Łukasz i Krzysztof Maksymowiczowie

Żeglarstwo

Łukasz i Krzysztof Maksymowiczowie mistrzami Polski w kl. Nautica 450

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Pucku odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich. Złoty medal MP w klasie Nautica 450 zdobyli zawodnicy Legii Warszawa - Krzysztof Maksymowicz oraz Łukasz Maksymowicz, którzy wygrali 6 z 9 rozegranych wyścigów, a w pozostałych trzech plasowali się na drugiej pozycji. Legioniści wygrali tytuł ze sporą, 9-cio punktową przewagą. Na miejscu piątym w tej samej klasie, uplasowali się Paweł Turczynowicz i Jan Turczynowicz.

Na miejscu 11 w klasie 420 uplasowała się Dominika Fajdasz (sterniczka) wraz z Gabrielą Fajdasz (Giżycka Grupa Regatowa). W klasie Moth, dwunaste miejsce zajął Jakub Pawluk.