Kosta Runjaić, Damian Sylwestrzak - fot. Mishka / Legionisci.com

Sylwestrzak: Popełniłem błąd

Redakcja, źródło: Legionisci.com / C+ Sport

W 43. minucie spotkania z Piastem Gliwice drugą żółtą kartką ukarany został Josue. Arbiter główny meczu, Damian Sylwestrzak z Wrocławia, uznał, że zawodnik Legii faulował piłkarza Piasta. Telewizyjne powtórki pokazały, że było odwrotnie, jednak arbiter w tym momencie był przekonany o słuszności swojej decyzji. Później przyznał, że popełnił błąd.

- Moja ocena boiskowa na pewno była niewłaściwa. Z mojego punktu widzenia zawodnik Piasta zagrał piłkę i został później przystemplowany przez zawodnika Legii Warszawa. To był błąd w oglądzie. To doprowadziło do błędnej finalnej decyzji, dlatego że zawodnik Legii nie powinien zostać wykluczony w wyniku drugiej żółtej kartki. To był trudny moment. Powiedziałem zawodnikom, że popełniłem błąd. Niestety, nic więcej w tej sytuacji nie można zrobić. Jesteśmy ludźmi, podejmujemy decyzje na boisku. Najbardziej boli, gdy się mylimy i to ma wpływ na mecz. Warto dodać, że w takiej sytuacji nie ma miejsca dla VAR-u, który mógłby zmienić decyzję, bo dotyczy ona drugiej żółtej kartki - powiedział na antenie Canal+ sędzia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.