REKLAMA

Żeglarstwo

Złoto Klepackiej w iQFoil Games w Kadyksie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Kadyksie zakończyły się międzynarodowe zawody żeglarskie w windsurfingowej klasie iQFoil, w których zwyciężyła zawodniczka Legii, Zofia Klepacka. Legionistka pływała bardzo równo - do półfinału awansowała z trzeciego miejsca po eliminacjach.

Zośka w pięknym stylu wygrała półfinał i o złoto rywalizowała w finale z dwiema Polkami oraz Włoszką, Sofią Renną. W finale legionistka wystartowała doskonale, a następnie skutecznie broniła wypracowanej wcześniej przewagi aż do samej mety. Była to pierwsza wygrana Klepackiej w nowej olimpijskiej klasie iQFoil. Gratulujemy!

Legionistka poszczególne wyścigi kończyła na miejscach: 5, 3, 4, 2, 2, (9), 1, 3, (7), 5, 6.

- Bardzo, bardzo się cieszę. Przez całe regaty pływałam bardzo dobrze. Praca, którą wkładam na treningach przynosi efekty, a ja systematycznie robię postępy i gonię czołówkę. W półfinale wygrałam start i dopłynęłam do mety na pierwszym miejscu i to samo było kluczem do zwycięstwa w wyścigu finałowym. Wyszłam pierwsza ze startu i potem wystarczyło kontrolować sytuację. Jest radość ogromna, jestem z siebie dumna - powiedziała Zofia Klepacka.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Kibic - 14.03.2023 / 10:10, *.centertel.pl

Brawo.

odpowiedz
Glonus - 13.03.2023 / 22:37, *.t-mobile.pl

Gratulacje!!!!!

odpowiedz
Tomasz - 13.03.2023 / 21:12, *.tpnet.pl

Gratulacje , brawo , świetny wyścig (L)

odpowiedz
Jimmy. L - 13.03.2023 / 18:43, *.telefonica.de

Brawo Zosiu.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.