Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Nie ma tematu zmiany w bramce

Woytek, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Był to trudny mecz. O pierwszej połowie nie ma co za dużo mówić, nie wyglądała tak, jak oczekiwaliśmy. Po prostych błędach przegrywaliśmy 0-3. Będziemy o tym rozmawiać.

W drugiej połowie zagraliśmy na zupełnie innym poziomie, z inną energią. Zdobyliśmy dwie bramki, niestety nie trzy, ale cały czas jesteśmy w grze i mamy realne szanse, by wygrać i awansować do kolejnej rundy.

Nie będę analizował gry Qendrima Zyby, zrobimy to w kolejnych dniach, po ponownym obejrzeniu meczu. Na pewno mógł lepiej zadebiutować, ale cała drużyna zagrało słabo. Zmieniłem go w przerwie. Mogłem zmienić wielu ale myślę, że ta zmiana byłą dobrą decyzją. Jest fajnym zawodnikiem, występuje na kluczowej pozycji w naszym systemie gry. Wiemy, że potrzebuje czasu, ale musiałem kiedyś na niego postawić. Nie ma jasnej odpowiedzi, kiedy byłby idealny moment, by dać mu zagrać. To jest też idealny moment, by próbować i zobaczyć, kto z kim spisuje się najlepiej na boisku.

Straciliśmy proste bramki. Oczekiwałem wyższego poziomu od Tobiasza w tej sytuacji. Proszę jednak zwrócić uwagę, że Kacper nadal pozostaje najmłodszym bramkarzem w Lidze Konferencji Europy. Generalnie oceniam jego występy bardzo dobrze. Nie jest tak, że po jednej czy dwóch interwencji wraca temat, czy on czy Hładun. Może kiedyś to nastąpi, ale teraz nie ma rozmowy na temat. Nie będziemy go wytykać palcami. Ufam mu, jest dobrym bramkarzem, rozwija się. Jestem świadomy, że nawet w przyszłości popełni błędy.

Steve Kapuadi też nie wyglądał dobrze. Mieliśmy problem, by przyzwyczaić się do gry na tym sztucznym boisku. Roma też przegrała z Bodo/Glimpt. W Turcji rozmawialiśmy z Łudogorcem, który grał na takim boisku i mówili, że to zupełnie inna gra - dziś się o tym przekonaliśmy. Potrzeba było czasu, by złapać odpowiedni rytm. Nasi rywale od początku wyglądali bardzo dobrze, co zaowocowało bramkami. Pokazaliśmy jednak charakter, choć nie jestem zadowolony, że przegraliśmy.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69015
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024