Legia U14 zainaugurowała sezon ligwy

Raffi, źródło: Legionisci.com

Legia U14 rozpoczęła rozgrywki ligowe w Ekstralidze od meczu ze Zniczem Pruszków 2010. Upalna pogoda niezbyt sprzyjała grze, więc tempo gry nie było najwyższe. Może nieco za dużo, zwłaszcza w I połowie, było też gry w poprzek boiska w porównaniu do wejść ofensywnych i pojedynków. Po przerwie gra uległa jednak przyspieszeniu, a "worek z bramkami" się rozwiązał. Legioniści poradzili sobie ostatecznie całkiem nieźle, wygrywając 6-0 (1-0).

W drugiej odsłonie pruszkowianie mieli szansę na gola honorowego po podyktowaniu rzutu karnego, jednak Błażej Ślazyk obronił uderzenie i zachował czyste konto. Spotkanie rozegrano awansem gdyż w weekend legioniści jadą do Chorwacji na turniej "Međimurec Cup U14 2023"

Ekstraliga U14 (2010 i mł.): Legia Warszawa 6-0 (1-0) Znicz Pruszków
1-0 Bartosz Przybyłko (as. Igor Brzeziński)
2-0 Mateusz Pawłowski (as. Antoni Błoński)
3-0 Marcel Laszczyk (po rozegraniu rzutu wolnego)
4-0 Bartosz Przybyłko (karny na Antonim Błońskim)
5-0 Olivier Pruszyński (as. Michajło Posternak)
6-0 Mateusz Pawłowski (as. Tymon Płoszka)

Legia: Franciszek Golański, Błażej Ślazyk - Jan Szybicki, Marcel Laszczyk, Igor Lechecki, Olivier Pruszyński, Dawid Rodak, Franciszek Stępniewski, Xavier Dąbkowski, Mychajło Posternak, Igor Brzeziński, Bartosz Przybyłko, Antoni Błoński, Mateusz Pawłowski, Tymon Płoszka, Oskar Putrzyński