Josip Juranović 2
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
59' Paweł Wszołek 22
Andre Martins 24
Bartosz Slisz 99
68' Joel Valencia 11
Mateusz Hołownia 3
68' Mateusz Cholewiak 17
59' Kacper Skibicki 71

Wyszarpana wygrana

Legia mocno namęczyła się w sobotnim meczu z Wisłą, ale ostatecznie udało jej się zgarnąć trzy punkty. Gospodarze prowadzili przez większą część meczu, ale w końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomas Pekhart. Czech najpierw wykorzystał jedenastkę, a potem popisał się celnym strzałem głową. Legioniści nie zagrali najlepszego spotkania, lecz dzięki konsekwencji wracają z Krakowa z tarczą.

Pierwsze kilkanaście minut było bardzo spokojne. Nieco bardziej aktywna była jednak Wisła, która była częstszym gościem w polu karnym mistrzów Polski. W 12. minucie gospodarze oddali pierwsze uderzenie na bramkę "Wojskowych", co od razu skończyło się zdobytą bramką. Na lewej stronie piłkę w pole karne dośrodkował Gieorgij Żukow, a kompletnie nieatakowany Yaw Yeboah spokojnie ją opanował i celnym strzałem lewą nogą z półwoleja pokonał Artura Boruca. W tej sytuacji defensywa Legii zasłużyła na solidną reprymendę. Goście starali się odgryźć, ale rywale bronili się dobrze i grali agresywnym pressingiem. W 18. minucie sygnał do ataku dał Josip Juranović. Chorwat spróbował płaskiego strzału zza pola karnego i pewnie na linii zachował się bramkarz Wisły. To była tylko jedna z nielicznych do tej pory okazji. Wisła prezentowała się znacznie lepiej. W 21. minucie swój zespół uratował Boruc, który wygrał pojedynek sam na sam z Felicio Brown Forbesem.

Potem gra straciła na jakości, jednak Wisła nadal była bardziej aktywna. Legia starała się atakować głównie prawym skrzydłem. Ze schematycznych dośrodkowań na Tomasa Pekharta niewiele jednak wynikało. Wkrótce skończyła się pierwsza połowa, która w wykonaniu przyjezdnych z Warszawy była wyjątkowo bezbarwna.

Niedługo po przerwie ponownie zagroził Yeboah. Napastnik Wisły oddał strzał w sam środek bramki bramkarza Legii. Za moment dobrą sytuację miał również Forbes, któremu zabrakło nieco precyzji. Odpowiedź piłkarzy ze stolicy nadeszła w 52. minucie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła główkował Paweł Wszołek i ponownie pewnie w bramce zachował się Mateusz Lis. Po godzinie gry wreszcie piłkę do siatki skierował Mateusz Wieteska. Środkowy obrońca głową pokonał bramkarza rywali, ale niestety sędzia po konsultacji z wozem VAR wskazał pozycję spaloną. Minuty uciekały, a gra Legii niestety nie poprawiała się. Nadal były spore problemy z przedostaniem się pod pole karne przeciwników.

W 71. minucie kolejna stuprocentowa okazja dla Wisły. Fatalny błąd w obronie popełnił Artur Jędrzejczyk, który podał piłkę wprost do Forbesa. Po chwili napastnik znalazł się sam na sam z Borucem, a ten w popisowym stylu wybronił jego strzał. Dwie minuty potem bramkarz znowu wygrał rywalizację z zawodnikiem z Kostaryki. Tym razem ten chciał go zaskoczyć uderzeniem z półwoleja. W 78. minucie Legia dostała rzut karny za faul na Luquinhasie. Przewinienie było ewidentne i jedenastka została słusznie podyktowana. Do piłki podszedł Pekhart i silnym uderzeniem pokonał bramkarza. Powtórki pokazały jednak, że Lis był wyjątkowo bliski skutecznej interwencji. To nie był jednak koniec popisów Czecha tego wieczoru. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry najskuteczniejszy napastnik ligi wygrał pojedynek główkowy po wrzutce ze skrzydła i głową pokonał bramkarza Wisły!

Minuta po minucie

Witamy serdecznie w sobotni wieczór! Dziś "Wojskowi" zagrają w Krakowie na stadionie Wisły, która w obecnych rozgrywkach radzi sobie bardzo słabo.
W Legii nastąpiły dwie wymuszone, ale bardzo istotne zmiany w składzie. W środku pomocy zamiast Michała Karbownika i Bartosza Kapustki zagrają Bartosz Slisz i Joel Valencia. Dla tego drugiego to prawdopodobnie mecz o być albo nie być w zespole.
Ponadto wykartkowanego Igora Lewczuka zastąpił w obronie Mateusz Wieteska.
Wiślacy zagrają w tradycyjnych czerwonych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach. Legia w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach czarnych getrach.
Gospodarze już wyszli na boisko.
Rozpocznie Legia.

1' - Początek pierwszej połowy
2' - Wycofanie do Boruca, który źle wykopnął i z autu na połowie Legii gospodarze.
2' - Mateusz Mak faulowany przez Andre Martinsa ponad 30 metrów przed bramką Legii.
3' - Próba dośrodkowania Żukowa, ale piłka posłana zbyt głęboko i spokojnie złapał ją Artur Boruc.
4' - Wieteska posłał prostopadłą piłkę do Valencii, ale ten od razu ją stracił.
4' - Niedokładne podanie na lewym skrzydle Luqinhasa do Mladenovicia.
6' - I znowu fatalny wykop Boruca w stronę bocznej linii - za mocno i z autu Wisła.
7' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego gospodarzy wywalczył Wszołek.
8' - Slisz znalazł się z piłką na 16 metrze, ale nie zdążył oddać strzału.
8' - Małe zamieszanie w polu karnym Legii, ale na szczęście wyjaśnione.
11' - Valencia dobrze podał do Wszołka, który wpadł w pole karne, ale zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
13' - GOL! Wisła Kraków
14' - Strzelec gola: Yaw Yeboah (Wisła K.)!
14' - Yeboah znalazł się w polu karnym Legii i strzałem po ziemi po dalszym rogu pokonał Boruca...
16' - Piłka zagrana w pole karne Wisły, ale Pekhart nie zdołał jej przejąć.
18' - Dośrodkowanie Mladenovicia, ale piłka przeleciała przez całe pole karne. Potem wróciła do Luquinhasa, który uderzył nad poprzeczką.
20' - Juranović popędził prawą stroną, oddał strzał zza pola karnego, ale prosto w bramkarza
21' - Martins przewraca się przed polem karnym, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia
24' - Co za kuriozalna sytuacja!!! Brown Forbes otrzymał dalekie podanie, Jędrzejczyk z Wieteską kompletnie się nie zrozumieli, Boruc wyszedł, interweniował... na szczęście napastnik Wisły nie zdołał dopaść do piłki
26' - Kolejna niepewna interwencja Jędrzejczyka, na szczęście obrońca Legii był faulowany
29' - Niestety, mamy dłuższy okres przewagi gospodarzy, ale legioniści się nie poddają
30' - Kontra Wisły, jeden z zawodników przewraca się, jednak sędzia uznał, że Wieteska nie faulował
30' - Na spalonym Savić
32' - Valencia nie opanował piłki w polu karnym i od bramki gospodarze
33' - Dośrodkowanie Wszołka z prawej strony, żaden z legionistów nie sięgnął piłki
39' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
40' - Wszołek zmarnował doskonałą sytuację - dostał podanie od Mladenovicia przed bramkę, ale Sadlok wybił piłkę
41' - I znów rożny, tym razem bramkarz złapał piłkę
42' - Żółta kartka: Michał Mak (Wisła K.)
43' - Mak ostro faulował Pekharta, sędzia zdecydował się sięgnąć po kartonik
44' - Juranović leży na boisku, domaga się faulu, ale sędzia nie reaguje
45' - Mocny, celny strzał Mladenovicia, ale piłkarz Legii był na spalonym
46' - Duże nieporozumienie Valencii i Wszołka - podanie do tego drugiego było zdecydowanie za mocne
47' - Sędzia doliczył 1 minutę
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia Warszawa przegrywa w Krakowie 0-1. Spotkanie było wyrównane, ale więcej dobrych sytuacji stworzyli sobie gospodarze. Zapraszamy na drugą część spotkania.

44' - Zmiana Wisła K.: Michał Mak Chuca
46' - Początek drugiej połowy
49' - Bardzo niedokładne dalekie zagranie Mladenovicia
50' - Legia miała duuuużo szczęścia. Mladenović tak fatalnie próbował wyprowadzić piłkę, że zagrał niedokładnie do Martinsa, piłkę przejął Forbes i oddał strzał. Na szczęście niecelny
52' - W odpowiedzi niecelny strzał Slisza zza pola karnego
52' - Tym razem strzał głową Wszołka obronił Lis
53' - Wrzutka Mladenovicia w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zamykał akcji
55' - Juranović ucierpiał w starciu z Sadlokiem, legionista trzyma się za krtań. Wygląda to bardzo nieciekawie
56' - Zagranie Valencii ręką w ataku
59' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Kacper Skibicki
61' - Ostre starcie Slisza z Szotem. Sędzia dopatrzył się przewinienia legionisty
62' - Rzut rożny dla Legii
63' - Slisz zagrywa wzdłuż bramki, ale nie było nikogo, żeby dołożyć nogę
63' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
65' - Niedokładna wrzutka Luquinhasa, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Legii
65' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
66' - GOL dla Legii!!! Sędzia analizuje jeszcze spalonego. Strzelcem Wieteska, który głową dobił strzał Jędrzejczyka
66' - GOL ANULOWANY!
67' - Niestety, Wieteska był na spalonym. Szkoda
69' - Kolejne starcie, tym razem Martins faulował
69' - Zmiana Legia: Joel Valencia Mateusz Cholewiak
70' - Świetny odbiór Luquinhasa i szybkie wyjście z kontrą, jednak wiślacy przerwali tę akcję
71' - Kontrola piłki w wykonaniu legionistów jest dziś bardzo słaba, dużo niewymuszonych błędów, niedokładne podania, gra na ryzyku, liczne straty
72' - UUfffff!!! Tylko cud uratował Legię. Fatalna strata Jędrzejczyka zaowocowała wyjściem Forbesa sam na sam, na szczęście Boruc dobrze interweniował
74' - Niezłe zagranie do Slisza, jednak ten został uprzedzony przez Lisa
74' - Boruc znów ratuje Legię!!!
74' - Żółta kartka: Michal Frydrych (Wisła K.)
75' - Tymczasem zatrzymanie piłki ręką przez wiślaka
76' - Wracając do poprzedniej akcji - Boruc wybronił strzał wiślaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Legii
76' - Rzut wolny tuż zza linii pola karnego, przy piłce Juranović i Mladenović
77' - Juranović odszedł, uderzał Mladenović - niecelnie
79' - Wieteska miał teraz dużo szczęścia, niewiele brakowo, żeby zaliczył bardzo groźną stratę niedaleko własnej bramki
80' - Rzut karny dla Legii!!!!
80' - Żółta kartka: Chuca (Wisła K.)
80' - Chuca przydepnął Luquinhasa w polu karnym, sędzia nie miał wątpliwości
81' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
81' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia) z karnego!
82' - Bramkarz dobrze wyczuł intencje napastnika Legii, piłka musnęła rękawice, ale mamy 1-1
82' - Zmiana Wisła K.: Felicio Brown Forbes Dawid Abramowicz
83' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
86' - Niebezpieczne i nieprzepisowe weście Slisza, a chwilę później starcie Cholewiaka z jednym z wiślaków. Dwaj piłkarze drużyny gospodarzy leżą na murawie
87' - Teraz faul Skibickiego w środku pola
87' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
88' - Mladenović zagrywał za głęboko piłkę i ta padła łupem bramkarza
89' - Strzał Pekharta, piłka uderzyła tylko boczną siatkę
90' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
90' - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
91' - Świetne zagranie Juranovicia do Pekharta, ten wykończył podanie pewnym strzałem w lewy róg i mamy 2-1 dla Legii!!
91' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
92' - Żółta kartka: Maciej Sadlok (Wisła K.)
92' - Sędzia doliczył 4 minuty
94' - Zaskakujący strzał Cholewiaka z lewej strony z ostrego kąta, bramkarz obronił
95' - Koniec meczu!

Bardzo dużo szczęścia miała Legia w tym meczu - kilka wybronionych setek, zwycięska bramka w końcowych minutach... Legia wygrywa w Krakowie 2-1. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację ze spotkania ze Stalą Mielec.