Przygotowania do meczu z Jagiellonią

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa przygotowuje się do arcyważnego meczu z Jagiellonią Białystok. W środę "Wojskowi" stawili się w LTC przed południem. Na początek sztab szkoleniowy przeprowadził odprawę, następnie zespół pracował w siłowni, a daniem głównym był trening na boisku.

Fotoreportaż z treningu - 33 zdjęcia Woytka

W zajęciach wzięło udział tylko 17 zawodników z pola i 4 bramkarzy. Nieobecni byli ci, którzy w środę wystąpili pucharowym w meczu Legii II ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, czyli Filip Rejczyk, Qendrim Zyba, Jan Ziółkowski i Marco Burch. - A ja wczoraj 120 minut, a dziś kolejne 90 na treningu - śmiał się Kacper Tobiasz, który w środę po raz czwarty z rzędu jako zawodnik Legii wyszedł zwycięsko z serii rzutów karnych. Burch w meczu ze Świtem doznał urazu mięśnia uda i czeka go kilkutygodniowa przerwa w treningach.

Zanim zawodnicy pojawili się na murawie trenerzy urządzili sobie konkurs strzałów w poprzeczkę. Podczas godzinnych zajęć legioniści skupili się nad pracą nad taktyką. Drużyna jest świadoma, że korzystny rezultat w starciu z aktualnym liderem Ekstraklasy otworzy szansę do walki o najwyższe cele. Z kolei brak wygranej spowoduje, że w zasadzie będzie można porzucić ostatnie nadzieje na mistrzostwo.

- Jeszcze w ten weekend będę wspierał kolegów z trybun, ale już nie mogę się doczekać powrotu na boisko - mówi Paweł Wszołek, który pauzuje za czerwoną kartkę w meczu z Piastem Gliwice.

W piątek zespół będzie ćwiczył także w okolicach południa, a sobotni trening zaplanowany został na godzinę 16. Mecz Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia o godz. 17:30 na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Z trybun obejrzy go komplet publiczności.