystawą. Wierzymy, że w niedługim czasie klub pomyśli w końcu o odpowiednim uhonorowaniu Stanisława Mielecha - jego imieniem już dawno powinna zostać nazwana trybuna zachodnia stadionu przy Łazienkowskiej 3.fot. Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
T75 - 30.12.2022 / 09:10, *.171.7

Panie Stanisławie! Ale nie siadaj na piłce, bo jajo będzie ;)

P.S.
Super wystawa !

odpowiedz
Arecki - 27.12.2022 / 16:40, *.vectranet.pl

Ostatnie zdanie jest NAJWAŻNIEJSZE!Warto też młodzieży i nie tylko przypomnieć o Panu Stanisławie oprawą na stadionie!

odpowiedz
Pit - 27.12.2022 / 14:04, *.net.pl

Super wystawa. Tylko po co pisać, że sfinansował to klub.......a kto miał?

odpowiedz
Legia.ap - 27.12.2022 / 10:01, *.gov.pl

Brawo dla autora wystawy!!!!!

odpowiedz
Stara Ochota - 27.12.2022 / 08:28, *.vectranet.pl

świetna robota, brawo!

odpowiedz
LegiaFans - 26.12.2022 / 14:44, *.chello.pl

Brawo Ty(L)ko Legia

odpowiedz
AdamJ - 26.12.2022 / 13:59, *.chello.pl

Bardzo dobry pomysł, dziękuję za wystawę.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.