Mariusz Lewandowski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Lewandowski: Bardzo dobrze znamy atuty Legii

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Wierzmy w osiągnięcie dobrego wyniku. Mamy silny zespół, który właśnie w takich momentach pokaże jakość, grę. Wiemy, jak to zrobić. Bardzo dobrze znamy atuty Legii i wiemy, na kogo musimy uważać. Jednak nie skupiamy się tylko na przeciwniku. Chciałbym, żebyśmy to my decydowali o tym, jak mecz się ułoży - mówi przed piątkowym meczem z Legią trener Radomiaka Radom, Mariusz Lewandowski.- Jaka jest atmosfera u nas? Wiadomo, że jak się przegrywa mecz, to jest się złym. Chce się jak najszybciej zapomnieć o pewnych rzeczach i przeanalizować je. Najlepszym rozwiązaniem jest najbliższy mecz, żeby go wygrać. Zdobycie punktów będzie najlepszą rehabilitacją z naszej strony.

- Prognoza pogody jest sprawdzona przed tym spotkaniem. Cieszymy się, że w "szesnastkach" została wymieniona murawa. To było bardzo ważne i klub stanął na wysokości zadania, by poprawić warunki meczowe. Cieszymy się, że gramy u siebie, można powiedzieć, ten mecz przyjaźni, który kibice na pewno lubią. Atmosfera na trybunach będzie bardzo dobra i chcemy zagrać tak, by przynieść jak najwięcej radości naszym kibicom, czego nie zrobiliśmy w dwóch ostatnich meczach.

- Wiemy, że jesienią w Warszawie zagraliśmy jedno z lepszych spotkań. Legia grała wtedy w innym ustawieniu, teraz gra inaczej. Takie mecze trzeba grać, nie bać się, pokazywać jakość piłkarską, którą mamy naprawdę dużą. Wiadomo, że nie zawsze możemy ją pokazać, ponieważ warunki na początku roku są mało sprzyjające technicznie grającym zawodnikom.

- Są rozważane zmiany w składzie po meczu z Koroną. Powiem szczerze, że po meczu myślałem o wymianie całej jedenastki. Pierwsze godziny po porażce były ciężkie. Wiadomo jednak, że trzeba przeanalizować mecz na spokojnie, usiąść, zobaczyć gdzie zrobiliśmy błędy i przede wszystkim zastanowić się, którzy zawodnicy mieli coś do zrobienia, a nie wykonali tego. Są możliwe zmiany w bloku defensywnym, ale jest to zależne od tego, w jakim ustawieniu i systemie zagramy. Na pewno nie zagra Kuba Nowakowski, który doznał urazu przywodziciela i czeka go dłuższa pauza.

- Sprawa z Gabrielem Kobylakiem jest rozwiązana. Legia dała zgodę na występ bramkarza w tym meczu. Dobrze, że tak jest i będzie mógł wystąpić. W bramce więc nie będzie żadnych zmian.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Hugon - 16.03.2023 / 23:50, *.vectranet.pl

Kobylak pomoże.

odpowiedz
John - 16.03.2023 / 18:01, *.t-mobile.pl

No cóż trzy punkty pojadą do Warszawy. TYLKO LEGIA.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.