fot. ligazeglarska.pl
REKLAMA

Żeglarstwo

Legia wystartuje w Żeglarskiej Lidze Mistrzów

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Załoga żeglarskiej Legii w sezonie 2023 oprócz rywalizacji w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej, wystartuje również w półfinałach Żeglarskiej Ligi Mistrzów. Brązowi medaliści ostatnich rozgrywek PEŻ, w dniach 15-18 czerwca rywalizować będą w Sopocie, w zawodach kwalifikacyjnych do Sailing Champions League.

Rozgrywki PEŻ rozpoczną się w weekend 20-21 maja w Sopocie. "W żeglarskiej ekstraklasie w poprzednich dwóch sezonach plasowaliśmy się w generalce na trzecich miejscach. Nie jest to szczyt naszych marzeń, ani możliwości. Chcemy więcej, jesteśmy głodni żeglowania i rywalizacji na wodzie. Poziom w lidze rośnie, coraz trudniej jest utrzymywać się w czołówce, ale my trzymamy się na powierzchni, oddychamy nosem i mierzymy w najwyższe lokaty. Działamy na wielu frontach i nie spuszczamy z tonu" - mówi Jakub Pawluk.

Znamy także skład legijnej załogi, która będzie startować w sezonie 2023. Za sterem zobaczymy Kubę Pawluka. Ponadto w składzie znajdą się: Michał Szmul, Marcin Banaszek, Jacek Przybylak, Tobiasz Zajączkowski oraz Przemysław Płóciennik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Drum - 21.03.2023 / 19:00, *.tpnet.pl

Okej , czyli Żeglarska Ekstraklasa zaczyna się 20-21 maja , a niespełna miesiąc później (15-18 czerwiec) kwalifikacje do Żeglarskiej Ligi Mistrzów . Dobrych przygotowań i zdrowia ! I dobrego wiatru (L)

odpowiedz
Koper - 21.03.2023 / 13:59, *.190.41

Zawsze się zastanawiałem jak wygląda sprawa finansowa takiej niszowej dyscypliny? Zawodnicy to fanatycy i coś tam dokładają czy sponsoring jest spory i czy z nagród można się utrzymać.

odpowiedz
Micha(L) - 24.03.2023 / 00:44, *.chello.pl

@Koper: podbijam

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.