Legia 3x3 wygrała turniej na Białołęce i zagra we Francji!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zespół Legii Lotto 3x3 zwyciężył w sobotniej, trzeciej edycji turnieju SK 3x3 Streetball Challenge na warszawskiej Białołęce i tym samym zapewnił sobie awans do wrześniowego Challengera, który odbędzie się we Francji. Legioniści w Parku Picassa zagrali w nietypowym składzie: Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Mariusz Konopatzki i Piotr Niedźwiedzki.

W finale legioniści pokonali 21-20 zespół Isetii 3x3 Białołęka, grający w składzie składającym się z trzech byłych graczy Legii 5x5 oraz jednego, który będzie graczem naszego klubu od początku najbliższego sezonu: Damian Cechniak, Krystian Koźluk, Marcin Wieluński, Michał Wojtyński. To niezwykle zacięte spotkanie zakończył celnym rzutem Arkadiusz Kobus i to legioniści mogli świętować triumf w turnieju, jak również szansę wyjazdu na międzynarodowe zawody - Challengera, który odbędzie się w dniach 1-2 września we francuskim Pont du Gard i będący kwalifikacjami do turnieju w Amsterdamie (w ramach World Tour).

Wcześniej, bo już za dwa tygodnie nasz zespół weźmie udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Katowicach.