Legia 08 - Śląsk Wrocław 08 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Drużyny młodzieżowe rozpoczęły weekend od dwumeczu ze Śląskiem Wrocław 2006 i 2008. Zespół U15 uległ zasłużenie 1-4. Legia U17 wygrała natomiast 7-2, choć początek meczu nie był łatwy, a goście nawet z początku prowadzili. Legia U14 rozegrała sparing z Podlasiem Biała Podlaska, wygrywając 7-1. Legia U16 wygrała 9-2 z Cracovią 2007, drużyny U12 i U13 udanie zaprezentowały się w meczach ze starszymi kolegami z Radomiaka, zaś zespoły U10 i U11 rozegrały b. interesujace sparingi z Rakowem. Juniorzy starsi rozegrali grę kontrolną z Legią II, wygrywając 4-1. Trenerzy obu zespołów bardzo szeroko korzystali z kadry meczowej, która w obu przypadkach zimą uległa lekkiemu przemeblowaniu.

Młodzieżowcy zaprezentowali więcej "zęba" w grze, a za ambicję i kilka bardzo ładnych akcji zostali nagrodzeni 4 golami. Z wyniku ciężko wysnuwać jakiekolwiek wnioski, także z uwagi na dość luźny charakter meczu, jednak cieszy większa niż ostatnio pewność siebie graczy zespołu U19, którzy pokazali, że przy "chłodnej głowie" są w stanie grać na niezłym poziomie i stoczyć zacięte spotkanie ze starszymi w większości kolegami.

Gra treningowa: Legia II Warszawa 1-4 (0-1) Legia U19
0-1 1 min. Kacper Knera b.a.
0-2 65 min. Wiktor Puciłowski (as. Kacper Knera)
0-3 67 min. Oskar Lachowicz (as. Kacper Potulski)
1-3 74 min. Dawid Kiedrowicz (z dystansu)
1-4 83 min. Kacper Knera (as. Szymon Siodłowski)

Legia II: Paweł Szajewski (46' gr. testowany) - Marcel Krajewski (46' Łuaksz Turzyniecki), Kacper Wnorowski (46' Szymon Bednarz), Julien Tadrowski, Michał Gładysz - Michał Gładysz, Sebastian Kieraś, Mateusz Możdżeń (46' Szymon Grączewski), Rafał Maciejewski - Miłosz Pacek (80' Marcel Krajewski), Dawid Dzięgielewski (46' Maddox Sobociński), Wiktor Kamiński
Trener: Piotr Jacek, II trener: Mateusz Kamuda, tr. bramkarzy: Arkadiusz BIałostocki

Legia U19: Franciszek Chojak (46' Wojciech Banasik [06]) - Fransiszek Saganowski [06](46' Karol Kosiorek [06], Kacper Potulski [07], (70' Bartosz Płocki), Jakub Okusami, Viktor Karolak [06] (70' Bartosz Krasuski) - Kacper Knera, Bartosz Mikołajczyk (65' Oskar Lachowicz), Oskar Lachowicz (46' Kacper Bogusiewicz [06]), Wiktor Puciłowski (65' gr. t.), Maksymilian Stangret (46' Szymon Siodłowski), Dawid Niedźwiedzki (46' Cyprian Pchełka [06])
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Radosław Pruchnik

Sparing: Legia U17 7-2(3-1) Śląsk Wrocław U17 (06/7)
0-1 9 min.
1-1 17 min. Jakub Żewłakow (as. gr. testowany)
2-1 20 min. Dawid Rudnicki (as. Jakub Żewłakow z rogu)
3-1 34 min. Dawid Rudnicki (as. Antoni Klukowski, po rogu)
4-1 50 min. Przemysław Mizera (as. Igor Skrobała)
5-1 62 min. Antoni Klukowski (as. Jakub Zbróg)
6-1 65 min. Przemysław Mizera (as. Oliwier Olewiński)
6-2 66 min.
7-2 80 min. Antoni Klukowski b.a.

Legia: Hubert Nowak, Oliwier Olewiński, Dawid Rudnicki, Bartosz Dembek, Jakub Grzejszczak, Igor Skrobała, Maciej Saletra, Jqakub Żewłakow, Igor Busz [07], gr. testowany, Tomsdx Rojkowski oraz: Antoni Klukowski [09], Aleksander Iwańczyk [01], Jan Leszczyński[07], Jakub Zbróg [07], Roman Żuk, Przemysław Mizera.
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Sparing: Legia U16 9-2 (4-1) Cracovia '07
1-0 7 min. Stanisław Gieroba (as. Alex Cetnar)
2-0 12 min. Alex Cetnar (as. Dawid Foks)
3-0 36 min. Max Pawłowski (as. Alex Cetnar)
4-0 39 min. Adrian Gilant (as. Mikołaj Kotarba)
4-1 43 min.
5-1 57 min. Dawid Nos (as. gr. testowany)
6-1 65 min. Franciszek Pollok (as. Kuba Solecki)
7-1 68 min. Mikołaj Kotarba (as. Dawid Nos)
8-1 74 min. Dawid Nos (as. gr. testowany)
8-2 75 min.
9-2 82 min. Max Pawłowski (as. Adrian Gilant)

Legia U16 (skład meczowy): Michał Bobier (46' Konrad Kassyanowicz) - Mikołaj Kotarba, Franciszek Pollok, Mateusz Lauryn, gracz testowany - Pascal Mozie [08], Kuba Solecki, Dawid Foks, Max Pawłowski - Alex Cetnar, Tomasz Babiloński [08], Adrian Gilant, Dawid Nos, Stanisław Gieroba, Maksymilian Sterniczuk [08]
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

Sparing: Legia U15 (2008) 1-4 (0-2) Śląsk Wrocław 08 i mł.
0-1 min.
0-2 min.
0-3 48 min.
0-4 63 min. (rzut karny)
1-4 76 min. Kacper Morawiec (as. Tomasz Babiloński)

Strzały (celne) - II połowa: Legia 4 (3) - Śląsk 10 (4)

Legia: Antoni Błocki, Jan Bienduga - Piotr Bartnicki [09], Maksymilian Dołowy, Marcel Kiełbasiński, Igor Mirowski, Juliusz Rafalski, Kacper Morawiec, Kacper Borowiec, Bartosz Czarkowski, Bartosz Lesiuk, Tomasz Babiloński, gr. testowany, Jakub Oremczuk, Juliusz Rafalski, Mikołaj Jasiński, Daniel Wyrozumski
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Gut

Dzisiaj nie tylko juniorzy młodsi rozegrali mecz ze Śląskiem Wrocław. Także zespół U15 zmierzył się ze swoimi rówieśnikami z Wrocławia. Wrocławianie okazali się groźni, bardziej agresywni i pazerni na piłkę. Przy tym grali szybko i do przodu, stąd do przerwy zasłużenie prowadzili. W drugiej odsłonie w obu zespołach było sporo zmian, al obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie. Honorowego gola dla Legii zdobył w 76 minucie Kacper Morawiec, gdy po podaniu z lewego skrzydła od Tomka Babilońskiego zdecydował się na strzał zza linii pola karnego. Piłka, po rykoszecie od obrońcy wpadła do bramki myląc zupełnie golkipera.

Legia U14 7-1 (3-0) AP Podlasie Biała Podlaska 09
1-0 6 min. Mateusz Strzelecki (as. Fabian Mazur)
2-0 8 min. Mateusz Strzelecki (as. Szymon Piasta)
3-0 40 min. Kazimierz Szydło
4-0 44 min. Fabian Mazur (as. gr. testowany)
5-0 45 min. Mateusz Strzelecki b.a.
6-0 55 min. Mateusz Strzelecki (as. Wojciech Chachuła)
7-0 58 min. gr. testowany (as. Mateusz Strzelecki)
7-1 66 min.

Legia: Denys Stoliarenko, Jan Pietrzak - Jan Rodak, Bartosz Korżyński, Kazimierz SZydło, Aleksander Marciniak, Fabian Mazur, Szymon Piasta, Norbert Merchel, gr. klubu partnerskiego, Piotr Kaniewski, Mateusz Strzelecki, Wojciech Chachuła, gr. testowany.
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Sparing: Legia Soccer Schools U14 (2009 i mł.) 5-9 Białe Orły Warszawa '09
Gole dla LSS:
Bartosz Harazim (as. ALeksander Dwqorski)
Bartosz Harazim (as. Jakub Przybylski)
Aleksander Dworski (as. Jakub Przybylski)
Michał Wawryniuk
Omar Sawo

Legia LSS: Franciszek Wyrobek, Hubert Lomankiewicz - Aleksander Dyrała, Antoni Rybarczyk, Omar Sawo, Wiktor Tikhomiroff, Jakub Podlecki, Aleksander Dworski, Mateusz Sutkowski, Bartosz Harazim, Lena Korczyńska, Iwo Mroczek, Jakub Przybylski, Yaroslaw, Michał Wawryniuk.
Trener: Krzysztof Krakowski

Sparing: Legia U13 (2010) - Radomiak Radom U14

Strzały (celne): Legia 22 (16) - Radomiak 11 (3)
Grano 2x40 minut w składach 11-osobowych na pełnym boisku

Legia: gr. klubu partnerskiego, Olaf Szczęsny - Kacper Jaczewski, Oskar Putrzyński, Marcel Laszczyk, Igor Lechecki, Igor Brzeziński, Aleksander Badowski, Jan Szybicki, Tymon Płoszka, Mykhaiło Posternak, Antoni Błoński, Krzysztof Krzemiński, 2 gracze testowani
Trener: Jakub Zapaśnik

Całkiem ciekawe spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie, w której goście (którzy zajęli 2. miejsce w I lidze mazowieckiej U14 ustępując tylko Zniczowi) parokrotnie zagrozili bramce Legii. Mimo wszystko, podopieczni trenera Zapaśnika nie zważali na różnicę fizyczną i uparcie parli do przodu. Szarża Legii na początku 2. odsłony, która zaowocowała kilkoma trafieniami Błońskiego, Posternaka i Krzemińskiego w krótkim odstępie czasu, nieco odebrała niektórym spośród gościom chęć do gry, ale mimo wszystko walczyli do końca, co zaowocowało golem dla radomian w samej końcówce meczu. Dobra postawa Legii 2010 nie pozwoliła jednak na więcej.

Sparing: Legia U12 (2011) - Radomiak Radom U13

Strzały (celne): Legia 22 (8) - Radomiak 8 (2)

Legia: Antoni Pawłowski, Nicodeme Chodkowski, Stanisław Głębowski, Cyprian Lipiński, gr. testowany, Szymon Wlazło, Stefan Podgórski (Kpt), Tomasz Stefański, Fryderyk Paprocki, Wojciech Łygan, Aleksander Dąbrowski, Filip Wancerz, Bartosz Gawryś, Stanisław Sałek
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Krystian Sowiński

Cztery dni po całkiem udanym (choć brakowało nieco skuteczności) sparingu z Varsovią, legioniści zmierzyli się z zespołem Radomiaka. Z początku oba zespoły "badały się" nawzajem, jednak po kwadransie ruszyły odważniejsze ataki z obu stron. Jeszcze bardziej otwarta i odważna była jednak gra obu drużyn po przerwie. Legioniści mieli lepiej nastawione celowniki niż w środę, a przy tym wiele budowanych akcji jak i pojedynków indywidualnych mogło się podobać. Brakowało może jedynie nieco lepszej koncentracji przy stałych fragmentach gry w obronie. Mimo wszystko mecz można ocenić bez dwóch zdań, pozytywnie.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Legia U11 - Raków Częstochowa 2012 (U11)

Strzały (celne):
I połowa: Legia 14 (8) - Raków 16 (8)
II połowa: Legia 24 (14) - Raków 12 (9)

(Grano 2x40 minut w składach 9-osobowych)

Legia: gr. testowany, Antoni Czuchnowski, Ignacy Silski, Krzysztof Opanowski [LSS], gr. testowany, Antonio Gralewicz-Mendez, gr. klubu partnerskiego, Dawid Ruciński, gr. kl. partnerskiego, Aleksander Obidziński, Aleksander Kurowski, Nico Martino, Seweryn Orzechowski, Oskar Marzec [LSS], gracz testowany, gracz testowany.
Trener: Michał Konieczny, II trener: Cezary Żarczyński

Legia U11 rozegrała ciekawy sparing z Rakowem Częstochowa 2012. Pierwsza połowa stała raczej pod znakiem przewagi gości, szczególnie w pierwszych minutach spotkania, jednak po przerwie Legia, która miała przebłyski dobrej gry juz w I połowie, zaczęła powoli przejmować inicjatywę. Goście, dysponujący bardzo mocnymi atutami w ofensywie zabójczo jednak kontrowali. Podsumowując - bardzo wartościowy, ciekawy mecz z mocnym rywalem mającym w swoich szeregach grupę dobrze wyszkolonych jak na ten wiek a przy tym mocnych fizycznie i motorycznie graczy.

Sparing: Legia U10 - Raków Częstochowa 2013 (U10)

(Grano 4x20 minut w składach 7-osobowych)

Strzały (celne) [15-80']: Legia 41 (21) - Raków 19 (14)

Legia: Leon Gańko, Konstanty Leonkiewicz, Michael Oyedele, Antoni Adamkiewicz, Adam Rymszo, Szymon Chodkowski, Ignacy Wojciechowski oraz gracze z klubów parnerskich i testowani
Trener: Łukasz Listwan

Bardzo ciekawy i zarazem udany mecz Legii U10 z rówieśnikami z Rakowa Częstochowa 2013. Legioniści grali odważnie, nie bali się pojedynków i odważnych decyzji o strzałach - co czesto dawało bardzo dobry rezultat. Przy tym, poza kilkoma momentami, całkiem dobrze asekurowali się nawzajem w obronie. Trzeba też pochwalić drużynę gości, która wprawdzie niezbyt często przejmowała inicjatywę gry, ale starała się od końca meczu pozostawać w kontakcie, i była groźna do ostatnich minut pojedynku; był to bez wątpienia godny rywal.