Płonąca pochodnia z oprawy legionistów na meczu z Widzewem - fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA

Na stadionach: Oprawa kompletna

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami bardzo ciekawy kibicowsko tydzień. W ekstraklasie najwięcej działo się podczas meczu Legii z Widzewem, gdzie do pełnych trybun i pełnej klatki, doszły dobre oprawy z obu stron, a także konkretne racowisko po stronie Legii. Choreografię zaprezentowaną przez Nieznanych Sprawców można uznać za kompletną - pomysłową, innowacyjną i dopracowaną z najmniejszymi detalami. Konkretnie na wyjazdowym meczu ze Śląskiem zaprezentował się Lech, który przyjechał do Wrocławia w 2050 osób z bardzo dobrym pokazem pirotechnicznym.

Lechici na rewanżowym z Bodo/Glimt zaprezentowali oprawę "Hooligans Champions League". Lech awansował do kolejnej rundy Ligi Konferencji, w której zagra z ciekawym kibicowsko rywalem - Djurgardens. Po ostatnim meczu ze Śląskiem, Widzew zamknął sektor gości na swoim stadionie - oficjalnie z powodu zniszczeń w toaletach.

Oprawy w ostatnim tygodniu zaprezentowali również kibice Lechii, Zagłębia Sosnowiec, ŁKS-u, Podbeskidzia i Olimpii Grudziądz. Bardzo ciekawą zapowiedź wyjazdowego meczu ze Stomilem przygotowali fani Olimpii Elbląg.Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Lech Poznań (2085)
Na meczu we Wrocławiu niespełna 14 tysięcy kibiców na trybunach, w tym bardzo liczna grupa kibiców z Poznania (2050). Fani WKS-u musieli się mocno zmobilizować, aby być lepiej słyszalnym od licznej grupy poznaniaków. Kibice Śląska wywiesili transparent "To nie nasza wojna" z przekreśloną banderowską flagą. Poznaniacy konkretnie oflagowali swój sektor i zaprezentowali bardzo konkretny pokaz pirotechniczny w sektorze gości.

Legia Warszawa - Widzew Łódź (1730)
Komplet widzów obejrzał mecz Legii z Widzewem. Przyjezdni przyjechali dwoma pociągami specjalnymi w 1730 osób, z których część została zawinięta przez policję przed meczem. RTS zaprezentował w II połowie malowaną sektorówkę przedstawiającą postać kibica uderzającego dłonią w pierś z herbem swojego klubu oraz transparent "Ten złoty herb" + później "ty z dumą noś". Całość uzupełniła skromna ilość stroboskopów i kolejne dwa transparenty tworzące hasło "I nie pozwól by obrażał go ktoś". Legioniści na wyjście piłkarzy zaprezentowali oprawę - sektorówkę przedstawiającą kobietę (z logo amerykańskiej wytwórni Columbia Pictures) z wyciągniętą do góry - niczym Statua Wolności - prawą dłonią trzymającą pochodnię. Żyletę przykryła malowana sektorówka, łącząca się z wysokim transparentem na dole w czerwono-biało-zielonych barwach z hasłem "ULTRAS" (czcionka również z filmowej czołówki Columbia Pictures). Całość uzupełniły race odpalone na dachu idealnie wkomponowujące się pochodnię. W drugiej połowie na Żylecie miało miejsce największe racowisko w historii ruchu kibicowskiego na Legii - ok. 320 rac. Na trybunach zawisł transparent "Putin chuj".

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica (700)
Na poniedziałkowych derbach Dolnego Śląska, bardzo przyzwoita frekwencja w młynie Zagłębia i niezła (ponad 700 os.) liczba Miedzi. Przyjezdni przyjechali pociągiem, w niebieskich koszulkach. Dobrze oflagowali swój sektor i odpalili race. Zagłębie z oprawą składającą się z transparentu "Różne miasta - jedne barwy - jedna pasja", trzech malowanych sektorówek poprzekładanych chorągiewkami w barwach oraz pokazu pirotechnicznego - najpierw świec dymnych, później ogni wrocławskich, strobo i rac.

Piast Gliwice - Cracovia (489)
Fani Cracovii przyjechali do Gliwic w 489 osób, w tym Sandecja (67 z dwiema flagami). Przyjezdni wywiesili 13 flag. Piasta w młynie ok. 300.

Stal Mielec - Górnik Zabrze (360)
Zabrzanie wykorzystali pulę biletów na wyjazd do Mielca, gdzie konkretnie oflagowali sektor gości. Wraz z nimi Wisłoka (56) i GKS (5).

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom (300)
Fani Radomiaka do Gdańska przyjechali pociągiem w ok. 300 osób. Lechiści zaprezentowali oprawę - transparent "Lechia to my", sektorówkę w kształcie koszulki i machajki oraz strobo i ognie wrocławskie. Bardzo słaba frekwencja na stadionie - niewiele ponad 5,1 tys. kibiców.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin (200)
Około 4 tysięcy kibiców na meczu w Płocku. Gospodarze wpuścili na swoje sektory delegację Pogoni (200) z flagą.

Warta Poznań - Korona Kielce (110)
Koroniarze do Grodziska Wielkopolskiego przyjechali w 110 osób ze skromnym oflagowaniem.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (90)
Raków w piątek przyjechał do Białegostoku w 90 osób z dwiema niewielkimi flagami i jednym transparentem. Jagiellonia z przyzwoitym młynem.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów - Stal Rzeszów (353)
Bardzo dobra liczba chorzowian na meczu rozgrywanym w Gliwicach. Stal również w dobrej liczbie - 353 osoby, w tym Karpaty (50), Łada (5) i Polonia (3).

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów (172)
Chrobry przyjechał do Łodzi w 172 osoby, w tym Stilon Gorzów (69) z kilkoma flagami. Z obu stron sporo wymiany uprzejmości. ŁKS z pokazem pirotechnicznym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy (126)
Gospodarzy w młynie 230. Zaprezentowali oprawę - sektorówkę z herbami miasta i klubu, transparent z panoramą miasta oraz piro.

Resovia - Górnik Łęczna (78)

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (-)
Otwarcie nowego stadionu w Sosnowcu zgromadziło komplet widzów (11,6 tys.). Niestety meczu nie mogli zobaczyć przyjezdni. Sosnowiczanie wspierani przez Legię (800), Olimpię, Czuwaj, Beskid (42) i Slavię. W II połowie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Pamiętniki z wakacji", malowanej sektorówki oraz kilkunastu rac.


Wyjazd tygodnia: 2085 kibiców Lecha we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Widzewem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Widzewem Łódź:
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Zagłębie Lubin na meczu z Miedzią Legnica:Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:Śląsk Wrocław na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:

Jagiellonia Białystok na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Lechia Gdańsk na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Lech Poznań na meczu z Bodo Glimt:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Bodo Glimt na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z GKS-em Katowice:


ŁKS Łódź na meczu z Chrobrym Głogów:


Ruch Chorzów na meczu ze Stalą Rzeszów (w Gliwicach):


Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów (w Gliwicach):


Stomil Olsztyn na meczu z Polonią Warszawa:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z GKS-em Tychy:


Olimpia Grudziądz na meczu z Gedanią Gdańsk:


Hutnik Kraków na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Na na na na - 02.03.2023 / 00:11, *.tpnet.pl

Zapowiedź Olimpii bardzo fajna , hehe . Pozdro .

odpowiedz
Ja - 01.03.2023 / 04:30, *.160.106

Śląsk po raz kolejny, mając w pamięci transparent na meczu z nami nt. PKiN, trafnie podsumowuje rzeczywistość, a zafiksowana na punkcie wojenki forumka musi sobie poużywać. Do peanów na cześć banderek każdy mocny, ale żeby tak pojechać i powalczyć osobiście, to jakoś kolejki chętnych nie widzę. Ciekawe czemu? Nie musicie odpowiadać. Zastanawiam się tylko, jaką sieczkę trzeba mieć w mózgownicy, by uważać że "Ukry zwyciężą", lub w ogóle stawiać sprawę w kategorii zwycięstwa/porażki tego skorumpowanego kraju. Tu, drogie dzieciaki, Wujek Sam z Dziadkiem Władkiem sobie pokazują jajka i wygra ten, co większe ma. I żeby nie było wątpliwości, niezależnie od wyniku, srac na obu.

odpowiedz
RR - 28.02.2023 / 20:45, *.plus.pl

Radomiak w Gdańsku 380 osób a nie 300

odpowiedz
Yeti - 28.02.2023 / 20:41, *.vectranet.pl

To nasza wojna!

odpowiedz
Eustachy - 28.02.2023 / 14:09, *.play-internet.pl

To Nie Nasza Wojna

odpowiedz
JANUSZ W KUBOTACH - 28.02.2023 / 12:48, *.38.17

A BKS-u NIE BYŁO NA OTWARCIU STADIONU ZS ?

odpowiedz
Janek - 28.02.2023 / 12:44, *.orange.pl

Brawo kibice Śląska za trafny transparent bo to nie nasza wojna!!!

odpowiedz
Eryk - 28.02.2023 / 21:37, *.tpnet.pl

@Janek: Pamiętamy wszyscy jak było - lecz teraz trzeba wybrać stronę (w ten czas) . Strategia obrony naszej Ojczyzny uwzględnia wsparcie teraz Ukrainy , bo nie chcemy Rusków u naszych granic . Powinno się wiedzieć kiedy przypominać o ciężkich sprawach , które miały miejsce (rocznice) , a kiedy skupić się na trudnej sytuacji na naszych rubieżach , Kresach . Jeśli Ukraińcy odepchną Rusków i wygrają - to wtedy można zacząć układać wszystkie sprawy (i sprawy z przeszłości i sprawy najnowsze) . Teraz jest czas na ostrożną obserwację i politykę wsparcia , co dość dobrze robi nasz Rząd . A potem można - i trzeba wrócić do porządkowania historii , jeśli chodzi o Ukrainę , prawda i pamięć ! Potem (po wojnie) trzeba oczekiwać od nich (Ukraińców) przeprosin i porządku względem naszego Narodu i naszej historii . Teraz jednak jest wojna i dotyczy ona także nas , to także nasza wojna . Putin ch.j !

odpowiedz
Ja - 28.02.2023 / 07:58, *.cyfrowypolsat.pl

167 Polonistów w Olsztynie

odpowiedz
Kozioł - 01.03.2023 / 17:02, *.t-mobile.pl

To o 167 więcej niż w Warszawie.

odpowiedz
Spajder - 27.02.2023 / 23:42, *.ists.pl

Śląsk postawił sobie tak wysoko poprzeczkę z transparentem że teraz będzie miał trudno wymyślić coś równie kiepskiego. Ale wierzę że dadzą radę. W końcu kto jak nie Oni.
Po części ich rozumie oni są na swojej wojnie z logicznym, racjonalnym myśleniem. A skutków jakie może wywołać niekorzystne zakończenie wojny mogą nie obejmować paździochowym rozumkiem.
Podziwiam determinacje i upór w rozdawanie flag innym ekipą. Powinni swoje barwy zmienić na białe, byłaby szansa na bohaterskie utrzymanie.

odpowiedz
eSTe - 28.02.2023 / 09:31, *.160.232

@Spajder: podziwiam chęć pisania pomimo całkowitej nieznajomości ortografii

odpowiedz
Wyrwikufel - 27.02.2023 / 23:40, *.vectranet.pl

Ciekawe spotkania ale zabrakło smaczków w postaci przeciagania liny, wymiany zdań i grzybobrania.

odpowiedz
Mietek - 27.02.2023 / 22:57, *.t-mobile.pl

Jaka liczba cyganów z miedzi i zgód w Lubinie

odpowiedz
Jaca - 27.02.2023 / 22:54, *.t-mobile.pl

Ile Olimpii w Kaliszu , Kotwica była Pruszkowie i czy arka była w Niepołomicach

odpowiedz
hajdukL - 27.02.2023 / 21:48, *.plus.pl

Kibole Śląska drugą kolejkę z rzędu zachowali się jak palanty.
Najpierw gapiostwo i utrata flagi na Widzewie. Nazajutrz na rympał akcja z przyjazdem do Łodzi w celu jakiejś dziwnej rehabilitacji czy jak to tam nazwać.
Teraz wywieszenie szmaty z głupim i nieprzemyślanym hasłem.
Należy mieć tylko nadzieję, że to jedyny taki wybryk wśród kibolskiej Polski i nie powtórzy się na żadnym innym stadionie ta niemiecka i 'orbanowska' narracja.

odpowiedz
Korwinista - 28.02.2023 / 09:32, *.213.194

@hajdukL: A ja mam nadzieję,że wszyscy włączą myślenie ,a wyłączą tv . Jak uważasz, że to też i nasza wojna, to szabelka w dłoń i leć walcz za wolność i naszą

odpowiedz
Polonista - 28.02.2023 / 12:42, *.orange.pl

@hajdukL: bierz szabelkę w dłoń i spadaj walczyć za ukra,a nie pisz tutaj bzdur

odpowiedz
hajdukL - 28.02.2023 / 17:49, *.ar-network.pl

@Korwinista:
Włączanie myślenia zacznij od siebie, a telewizor najpierw w swoim domu skasuj. Teksty o szabelce i walce są płytkie i przykre (choć nie bezpośrednio w moją osobę uderzają) w związku z tym to pierwszy i ostatni mój komentarz do Twoich 'gównoopinii', które serwujesz przy każdej możliwej okazji.
Nie jest to miejsce na pisanie referatu, który w co i tak wątpię, otworzyłby Twoją zakutą mózgownicę i poszerzył horyzont myślenia. Zarówno co do zagrożeń zostawienia Ukrainy samej sobie jak i szans na całkowicie nowe rozdanie i przegrupowanie sił w Europie (co powoli ma miejsce ale będzie i tak bardzo trudne) przy umiejętnym rozegraniu pewnych kwestii jeszcze w trakcie, jak i po zakończeniu tej napaści.
Krótkowzroczność, amnezja i braki w wiedzy historycznej zachodniej części Europy jak i jej przesiąknięcie propagandą rosyjską za pieniądze (od czasów caratu rzecz jasna) ma swoje oddziaływanie nie tylko na stadionie we Wrocławiu ale i na tej stronie dzięki kilku palantom z Tobą włącznie. Jednak mam nadzieję, że nadal jesteście mniejszością w tym kraju.
Bez odbioru.

odpowiedz
Jihad - 27.02.2023 / 21:20, *.t-mobile.pl

Wielki szacunek dla Śląska Wrocław z tym transparentem.

Legioniści.com nie za wcześnie czasem na to podsumowanie weekendu?

odpowiedz
b. - 27.02.2023 / 21:48, *.orange.pl

@Jihad: wyjątkowo bez poniedziałkowego meczu (będzie uzupełnione) , ale jutro mecz Legii

odpowiedz
Pa(B)(L)o - 28.02.2023 / 10:34, *.lukman.pl

@Jihad: oby nigdy na Legii nie było tak idiotycznych banerów jak na Śląsku. Wierzę w to mocno.
Kompromitacja i dno Śląska.
Putin Ch***

odpowiedz
Patriota - 27.02.2023 / 21:03, *.com.pl

Transparent Śląska wstyd, bez komentarza, jak można mieć takie poglądy...

odpowiedz
kibic - 27.02.2023 / 23:28, *.datapacket.com

@Patriota: Widać putinowska agentura zadziałała.

odpowiedz
Korwinista - 28.02.2023 / 00:22, *.122.130

@Patriota: Można, a nawet powinno się mieć i jeszcze trochę oleju w głowie,a nie wciągać wszystko co leci w mediach głównego ścieku

odpowiedz
STOP ukraizmowi Polski - 28.02.2023 / 12:27, *.orange.pl

@Patriota: Brawa dla Ślaska za ten transparent!!!

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 27.02.2023 / 19:53, *.telefonica.de

Brawo Śląsk za transparent .
MIODUSKI WON Z LEGII

odpowiedz
Korwinista - 27.02.2023 / 19:33, *.150.10

Transparent Śląska w punkt

odpowiedz
Pa(B)(L)o - 28.02.2023 / 10:36, *.lukman.pl

@Korwinista: Korwinista i wszystko jasne.
"Kto Cię obroni Polsko?"

odpowiedz
Korwinista - 28.02.2023 / 14:43, *.213.194

@Pa(B)(L)o: Szo,szo ,ni panimaju

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.