Reprezentacja LFC na zawody PP w formule K-1

Kick-boxing

Osiem medali w PP w K-1

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Starachowicach odbyły się kick-bokserskie zawody Pucharu Polski w formule K-1. Czteroosobowa reprezentacja Legia Fight Club wywalczyła trzy medale. Konrad Kamiński po czterech wygranych pojedynkach, triumfował w kat. -71kg, zdobywając jednocześnie wyróżnienie dla najlepszego seniora. W tej samej kategorii wagowej, piąte miejsce zajął Eduard Fedotov.

Złoty medal, po trzech wygranych walkach, wywalczyła również Aleksandra Niewiadomska w kat. -65kg. Złoto w kat. -70kg (bez walki) zdobyła Ilona Wojda. Brąz w kat. -75 wywalczył Oleksandr Zosymov.

Z bardzo dobrej strony w rywalizacji juniorów młodszych zaprezentował się Aleksander Teodorowicz, który w kat. -75kg zdobył srebrny medal. Łącznie Teodorowicz stoczył cztery walki. W półfinale pokonał aktualnego mistrza Polski K-1, a w finale przegrał z Antonem Podhornyim, aktualnym Mistrzem Europy z Ukrainy, który obecnie reprezentuje barwy KT Legia.

Złoty medal wśród juniorów starszych wywalczyli także Dmytro Pavliuchenko (kat. -71kg) oraz Maciej Kurowski (-60kg). W klasyfikacji klubowej, KT Legia uplasowała się na drugim miejscu.