fot. Bodziach
REKLAMA

Tenis

Rusza wymiana nawierzchni na kortach Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W najbliższy poniedziałek, 20 marca rozpocznie się wymiana nawierzchni na kortach Legii przy ulicy Myśliwieckiej. Wymieniona, na nawierzchnię twardą, zostanie podłoże kortu głównego oraz czterech kortów bocznych. Władze klubu zdecydowały się na nawierzchnię marki Laykold, stosowaną na największych turniejach WTA i ATP na świecie.

W przygotowaniu kortów pomogą partnerzy klubu - firmy Ar-Mel i Tamex. Prace na korcie centralnym zakończone zostaną w połowie czerwca, zaś cztery korty boczne będą wyłączone z użytku do połowy lipca. Na czas remontu Legia będzie dysponowała czterema kortami.

Już na nowej nawierzchni, zorganizowany zostanie w dniach 24-31 lipca turniej WTA BNP Paribas Poland Open 2023 z udziałem m.in. Igi Świątek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Jerry - 17.03.2023 / 00:11, *.chello.pl

Kto bogatemu zabroni?

odpowiedz
L - 17.03.2023 / 00:02, *.aster.pl

A to ciekawe. Czym spowodowana ta zmiana nawierzchni? Iga woli grać na twardej i zrobili specjalnie żeby co roku mieć turniej z nr 1, czy jakieś inne powody?

odpowiedz
oLaf - 17.03.2023 / 13:21, *.vectranet.pl

@L: najlepsi gracze grają na ziemi tylko do Roland Garros, potem wszyscy przechodzą na twarde korty, a więc jakikolwiek ważniejszy turniej od 15 lipca do 30 sierpnia musi być rozgrywany na twardej nawierzchni (jako przygotowanie przed US Open).

nie jestem przekonany do zmiany 5 kortów na twarde tylko "na 7 dni" turnieju w roku ale.... może nasz "Kudłaty Wizjoner" dzieki temu uzdrowi polski tenis?? ; P

(podejrzewam, że raczej chce zgarnąć parę milionów z praw transmisji TV , sponsorów etc. : (

... a tak naprawdę ma w d.... szkolenie młodzieży na nie-urazowych kortach (ziemnych), zresztą, w Legii tenis nie był na jakimś hiper poziomie... po prostu średnim.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.