Mariusz Lewadnowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Lewandowski: Karny miał wpływ na naszą grę

Mishka, źródło: Legionisci.com

Mariusz Lewandowski (trener Radomiaka): W pierwszej połowie graliśmy słabo, bojaźliwie. Legia miała więcej z gry, stwarzała więcej sytuacji. Dopiero po zmianie stron zespół funkcjonował lepiej, mogliśmy doprowadzić do wyrównania. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, m.in. dwie po rzutach rożnych, ale Hladun dobrze bronił. Nie udało się wyrównać, a Legia podwyższyła na 2-0 po tym jak w dziecinny sposób dał się ograć Rossi. Po stracie bramki z tak klasową drużyną, ciężko było odrobić straty.Czy powinien być rzut karny? Można go podyktować, można nie podyktować, wszystko zależy od interpretacji sędziego. Legia nie odniosłaby korzyści z tej sytuacji, bo piłka wychodziła na rzut rożny po zagraniu naszego bramkarza. W mojej ocenie rzutu karnego być nie powinno, ale sędziowie podjęli inną decyzję. Oznaczała ona, że schodziliśmy na przerwę z wynikiem 0-1. To miało duży wpływ na naszą późniejszą grę. Mówiłem już o tym, nie mamy ani lewego, ani prawego obrońcy. Taktyka i ustawienie na dzisiejszy mecz miały być inne, cały mikrocykl wyglądał inaczej, ale ta zmiana wynikła dopiero dziś rano.

Nie wiem, co zrobiłem kibicom. Od początku jest grupa, która czuje niechęć do mojej osoby. Chciałbym, żeby to była konstruktywna krytyka, bo z nią sobie poradzę. Jestem odporną osobą, wszyscy pracujemy, żeby było to z korzyścią dla Radomiaka. Proszę o wyrozumiałość i troszkę szacunku, bo jak ktoś uderza w trenera, to uderza w klub, zespół. Jeszcze niedawno wszystko szło dobrze, trener był najlepszy, teraz trener jest najgorszy. W piłce tak jest. Trzeba cierpliwości i spokoju, a wtedy wyjdziemy z tej sytuacji, bo mamy mocny zespół. Takie sytuacje się zdarzają, ale z niej wyjdziemy z moją pomocą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Arek - 18.03.2023 / 12:28, *.tpnet.pl

Sorry Maniek, ale karny nie miał żadnego wpływu, bo Wy i przed tym karnym nic nie graliście. Inna rzecz, że osobiście ja bym go nie gwizdnął.

odpowiedz
exsa - 18.03.2023 / 10:19, *.orange.pl

Z tymi rekoma to powinien byc jednoznaczny przepis - "jest reka w polu karnym jest karny" a nie watpliwosci co do interpretacji co moze sie wiazac z wieksza liczba goli choc tak byc nie musi na ktore czekaja " Kibice" w kazdym meczu !!!!

odpowiedz
f - 18.03.2023 / 11:28, *.orange.pl

@exsa: Przecież obecne przepisy są już bardzo precyzyjne pod tym względem. Problem jest taki, że prawie nikomu nie chce się poświęcić pięciu minut żeby się z nimi zapoznać, no i zawsze lepiej usprawiedliwić porażkę decyzjami sędziego niż swoją słabą grą.

odpowiedz
dino - 19.03.2023 / 07:34, *.54.67

@exsa:
To wtedy zaczęłaby sie gra traf w rękę przeciwnika w polu karnym i szukanie karnych na sile a nie gra w piłkę nożna
Lewandowski grał kiedyś w reprezentacji a nie zna przepisów gry w piłkę nożna gra na korzyści jest w rugby
Ręka była nienaturalnie ułożona gdyby było jak on mówi wówczas w narożniku pola karnego przy linii bocznej można byłoby grać sobie w siatkówkę

odpowiedz
geds - 19.03.2023 / 23:31, *.chello.pl

@f:Chyba nie rozumiesz co to znaczy precyzyjne. Obecne przepisy są idiotyczne, wielowątkowe i bardzo niejednoznacze : czy piłkarz miał intencję? ( sędzia może oceniać to co widzi a nie wchodzić do głowy, czy miał intencje, zresztą co za głupota jaki pilkarz ma intencje zagrać we własnym polu karnym ręką?), czy znacząco poszerzała obrys ciała? Czy sylwetka ułożona była naturalnie? Czy z bliska czy z daleka i mogł czy nie mógł uniknąć ( oceń co to blisko co daleko, czasem to oczywiste częściej nie). Czy zmierzała do bramki? Czy ciało nie było oparte na tej ręce? Był w stanie uniknąć czy nie? Widział czy nie tj. jak była zwrócona głowa. To tylko niektóre z nieoczywistych do oceny kwiatków. A jeśli na część z nich odpowiedź jest negatywna a na część pozytywna to co? To jakiś sen idioty a nie jednoznaczne przepisy. Po co wielu obrońców chowa ręce do tyłu? Skoro nastrzelona i naturalny układ rąk to nie jest karny to nie trzeba chować. Ale nawet piłkarze nie wiedzą w tej durnocie co kto kiedy zagwiżdże i wolą chować te łapy na wszelki wypadek.

odpowiedz
krislegia - 18.03.2023 / 08:35, *.matrixinternet.pl

Karny miał taki wpływ ze musieliście się wziąsc za grę a nie stać na 30 metrze własnej połowy i liczyć hu.... wie na co . Rozumiesz Lewandowski ?

odpowiedz
Badylu - 18.03.2023 / 05:36, *.centertel.pl

Wg przepisów ręka wyciągnieta wysoko do góry w polu karnym to jest rzut karny.Nie powinno tu być miejsca na interpretację

odpowiedz
L - 17.03.2023 / 23:48, *.aster.pl

"Można go podyktować, można nie podyktować, wszystko zależy od interpretacji sędziego. Legia nie odniosłaby korzyści z tej sytuacji, bo piłka wychodziła na rzut rożny po zagraniu naszego bramkarza."

2023 rok a nadal sa ludzie w pilce, ktorzy mysla, ze jak ktos nie odniosl korzysci to nie ma przewinienia :d

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.