Sparing: Qarabag FK 0-2 Legia Warszawa

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

W drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Austrii, rozegranym w Kössen, Legia Warszawa zwyciężyła 2-0 z Qarabag FK po bramkach Macieja Rosołka i Juergena Elitima. Pod nieobecność Kosty Runjaicia, który na jeden dzień wyjechał ze zgrupowania z powodów rodzinnych, drużynę poprowadzili jego asystenci, Patryk Małecki i Inaki Astiz.

Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Woytka

Do pierwszego składu Legii powrócił po lekkim urazie Kacper Tobiasz, a także Bartosz Slisz, który przybył na zgrupowanie trochę później. W pierwszej jedenastce Qarabagu natomiast wystąpił były legionista Marko Vesović. Początek stał pod znakiem wielu błędów. Z obu stron pojawiło się dużo strat i niedokładności. Pierwszą dogodną okazję "Wojskowi" mieli jednak już w 6. minucie, kiedy to Josue z rzutu wolnego z ok. 18 m posłał piłkę minimalnie ponad poprzeczką. Niecałe dziesięć minut później Portugalczyk po raz kolejny spróbował uderzenia z dystansu, po ładnej indywidualnej akcji Ernesta Muciego i znów przestrzelił.

Po kilku atakach warszawiaków Qarabag zdecydowanie zintensyfikował pressing i przejął inicjatywę. Legioniści zaczęli popełniać również wiele indywidualnych błędów i gubili się w rozegraniu. W 24. minucie Azerowie popisali się świetną drużynową akcją. Wydawało się, że jeden z zawodników wpakuje piłkę z najbliższej odległości do pustej bramki, ale Legię przed stratą gola w ostatnim momencie uratował Yuri Ribeiro. Chwilę później podobną interwencją popisał się Radovan Pankov, który zastopował biegnącego sam na sam z Tobiaszem napastnika. Do końca pierwszej części nie wydarzyło się już nic ciekawego i na tablicy widniał bezbramkowy remis.

Na drugą połowę legioniści wyszli w połowicznie zmienionym składzie. Swoje umiejętności pokazać mógł nowy nabytek "Wojskowych", Juergen Elitim. Ta część spotkania mogła lepiej zacząć się dla Qarabagu. W 49. minucie fatalnie we własnym polu karnym zachował się Rafał Augustyniak i stracił piłkę, ale świetną interwencją po strzale Yassine Benzii popisał się Dominik Hładun. Chwilę później szansę mieli legioniści. Po dobrej drużynowej akcji futbolówkę przed pole karne otrzymał Marc Gual. Jego strzał został jednak zablokowany w ostatnim momencie. W 62. minucie Hiszpan miał kolejną świetną okazję. Paweł Wszołek wycofał piłkę na około jedenasty metr, napastnik oddał mocny strzał, który dobrze w ostatniej chwili wybronił golkiper. Gual protestował jeszcze, jakoby piłka miała minąć już linię bramkową, ale sędzia był niewzruszony. W 72. minucie z dystansu spróbowali zagrozić bramce Legii Richard Almeida oraz Benzia, lecz w obu przypadkach dobrze interweniował Hładun.

Dwie minuty później legionistom udało się "otworzyć" wynik spotkania. Dobrym odbiorem przed polem karnym Qarabagu wykazał się Gual, odegrał piłkę do Macieja Rosołka, który ograł defensora i umieścił ją w siatce obok bezradnego golkipera. W 80. minucie swojego "debiutanckiego" gola zdobył Elitim, oddając zza "szesnastki" bardzo precyzyjny, płaski strzał przy prawym słupku. W następnej akcji uderzenie z dość dużego kąta oddał Gual, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Do końca spotkania legioniści pewnie bronili dostępu do własnej bramki i utrzymali dwubramkową przewagę.

Ostatni mecz kontrolny podopieczni Kosty Runjaicia zagrają we wtorek, 4 lipca w Saalfelden. Rywalem będzie Red Bull Salzburg, a spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

5 Maksim Miedwiediew
47' Kacper Tobiasz 1
46' Radovan Pankov 12
62' Rafał Augustyniak 8
46' Yuri Ribeiro 5
62' Paweł Wszołek 13
63' Patryk Sokołowski 18
46' Bartosz Slisz 99
63' Patryk Kun 33
63' Josue 27
46' Tomas Pekhart 7
46' Ernest Muci 20
47' Dominik Hładun 30
77' Jakub Jędrasik 77
Carlitos 19
46' Juergen Elitim 22
77' 63' Ramil Mustafajew 6
46' Marc Gual 28
Ihor Charatin 14
62' Lindsay Rose 92
Robert Pich 11
46' Blaz Kramer 9
46' Maik Nawrocki 17
46' Artur Jędrzejczyk 55
62' Makana Baku 28
63' Filip Rejczyk 26
63' Maciej Rosołek 39
Trener: Qurban Qurbanov
Trener: Przemysław Małecki