Rugby kobiet: Drugie miejsce Legii

Legia Rugby

W sobotę 4 listopada 2023 roku Legia Warszawa Sekcja Rugby kobiet zorganizowała czwarty turniej Mistrzostw Polski sezonu 2023/2024. Turniej odbył się na obiektach MOSiR-u w Mińsku Mazowieckim. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn (6 w pierwszej oraz 6 drużyn w Ekstralidze).

Legia Warszawa rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad swoją satelicką drużyną Mazovia Mińsk Mazowiecki 21-7. W drugim meczu grupowym pokonała Diablice Rugby Ruda Śląska 45-0. W półfinale zmierzyła się z Bestie Rugby Kraków i wygrała 48-0. W finale czekały na nią obrończynie tytułu Biało Zielone Ladies Gdańsk. Przed meczem odbył się pirotechniczny pokaz, który upamiętniał 10-lecie sekcji rugby kobiet Legii Warszawa. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. W pierwszej połowie Legia prowadziła 7-5, dzięki przyłożeniu Ilony Zaishliuk. W drugiej połowie Biało Zielone odwróciły losy spotkania i zdobyły zwycięskie przyłożenie Natalii Pamięty. Ostatecznie Legia przegrała 7-10 i zajęła drugie miejsce w turnieju. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski również zajmuje drugą pozycję. Najlepszą zawodniczką Legii została wybrana Beylinth Oriana, która wyróżniła się świetną grą w obronie.

Turniej był możliwy dzięki wsparciu miasta Mińsk Mazowiecki, w tym burmistrza Marcina Jakubowskiego i radnej powiatu mińskiego Alicji Cichoń, którzy byli obecni na miejscu. Podziękowania należą się również prezesowi AKPOL i MKS Mazovia Andrzejowi Kuciowi i prezesowi MOSIR Mińsk Mazowiecki Tomaszowi Płochockiemu. Za transmisję i pomoc techniczną turnieju odpowiedzialny był portal SportSiedlce.pl. Organizatorzy turnieju dziękują także wszystkim przyjaciołom, rodzicom, partnerom, zawodniczkom i trenerom, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.