fot. Pawel Oleksiak
REKLAMA

Upadek sekcji siatkówki Legii

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Działalność sekcji siatkówki Legii Warszawa oficjalnie dobiegła końca. Już w kwietniu, a następnie w sierpniu informowaliśmy, że udział drużyny w nadchodzącym sezonie stoi pod wielkim znakiem zapytania.Po zakończeniu sezonu 2022/23, w którym zespół spadł z 1. ligi, drużyna całkowicie się rozpadła, odszedł także trener. Licencję na grę w 2. lidze posiada stowarzyszenie MUKS Wojskowi Warszawa, które przez ostatnie lata zarządzało sekcją. Jednak już miesiąc temu jasne było, że nie zespół nie zostanie zgłoszony do rozgrywek pod nazwą "Legia". Wszystko przez brak odpowiedniego finansowania, z którym sekcja zmagała się tak naprawdę cały czas.

Ostatecznie w 2. lidze nie zagra nawet zespół MUKS Wojskowi Warszawa. Zamiast tego do ligi zgłoszona została drużyna KS Błonie. Sezon rozpoczyna się w nadchodzący weekend.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.