Małgorzata Karbownik - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Debiut Karbownik w Pucharze Świata

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięcioboistka Legii, Małgorzata Karbownik zaliczyła debiut w zawodach Pucharu Świata w Kairze. W pierwszych w tym sezonie zawodach PŚ legionistka zakończyła rywalizację w kwalifikacjach na miejscu 26. i nie awansowała do półfinałowej 18-tki.

Karbownik rozpoczęła rywalizację w grupie B. Według nowych zasad, skład grupy eliminacyjnej, został stworzony na podstawie rankingu, a kwalifikację do kolejnej, półfinałowej fazy imprezy uzyskiwało 18 najlepszych zawodniczek z każdej z dwóch grup. W sumie o awans ubiegało się aż 67 pięcioboistek.

Małgorzata w szermierce zajęła 21. pozycję (202 punkty), a w pływaniu uzyskała bardzo dobry, trzeci najlepszy wynik (czas 2:15,30 min.), który pozwolił jej na awans na 16. lokatę. O miejscu w półfinałach decydował laser run. Po pierwszych dwóch rundach strzelania, Małgorzata Karbownik znajdowała się wśród najmocniejszych zawodniczek na trasie. Niestety, błędy podczas trzeciej i czwartej serii strzeleckiej spowodowały straty do czołówki i ostatecznie przekroczyła metę jako 26.

Kolejnego dnia awans do półfinału PŚ wywalczył Łukasz Gutkowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Januszek - 09.03.2023 / 16:47, *.chello.pl

Cala rodzina tych karobwnikow tranuje z Legia czy jak?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.