Zapowiedź meczu

Awans obowiązkiem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek Legia Warszawa podejmie Ordabasy Szymkent w rewanżowym spotkaniu eliminacji Ligi Konferencji Europy. Po pierwszym meczu, zakończonym remisem 2-2, sprawa awansu może wydawać się otwarta, jednak fakt własnego boiska będzie zdecydowanym atutem "Wojskowych".

KURSY NA LEGIA - ORDABASY
FORTUNA:

O krok od katastrofy

Przed tygodniem Legia napędziła swoim kibicom sporo strachu. Zawodnicy z Warszawy przegrywali na wyjeździe z Ordabasami już 0-2, jednak na całe szczęście ostatecznie udało im się wrócić na właściwe tory. Jedną z bramek strzelił wówczas dla klubu Blaz Kramer, który w samej końcówce nie wykorzystał świetnej okazji na to, aby zapewnić Legii wygraną. W ostatnim spotkaniu Słoweniec wszedł na boisko w drugiej połowie, co tylko potwierdza, że na ten moment pierwszym wyborem Kosty Runjaicia w formacji ataku jest Tomas Pekhart. Jego pojawienie się na murawie, podobnie zresztą jak Makany Baku, nieco rozruszało jednak formację ofensywną.

Remis na trudnym kazachskim terenie można uznać za dobry. Tym bardziej, że w rewanżu legionistom będzie się grało łatwiej ze względu na warunki atmosferyczne, lepsze boisko i obecność własnej publiczności. Można mieć tylko nadzieję, że na Łazienkowskiej gospodarze zagrają co najmniej tak dobrze jak przed niespełna dwoma tygodniami z ŁKS-em Łódź. - Presja będzie taka sama, jaka była w Kazachstanie. Ale uznajmy ją za coś pozytywnego. Musimy dać z siebie jak najwięcej, wiemy co nas czeka. Cała drużyna jest zmotywowana, by osiągnąć awans. Postaramy się zrealizować wszystko, co sobie zakładamy - stwierdził Runjaić na przedmeczowej konferencji prasowej.

W kwestii przygotowania do rewanżu z Ordabasami szkoleniowiec może bazować głównie na pierwszym starciu z tym przeciwnikiem. Na prośbę legionistów zapowiedziany na ostatni weekend mecz z Cracovią nie doszedł do skutku. W przeszłości zdarzały się już przekładania meczów na początku ligowego sezonu celem lepszego przygotowania się do gry w europejskich pucharach. Po długiej podróży do i z Szymkentu, taka decyzja była całkowicie zrozumiała.

- Przerwa nam lekko pomogła. Ale głównym jej powodem było na pewno uniknięcie urazów. Bardzo ograniczał nas lot, zarwane noce, to nie było łatwe. Trzydniowa przerwa byłaby wyzwaniem. To, że mieliśmy przerwę, spowodowało, że dało się lepiej przygotować do jutrzejszego spotkania. Z biegiem czasu mecze co trzy dni będą fajnym sprawdzianem - mówi Bartosz Slisz.

Trener Kosta Runjaić wybrał 24-osobową kadrę na czwartkowy mecz. W oficjalnym treningu na stadionie wzięli udział m.in. Robert Pich i Bartosz Kapustka, których zabrakło w samolocie do Kazachstanu. W karze zabrakło miejsca dla Jakuba Jędrasika, Filipa Rejczyka i Cezarego Miszty. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera. - Mamy 21 zawodników do dyspozycji, będzie pełna ławka, a na niej również Bartosz Kapustka. Musimy grać lepiej, niezależnie od składu - powiedział na środowej konferencji Kosta Runjaić.

Liderzy

Pomimo tego, że Ordabasy wywalczyły ostatnio z Legią remis, to nie można powiedzieć, że ich postawa była jakaś wybitna. Rywale niczym nie zaskoczyli "Wojskowych", a dwa strzelone przez nich gole były wynikiem błędów indywidualnych. Dało się odczuć, że kiedy tylko Legia zaatakowała mocniej pressingiem, to Kazachowie czuli się mocno pogubieni w obronie, dlatego w czwartek takie sytuacje będzie trzeba wykorzystywać z zimną krwią. Najbliższy rywal Legii, podobnie jak ona sama, miał teraz przerwę od ligowego spotkania i już w poniedziałek ruszyli w 11-godzinną podróż do Polski. Po rozegranych 17 kolejkach Ordabasy zajmują pierwsze miejsce w swojej lidze, mając na koncie 42 zdobyte punkty.

Gdzie obejrzeć?

Spotkanie Legii z Ordabasy rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Transmisję będzie można zobaczyć na TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.