Futsal

Legia Warszawa 3-9 Constract Lubawa

Mishka, źródło: Legionisci.com

W meczu 20. kolejki Futsal Ekstraklasy rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa przegrała z aktualnym mistrzem Polski, Constractem Lubawa 3-9. Tym samym stołeczny zespół pozostaje bez zwycięstwa w tym roku. Legioniści byli wspierani głośnym dopingiem przez licznie zgromadzonych kibiców. W hali pojawili się również fani zespołu gości. Kolejny mecz "Wojskowi" zagrają 4 lutego na wyjeździe z LZS Bojano w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Joanny Bydler

Pierwsze kilka minut było bardzo dynamiczne. Oglądaliśmy po kilka strzałów z obu stron. W 3. minucie sam na sam z Tomaszem Warszawskim znalazł się Pedrinho, ale nie zdołał zdobyć bramki. 3 minuty później groźną sytuację stworzyli legioniści, goście wyszli z kontrą, błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Mariusz Milewski, a Martin Dosa wbił piłkę do bramki. Chwilę później Rui Pinto doskonale odebrał piłkę, sam popędził na bramkę, był w idealnej sytuacji, ale całkowicie się pomylił. Minęło kilka sekund, a to goście trafili po raz drugi. Po wznowieniu ze stałego fragmentu gry bramkę zdobył Adriano Lemos. W 8. minucie Davidson Silva wygrał pojedynek z rywalem, jednak posłał piłkę obok bramki. W 9. minucie Everton Ferreira dostał doskonałe podanie i pewnie pokonał Ignacio Casillasa. W 13. minucie bardzo dobrą sytuację zmarnował Rui Pinto. Chwilę później Michał Klaus po indywidualnej akcji bramkę zdobył Michał Klaus. Minęło kilka sekund, a było już 1-4. W 17. minucie goście popełnili błąd, wykorzystał to Davidson Silva, który nie czekał, uderzył z własnej połowy i trafił do siatki. W odpowiedzi minimalnie pomylił się Mateusz Mrowiec. Na 3 minuty przed końcem w polu karnym faulował Ignacio Casillas. Sędzia ukarał jeszcze Hiszpana żółtą kartką za dyskusje. Do piłki podszedł Pedrinho, który trafił tylko w poprzeczkę. Ostatnie 2 i pół minuty zapowiadało się bardzo interesująco, szczególnie że oba zespoły wykorzystały już limit 5 fauli. Jeszcze indywidualnymi umiejętnościami popisał się Klaus, który uderzył w słupek.

Tuz po wznowieniu sam na sam wyszedł Rui Pinto, jednak trafił w słupek. Po drugiej stronie dwoił się i troił Ignacio Casillas. W 27. minucie Rui Pinto mógł zmienić wynik, ale nie zdołał pokonać bramkarza, choć sytuację miał idealną. W odpowiedzi po stracie z kontrą wyszli Konstruktorzy, a gola zdobył Sendlewski. W 29. minucie mistrz Polski po raz kolejny pokazał dobrą akcję, zakończoną bramką na 6-2. Dobrze prezentował się Michał Klaus, który po raz kolejny obił słupek. W 32. minucie zawodnicy Constractu znowu wyszli z kontrą, którą wykończył Everton Ferreira. 2 minuty później z najbliższej odległości siódmą bramkę zdobył Mateusz Lisowski. Szybko padły kolejne gole. Na 2 minuty przed końcem mieliśmy już wynik 3-9. Nadal trwał jednak ostrzał obydwu bramek. Na samą końcówkę Tomasza warszawskiego i Ignacio Casillasa zastąpił Michał Sobków.

Legia Warszawa 3-9 (2-4) Constract Lubawa
0-1 - 05:27 Martin Dosa
0-2 - 06:08 Adriano Lemos
0-3 - 08:48 Everton Ferreira
1-3 - 13:58 Michał Klaus