Stevin Kerge i Maksim Kalimullin - fot. akademia.legia.com
REKLAMA

Legia pozyskała dwóch Estończyków

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Akademia Legii pozyskała dwóch utalentowanych Estończyków z rocznika 2006. Nowymi graczami naszego klubu zostali Maksim Kalimullin oraz Stevin Kerge. Kalimullin jest napastnikiem i ostatnio występował w zespole FC Tallin.

Z kolei Kerge, posiadający również fińskie obywatelstwo, trafił do Legii z HJK Helsinki. Zawodnik występuje jako lewy pomocnik. Obaj gracze występować będą w zespole U-17 w Centralnej Lidze Juniorów.

- Akademia Legii Warszawa realizuje program siedmiu perspektyw, zorientowany na wszechstronny rozwój piłkarski, ale również edukacyjny, intelektualny i społeczny, uwzględniający multinarodowość współczesnego futbolu. Przyjście Stevina i Maksima do Akademii Legii Warszawa po pozytywnej weryfikacji przez komitet transferowy, to efekt działania skautingu międzynarodowego, który zaczął funkcjonować w naszych strukturach. Otwieranie się na zawodników z innych krajów to kolejny krok w budowie silnej, europejskiej akademii i dodatkowa możliwość jej rozwoju. Młodzieżowi reprezentanci Estonii wzbogacą nas piłkarsko i kulturowo, juniorzy zobaczą inny sposób myślenia i zachowania się na boisku. Cały czas monitorujemy również sytuację najzdolniejszych polskich zawodników - powiedział dyrektor-trener główny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa Marek Śledź.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Micha(L) - 08.03.2023 / 22:56, *.chello.pl

no i fajnie:) trzymam kciuki za Ich rozwój i mam nadzieję, że zasilą kiedyś 1 Zespół;)

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 08.03.2023 / 17:00, *.plus.pl

Jeszcze tylko rok i będą gwiazdami w klubach!!!!!! (na Mazowieckiej lub Parkingowej).

odpowiedz
Sebo(L) - 08.03.2023 / 14:00, *.vectranet.pl

Nie ma co się oszukiwać ale Estonia to piłkarsko kraj 3 lub nawet 4 kategorii. Nie spodziwał bym się aby ci dwoje nagle okazali się "nieoszlifowanymi diamentami". Tak jak nie jeden młody Polak wyjeżdżający do mocnego zagranicznego klubu i przepada bez słuchu tak prawdopodobnie będzie w przypadku tych dwóch Estończyków.To nie jest kierunek godny poszukiwań talentów.Na 50 Estończyków jeden jest godny uwagi.Reszta prezentuje bardzo przeciętny poziom.Poziom,który można wyszukać u nas na boiskach III ligi.Jako kierunek poszukiwań talentów obrał bym Amerykę Południową,Afrykę Północną (Maroko,Tunezja,Algieria) a Europę wschodnią (Estonia,Litwa,Łotwa,Mołdawia) całkowicie bym odpuścił bo niczego się tam nie znajdzie.Dlatego piłkarze z tego regionu nie grają w żadnych poważniejszych ligach poza kilkoma wyjątkami.

odpowiedz
ws - 08.03.2023 / 20:03, *.autocom.pl

@Sebo(L): O!jamaa! Miał jeden dobry sezon w Szkocji a potem nic rewelacyjnego nie prezentował.

odpowiedz
skreem - 08.03.2023 / 20:14, *.chello.pl

@Sebo(L): jeśli jest tak jak piszesz, to pasują do tej ligi idealnie, nasza liga też jest 3 lub 4 kategorii na tle Europy

odpowiedz
Maverick - 08.03.2023 / 12:48, *.play-internet.pl

Hahahaha,cały czas monitorujemy polskich zawodników.Czyli takich jak Ślisz i Rosołek??
LEGIA stawia na multi-kulti.Brawo.
A może Legia ich ściągnęła dlatego ze nikt inny ich nie chciał...
Dlaczego jeśli już Legia ma ściągac obiecujących piłkarzy,to nie są to:Brqzylijczycy,czy choćby gracze z czarnego lądu,tak jak jest to w przypadku Francji,bądź młodych zdolnych argentyńczykow.Jestem pewien ze ci estoncżycy którzy do nas przyjdą,,na szerokie wody"nie wypłyną.
Nie przypominam sobie aby jaki kolwiek z młodych obcokrajowców zrobił w Legii karierę.Byli Serbowie potem latynosi,i nic z tego nie wyszlo

odpowiedz
Szmu(L)ki - 08.03.2023 / 13:50, *.autocom.pl

@Maverick : to sobie odśwież pamięć. Np. dwóch małych brazylijczyków, którzy wkręcali tę ekstraklapę.

odpowiedz
Maverick - 08.03.2023 / 18:00, *.play-internet.pl

@Szmu(L)ki: Masz na myśli Edsona i Guerreiro?Jesli chodzi o nich to nie byli,,wychowankami"tylko zawodowymi piłkarzami.A ci estonczycy są młodzi i,,niby"perspektywiczni.Jakbyśmy swoich nie mieli.Bo nie każdy może się trafić jak Rosołek czy Ślisz.Mieliśmy wielu młodych wychowankow:Furman,Wolski,Rybus,Borysiuk,Karbownik,nie wspominając o bramkarzach.Ale młodzi obcokrajowcy??Nie sadze...

odpowiedz
skreem - 08.03.2023 / 20:11, *.chello.pl

@Maverick : w jednym zdaniu skarżysz się na multi-kulti, gdzie Estonia to jest prawie ten sam krąg kulturowy co Polska, a w następnym sugerujesz ściąganie młodzieży z innych kontynentów (Ameryka Południowa, Afryka). Sam sobie przeczysz - to po pierwsze. Po drugie taki młody Brazylijczyk jeszcze musiałby chcieć tu przyjechać. Jak myślisz co go do tego skłoni? Kibice rasiści? Brak słońca przez 9 miesięcy w roku? Całkowicie inny język i kultura? Czy słaba Liga z której ucieka każdy, kto trzy razy z rzędu celnie kopnie piłkę?

odpowiedz
Maverick - 09.03.2023 / 07:40, *.play-internet.pl

@skreem: Ogólnie jestem przeciw takim pomysłom jak ściąganie mlodych obcokrajowców.Nawet Słowaków do których jest nam najbliżej.Jeśli już to stawiać na młodych Polaków.Tylko należałoby zatrudnić młodych chłopakow-kibiców Legii ktorży mieli by pojęcie na temat piłki nożnej i potrafiliby wyłowić perspektywicznych piłkarzy.Bo po co nam jacyś agenci typu Kołakowski Kucharski i inni.Legia sama powinna stworzyć taki system łowienia młodych piłkarzy. AKADEMIA-owszem,może się przydać ale to za mało.
A że napisałem multi kulti...
Jest to odniesienie do wypowiedzi Pana Śledzia który napisał ze młodzi piłkarze z Estonii wzbogacą nas kulturowo i piłkarsko.
A to nie prawda.Absolutnie sie z tym NIE ZGADZAM.Tylko nie wiem teraz jak mnie zrozumiałeś bo może w kwestii multi kulti jest bardzo temu przeciwny

odpowiedz
grzesiek - 08.03.2023 / 11:15, *.centertel.pl

no prosze przyszedl sledz i cos sie ruszylo.

odpowiedz
snopek - 08.03.2023 / 10:29, *.t-mobile.pl

rewelka

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.