Fernando Santos na stadionie Legii - fot. Mishka / Legionisci.com

Santos zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski

Mishka, źródło: PZPN

Fernando Santos został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Zajmował to stanowisko od stycznia, po tym jak po bardzo udanych dla Polski Mistrzostwach Świata w Katarze z pracą pożegnał się Czesław Michniewicz. Portugalczyk prowadził kadrę w sześciu meczach - przegranych z Czechami, Mołdawią i Albanią oraz wygranych z Albanią, Wyspami Owczymi w eliminacjach do ME oraz w towarzyskim z Niemcami. W eliminacjach do ME 2024 Polska zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli grupy E i wyprzedza jedynie Wyspy Owcze.

Za kadencji Santosa w reprezentacji wystąpiło dwóch zawodników Legii Warszawa - Bartosz Slisz wszedł na boisko w 65. minucie wygranego 1-0 spotkania z Niemcami, z kolei Paweł Wszołek zagrał od 46. minuty w wygranym 2-0 meczu z Wyspami Owczymi.

– Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – powiedział prezes PZPN, Cezary Kulesza.