Zwycięstwo Aston Villi z AZ Alkmaar

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu 4. kolejki Ligi Konferencji Europy grupy E Aston Villa wygrała z AZ Alkmaar 2-1. Do przerwy był bezbramkowy remis, choć Anglicy zdobyli gola, ale po wideoweryfikacji został on anulowany, ponieważ strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Drugą połowę świetnie rozpoczęli goście, którzy "otworzyli" wynik spotkania, ale na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było czekać długo. Aston Villi udało się ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść na niecałe dziesięć minut przed zakończeniem spotkania.

Aston Villa 2-1 (0-0) AZ Alkmaar
0-1 52' Vangelis Pavlidis
1-1 61' Diego Carlos
2-1 81' Ollie Watkins

Aston Villa: 1. Emiliano Martinez - 3. Diego Carlos (90' 14. Pau Torres), 4. Ezri Konsa (74' 2. Matty Cash), 17. Clement Lenglet, 12. Lucas Digne - 31. Leon Bailey, 7. Jhon McGinn, 44. Boubacar Kamara, 8. Youri Tielemans (74' 6. DOuglas Luiz), 19. Moussa Diaby (74' 22. Nicolo Zaniolo) - 11. Ollie Watkins (90' 9. Bertrand Traore)

AZ: 1. Mathew Ryan - 2. Yukinari Sugawara, 26. Riechedly Bazoer, 4. Bruno Martins Indi, 18. David Wolfe - 8. Jordy Clasie (88' 6. Tiago Dantas), 10. Dani de Wit (69' 1. Dorde Mihailović), 16. Sven Mijnans (88' 7. Jens Odgaard) - 11. Ibrahim Sadiq (69' 21. Ernest Poku), 9. Vangelis Pavlidis, 15. Ruben van Bommel (69' 19. Myron van Brederode)